Skrzynie Biegów

11 Maj 2007, 01:05

Witam Was Ludziska. Mam pytanko co zrobić żebym Mój Troopek 2,6 benzyna miał dłuższe biegi ? Czy zmienić skrzynie, jeżeli tak to od czego. ???
TurekGt
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

11 Maj 2007, 11:45

Może jeździsz cały czas na reduktorze? :wink:

Po co Ci dłuższe biegi, przecież to terenówka, a nie wyścigówka!
Od troopków specjalistą jest fourup, zapewne coś Ci napisze, choć moim zdaniem to co chcesz zrobić to straaaszna rzeźba. :roll:

:mrgreen:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

11 Maj 2007, 12:26

Można np zastosować mosty z innym przełożeniem, tylko po co?
Fabryczny troopek (mówię o 2.6i czy 2.8 td/tdi) pójdzie 140 kmph bez żadnego problemu. Jeśli chciałbyś nim szybciej zasuwać - pomyśl najpierw, że to auto ma naście lat, jest wysokie, waży prawie 2 tony, zawieszenie ma jakie ma... I to, że masz tarczowe hamulce z przodu i z tyłu nie zniweluje tego, co pisałem wcześniej... Jeździłem troopek z dużymi szybkościami (kielce - kraków - 47 min na oponach 33" BFG MT, ale więcej tego nie powtórzę!) i zaprawdę powiadam Ci - powyżej 120 kmph jest już męka, a nie jazda. Dodając do tego ciągłą walkę z kierownicą w koleinach... Ale do 100 jest pełny komfort...


Zerknij jeszcze na amerykańską stronę https://www.independent4x.com (dokładnie 4x nie 4x4!) - tam możesz kupić overdrive do troopka... tylko drogi trochę jest... ;)

Karson napisał(a):(...) Od troopków specjalistą jest fourup
:oops: No, przestań, bo się zaczerwieniłem... ;) Trochę Cie poniosło z tym specjalistom (uczę się nowej polszczyzny od Ministra Edukacji Romana G. :mrgreen: )... Ja tylko od prawie trzech lat nim jeżdżę, rozbijam -> naprawiam, coś urwę -> naprawię, wywalę na bok -> tego nie naprawiam, utopię -> wysuszę, jeżdżę, przerabiam...
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

11 Maj 2007, 17:07

Mnie chodzi o to że : nie chcę się ścigać czy coś w tym stylu, tylko, że on ma bardzo szybki moment obrotowy i nie wyrabiam na zmienianiu biegów co się tyczy wysokich obrotów przekraczających 3500 , a paliwo idzie w górę szybciej niż jeździ Kubica :)
TurekGt
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

11 Maj 2007, 17:10

Jeszcze pytanie małe. Co to jest overdrive ??
TurekGt
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

11 Maj 2007, 19:40

Z tym OverDrive to chyba chodzi o to ze w automatycznej skrzyni biegów D (drive=jazda do przodu) sluzy do zwyklej jazdy, a OverDrive (O/D) jest to nadbieg, i jego wyłączenie powoduje w skrzyniach np. 4 biegowych wyłaczenie tego czwartego i korzystanie z 3 biegow...
Pozdro. Kacper
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [F] A8 D3 4,2 / 745i e65 / XJ 4,2 X350 / LS 430 mk3
    Podstawowe kryteria zestawienia: - limuzyna segmentu F - silnik benzynowy o mocy około 300KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z okolic 2004 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A8 D3 4,2 - 335KM - BMW ...
    Koncepcyjne modele Lexusa
    Prezentowane na wystawach motoryzacyjnych koncepty Lexusa, zapowiadają kierunki rozwoju stylistyki i technologii samochodów seryjnych. Wielokrotnie zdarzało się jednak, że trafiający na rynek nowy model był niemal ...

11 Maj 2007, 20:33

fourup napisał(a):No, przestań, bo się zaczerwieniłem... ;) Trochę Cie poniosło z tym specjalistom (uczę się nowej polszczyzny od Ministra Edukacji Romana G. :mrgreen: )... Ja tylko od prawie trzech lat nim jeżdżę, rozbijam -> naprawiam, coś urwę -> naprawię, wywalę na bok -> tego nie naprawiam, utopię -> wysuszę, jeżdżę, przerabiam...

Już nie bądź taki skromny. :wink:
A przykład mogłbyś brać z prezydenta (yyhym..) a nie z byle ministerciny. :mrgreen:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

11 Maj 2007, 22:08

TurekGt napisał(a):Jeszcze pytanie małe. Co to jest overdrive ??


Overdrive to jest tryb pracy ASB do jazdy na trasie. Dzięki niemu Pontiac Trans Sport 3,8v6, mojego kolegi (ja mam 3,1v6 i nie mam overdriv'u) ma przy prędkości 120km/h!!! około 1750-1800 obr./min.
I to jest dopiero komfort.
Garet
Początkujący
 
Posty: 85
Miejscowość: Z prowincji ;)

12 Maj 2007, 12:18

No tak, ale do Troopka raczej się nie da automatu dać :(
TurekGt
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

12 Maj 2007, 12:42

TurekGt napisał(a):No tak, ale do Troopka raczej się nie da automatu dać :(

Nie... ?? :shock:
Przecież wychodziły fabryczne Troopki 2.6 w wersji z automatyczną skrzynią, tempomatem (ciekawostka: tempomat był też montowany w autach z manualem!), klimą i tp... - sam znam conajmniej 3 takie auta, a dwoma z nich nawet jeździłem... Jednak wolę manualną skrzynię... (nie wali tak kierownicą w r..j przy wciśnięciu sprzęgła w czasie jazdy )...

A to ustrojstwo dostępne w stanach jest odwrotnością reduktora - działa na tej samej zasadzie co reduktor, jednak w drugą stronę. I służy do montażu zarówno w automatach, jak i manualach. Po zamontowaniu tego bajera masz trzeci drążek na kanale, którym zapinasz lub odpinasz ten wynalazek (analogicznie jak drążek 4L-4H-2H)...
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990