Słaby zasięg pilota Chrysler

11 Gru 2023, 21:26

Witam Serdecznie
Problem z zasięgiem pilota w chrysler grand voyager 3.3 2002.
A mianowicie pilot otwiera auta tylko jak się przy nim stoi. Dodam że baterie nowe w pilocie i to kilka razy wymieniane.
Kamilwrona
Nowicjusz
 
Posty: 17

12 Gru 2023, 09:15

Masz drugi pilot do sprawdzenia? Problem będzie pewnie w samym pilocie. Czasem zdarza się że siada w nim taki układ nie wiem jak on się dokładnie fachowo nazywa ale znalazłem fajny filmik na podstawie którego możesz zobaczyć o co chodzi.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Pamiętam, że w Chryslerze Pacyfica pilot łapał mi dosyć blisko jakieś 2m od samochodu, a jak byłem dalej to nic się nie działo. Oddałem pilot do naprawy i później było ok nawet z 20m nie było problemu z otwieraniem i zamykaniem.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

17 Gru 2023, 21:51

Problem w tym że mam tylko jeden pilot.
Więc nie mam jak tego sprawdzić.
Kamilwrona
Nowicjusz
 
Posty: 17

18 Gru 2023, 10:23

To może warto dokupić drugi i go zaprogramować tylko nie wiem czy czasem do tej operacji programowania nowego pilota nie jest potrzebny skaner DRBIII.

Problem może też być z modułem RKE (odbiera sygnał z pilota) który powinien być przed kierownicą za licznikiem pod przednią szybą, dostęp chyba od góry.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

18 Gru 2023, 12:03

Właśnie najbardziej obstawiał bym RKE. Pilota otworzyłem aby zweryfikować jego stan i wydaje się być wszystko w porządku.
Kamilwrona
Nowicjusz
 
Posty: 17

18 Gru 2023, 15:06

Kamilwrona napisał(a):Pilota otworzyłem aby zweryfikować jego stan i wydaje się być wszystko w porządku.
Tego na oko niestety nie sprawdzisz :wink: w elektronice wszystko może być na oko okej a układ nie będzie działał prawidłowo. Trzeba by było zmierzyć jak mocny wysyła sygnał podczas przyciskania przycisku tak jak na filmiku.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34