Skrzynia S-TRONIC w Audi

06 Kwi 2022, 08:33

S-TRONIC to automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem, którą znajdziemy w wielu modelach marki AUDI z podłużnie zamontowanym silnikiem i napędem quattro.

Działanie dwusprzęgłowej skrzyni biegów polega na tym, że jednocześnie załączone są dwa biegi. Jeden przenosi siłę na koła, podczas gdy drugi jest przygotowany. Dzięki systemowi dwóch sprzęgieł oferuje ona bardzo szybką zmianę przełożeń.

Układ S-TRONIC został zaprojektowany tak, aby działał w tle. Oznacza to, że całkowicie eliminuje konieczność zastanawiania się nad tym, co robi skrzynia biegów.

Nowoczesne konstrukcje dwusprzęgłowe wymagają stałej konserwacji, ale jeśli będziecie dbać o swoją przekładnię pilnując interwałów wymian oleju, to prawdopodobnie posłuży wam ona przez dłuższy czas.

Najczęstsze usterki w S-TRONIC:
- zużycie sprzęgła,
- zatkane cewki produktami zużycia sprzęgła, przez brak terminowych wymian oleju,
- uszkodzenia jednostki hydraulicznej,
- usterka czujnika wyboru biegów,
- przegrzewanie.

W naszym serwisie zajmujemy się obsługą oraz kompleksową regeneracją przekładni S-TRONIC. Zapraszamy do kontaktu w wiadomości prywatnej.

#stronic #audi #hqservice #hqservicegniezno #naprawaskrzyńautomatycznych #prnd #skrzynieautomatyczne #dct #przekładnia #kochamyautomaty #audipolska
Hqservice
Nowicjusz
 
Posty: 11
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Gniezno, Gębarzewska 20
Skrzynia biegów: Automatyczna

06 Kwi 2022, 09:36

Czy S-tronic to nie to samo co DSG? Wiem, że w Audi te skrzyni montowane są wzdłużnie i mają trochę inne sprzęgła pracujące w kąpieli olejowej (więcej płytek ciernych) pozwalające przenosić większy moment obrotowy. Poza tym konstrukcja i zasada działania wydaje się być taka sama.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 6458
Zdjęcia: 23

06 Kwi 2022, 10:29

Tak, niewiele się różnią i dsg jest wyprodukowana przez grupę vw :)
Hqservice
Nowicjusz
 
Posty: 11
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Gniezno, Gębarzewska 20
Skrzynia biegów: Automatyczna

06 Kwi 2022, 11:47

Hqservice napisał(a):dsg jest wyprodukowana przez grupę vw
Czyli przez VAG, a S-tronic chyba tak samo?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 6458
Zdjęcia: 23
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak przygotować auto do wyjazdu na wakacyjny urlop?
    Na początku roku 2022 większość (56%) dorosłych Polaków zadeklarowała, iż w bieżącym roku zamierza wyjechać w celach wypoczynkowych lub turystycznych na co najmniej 2 dni – wynika z danych CBOS. Wielu respondentów ...
    Toyota Corolla TS kombi GR Sport oczami Kuby Przygońskiego
    Toyoty w wersjach GR Sport to połączenie codziennej użyteczności z dynamicznym charakterem rodem z Toyota Gazoo Racing. Możliwości Corolli TS kombi GR Sport przetestował Kuba Przygoński, jeden z najbardziej wszechstronnych ...

  •