Skrzynia DSG Skoda RS

27 Paź 2023, 15:08

Witam, posiadam Skodę Octavię RS 2017r ze skrzynią automatyczną. Mam pytanie do posiadaczy lub ludzi, którzy maja wiedzę na temat tej skrzyni. Przy redukcji biegów głównie z 4-3 i 3-2 samochód tak jakby hamował silnikiem. Nie są to szarpnięcia biegów. Co dziwne tylko na trybie normalnym to sie objawia. Na eko, sport lub manetkami tego nie ma. Nie wiem czy to kwestia po prostu jakości skrzyni czy coś się dzieje. Myślałem żeby pobawić się z komputerem i wgraniem jakiegoś seta. Może ktoś wie jak zrobić adaptacje manualnie? Jak dla mnie to jakiś problem elektroniczny niż mechaniczny. Może się mylę. Olej wymieniany 20 tyś km temu.
FORspin
Nowicjusz
 
Posty: 33
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Citroen Jumper
Silnik: 2.2
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

30 Paź 2023, 12:19

FORspin napisał(a):Przy redukcji biegów głównie z 4-3 i 3-2 samochód tak jakby hamował silnikiem
Ale jak to odczuwasz piszesz ze to nie szarpnięcia więc jak jest to wyczuwalne? Tuż przed zmianą przełożenia wyczuwasz hamowanie silnikiem i później po zmianie ono ustaje? Czy na obrotomierzu wskazówka zachowuje się inaczej niż przy zmianie innych przełożeń gdzie tego problemu nie ma?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

30 Paź 2023, 14:41

To tak jakby ktoś jechał manualem i za mocno puścił sprzeglo przy redukcji tzw hamowanie silnikiem. Nie jest to jakos mega odczuwalna, ale ja to czuje. Przy gwałtownym hamowaniu tego nie ma albo przy zwalnianiu przy puszczenia gazu to skrzynia idealnie redukuje.
FORspin
Nowicjusz
 
Posty: 33
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Citroen Jumper
Silnik: 2.2
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013