Slyszalne odglosy w kole

26 Sie 2006, 20:53

od kilklu dni posiadam Skode Felicje 1.3. sprawuje sie swietnie jedynie co mnie denerwuje to slyszalne odglosy w tylnich kolach i nie wiem co to moze byc . Na pierwszy rzut oka wszystko wyglada normalnie ale nie wiem co powoduje ten halas prosze o pomoc
stachura
Nowicjusz
 
Posty: 2
  • 27 Sie 2006, 01:11

    pewnie łożyska
    Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
    grzestv
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 754
    Miejscowość: okolice Warszawy
    Auto: nie mam

    27 Sie 2006, 09:55

    i taka naprawa to duzo bedzie kosztowala i czy tak moge jezdzic jeszcze przez pewien czas czy raczej nie
    stachura
    Nowicjusz
     
    Posty: 2

    27 Sie 2006, 10:12

    możesz jeździć,ale najlepiej podjedź do mechanika niech stwierdzi co dolega twojemu autku,a koszta no cóż różne w różnych miejscach.
    Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
    grzestv
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 754
    Miejscowość: okolice Warszawy
    Auto: nie mam

    27 Sie 2006, 11:18

    stachura napisał(a):od kilklu dni posiadam Skode Felicje 1.3. sprawuje sie swietnie jedynie co mnie denerwuje to slyszalne odglosy w tylnich kolach i nie wiem co to moze byc . Na pierwszy rzut oka wszystko wyglada normalnie ale nie wiem co powoduje ten halas prosze o pomoc
    Witam,
    Możesz sam sprawdzić czy nie ma czasem luzu na tylnych kołach, wystarczy podnieść auto tak aby tylne koło nie dotykało i łapiąc za opone poruszacz kołem na boki jeżeli nie ma luzów to być może są to szczęki hamulcowe na których juz się okładziny wytarły i szorują...
    Pozdrawiam,
    Artek
    ArteK
    Forum Samochodowe
     
    Posty: 5289
    Zdjęcia: 11483
    Miejscowość: Warszawa
    Prawo jazdy: 12 12 1996
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
    Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
    Paliwo: Hybryda
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2016

    27 Sie 2006, 23:32

    grzestv napisał(a):możesz jeździć,ale najlepiej podjedź do mechanika niech stwierdzi co dolega twojemu autku.


    Ja osobiście jazdy z szumiącymi łożyskami nie polecam, bo jeśli hałasują tzn że raczej są już zużyte i w skrajnym przypadku mogą CI zablokować koło, co podczas jazdy nie byłoby zbytnio przyjemne. :?

    ArteK napisał(a):być może są to szczęki hamulcowe na których juz się okładziny wytarły i szorują

    Czy te odgłosy są słyszalne cały czas czy tylko przy hamowaniu :?:
    "Nie jest sztuką zwrócić na siebie uwagę tonami spojlerów i neonów czy głośnym wydechem ... sztuką jest zrobić to bez nich."

    Proste są dla szybkich samochodów; zakręty są dla szybkich kierowców! :)
    pgmuzyk
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 18
    Miejscowość: Zawiercie
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Silnik R110 – Renault ZOE
      Silnik R110 jest najnowszym osiągnięciem Renault, lidera na rynku samochodów elektrycznych w Europie, potwierdzającym jego strategię rozwoju i produkcji silników elektrycznych i kolejnym dowodem na know-how ...