Skoda Octavia III - rok na placu

07 Kwi 2023, 10:10

Zgadzam się, że kupowanie używanego auta jest związane z ryzykiem. Na tym polega poszukiwanie auta na rynku, żeby minimalizować te ryzyka na podstawie posiadanych informacji. Dla mnie osobiście auto stojące ponad rok jest bardziej ryzykowne niż auto jeżdżące regularnie.

Pewnie, że się nie znam, ale staram się używać argumentów i jakoś logicznie to wszystko łączyć. W odpowiedzi słyszę ciągle, że się nie znam i teraz jeszcze mnie nie stać :D

Ok, to może faktycznie nie ma co przywiązywać takiej wagi do tych raportów.
dewolaj
Nowicjusz
 
Posty: 9

07 Kwi 2023, 10:40

Rób tak:

Wybierasz auto, bierzesz Vin, wklejasz go na stronki od raportów w celu weryfikacji przebiegu i ewentualnych szkód. Jak wyskoczą szkody nie przerażają się. Dzwonisz i pytasz o dostępność auta, możliwość weryfikacji. Resztę pytań przy hurtowniach odpuść bo i tak to nie ma sensu.
Bierzesz sobie zaufanego mechanika który weryfikuje stan albo jedziesz do ASO i sprawdzasz.
Oczywiście jak masz info o szkodach całkowitych lub niecałkowitych to masz wskazówkę gdzie trzeba mocniej zaglądać.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Kwi 2023, 10:49

Super, dzięki za odp. Tak właśnie planuję działać. Tylko te raporty i informacje na temat przebiegów trochę mi namieszały w głowie.
Dobra, czas wstać sprzed kompa i zacząć realnie oglądać te auta :unsure:
dewolaj
Nowicjusz
 
Posty: 9

07 Kwi 2023, 11:12

dewolaj napisał(a):Tylko te raporty i informacje na temat przebiegów trochę mi namieszały w głowie.

Raport o przebiegu jest po to żeby czasami nie wyszło że w 2019r miał 300k.km. w 2021 200k.km.a teraz ma 180k.km. :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Kwi 2023, 11:48

raport warto kupić, ma on tylko wspomóc zakup, wyeliminować patologię jeżeli było coś kombinowane.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286