Spalanie gazu w Toyota Carina 1,6 16V

spalanie gazu w Toyota Carina 1,6 16V

31 Sie 2008, 16:11

Mam mały problem, otóż moja Carina mając gaz sekwencyjny pali 13 litrów gazu 'po mieście', trasa 8 więc z tym OK. Filtry wymienione a tu nic, błędu na desce też nie widać ale i tak szukam gościa który ją pod kompa podepnie i sprawdzi.
Może ktoś z Was pochwali się ile jego Cari pali i ewentualnie doradzi co jeszcze mogę zrobić.:/ Z tego co słyszałem tyle nawet 2,O nie pali.;)
Adamo
Nowicjusz

Re: spalanie gazu w Toyota Carina 1,6 16V

13 Lis 2008, 21:49

No ja np. mam carinę E Xli '94 (1,6) i pali mi bardzo podobnie, choć mój "rekord" na mieście to 19 litrów... Nie wiem czemu, kiedyś było mniej, podobno to wina reduktora. Nie sprawdzałem jeszcze w każdym razie.
Michciu01
Nowicjusz

Re: spalanie gazu w Toyota Carina 1,6 16V

17 Lis 2008, 11:31

Pytałem znajomych co mieli Carine i powinna max 11 lpg palić, chyba ze chodzi o silnik 2,0l. Ostatnio znów zacząłem walczyć ze spalaniem i wiadomo już że sekwencja ma za daleko nawiercony jakiś wtryskiwacz (czy jakoś tak) od kolektora, ot może i w tym przyczyna. A jak nie to obstawiam niewielkie wachania sondy lambda.
Adamo
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe stawki akcyzy w 2017 roku na samochody osobowe Nowe stawki akcyzy w 2017 roku na samochody osobowe
    Zmiany naliczania podatku akcyzowego od samochodów osobowych najprawdopodobniej zostaną wprowadzone od nowego 2017 roku. Rząd zamierza ograniczyć import starych samochodów. Według nowych przepisów im ...
    Elektryczna jazda bez ładowania z gniazdka Elektryczna jazda bez ładowania z gniazdka
    Brytyjski oddział jednej z wiodących marek zaprosił swoich klientów do przeprowadzenia szeroko zakrojonego testu samochodów hybrydowych. Okazało się, że samochody hybrydowe poruszały się na samym silniku elektrycznym ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      GTP Light