Sportowe plany Lexusa na sezon 2018

Sportowe plany Lexusa na sezon 2018

15 Lut 2018, 13:43

Lexus przedstawił swoje plany udziału w wyścigach tegorocznego sezonu oraz zespoły, które będą się ścigać w zawodach Nürburgring 24 Hours, japońskiej serii Super GT, amerykańskiej IMSA WeatherTech SportsCar Championship oraz europejskiej Blancpain GT.
Sportowe plany Lexusa na sezon 2018Do wyścigu 24 Hours of Nürburgring (nazwa oficjalna to "ADAC Zurich 24h-Rennen"), który zostanie rozegrany w weekend 12-13 maja, przygotowano specjalnie zmodyfikowaną wersję flagowego coupe Lexus LC 500 z pięciolitrowym, wolnossącym silnikiem V8. Oprócz modyfikacji wymaganych do spełnienia wymogów regulaminu wprowadzono szereg ulepszeń. Obejmują one zwiększenie sztywności nadwozia przy jednoczesnym zmniejszeniu jego masy, zwiększenie mocy silnika i zmniejszenie zużycia paliwa dzięki obniżeniu tarcia, poprawę charakterystyki zawieszenia wraz z redukcją jego masy i wzrostem sztywności, a także udoskonalenia aerodynamiczne. Samochód prowadzić będą szef zespołu Takeshi Tsuchiya oraz trzech młodych kierowców: Takamitsu Matsui, Naoya Gamo i Yuichi Nakayama.

Reprezentację marki w klasie GT500 serii Super GT stanowić będzie sześć załóg jeżdżących Lexusami LC GT500. W tej wersji samochodu, opracowanej przez TRD (Toyota Racing Development), pięciolitrową widlastą ósemkę zastąpiono dwulitrowym, czterocylindrowym silnikiem rzędowym z turbodoładowaniem, a zamiast dziesięciobiegowej automatycznej skrzyni biegów zastosowano sześciostopniową przekładnię sekwencyjną. Samochodem KeePer Tom’s z numerem 1 startować będą Ryo Hirakawa i Nowozeladczyk Nick Cassidy – mistrzowie Super GT z ubiegłego roku. Kierowcami zespołu LeMans Wako’s (numer 6) będą Kazuya Oshima i Szwed Felix Rosenqvist. Auto z numerem 19, WedsSport Bandoh, poprowadzą Yuji Kunimoto i Kenta Yamashita. Zespół au Tom’s (36) stanowić będą Kazuki Nakajima i Yuhi Sekiguchi, a Zent Cerumo (38) – Yuji Tachikawa i Hiroaki Ishiura. Wreszcie z numerem 39 jeździć będzie zespół Sard w składzie Heikki Kovalainen i Kamui Kobayashi. Warto przypomnieć, że w minionym sezonie oprócz zdobycia tytułu mistrzowskiego przez Hirakawę i Cassidy’ego, załogi jeżdżące Lexusami LC GT500 uplasowały się również na miejscu trzecim, czwartym, piątym i szóstym zestawienia ogólnego w klasie GT500.

Do wyścigów Super GT w klasie GT300 firma wystawia trzy załogi jeżdżące Lexusami RC F GT3, wyposażonymi w pięciolitrowe silnik V8 o mocy 477 KM. Z numerem 35 jeździć będzie tajlandzka załoga arto-Panther Team w składzie Nattavude Charoensukhawatana i Nattapong Hortongkum. Auto zespołu LM corsa (numer 60) poprowadzą Hiroki Yoshimoto i Ritomo Miyata. Kierowcami zespołu K-tunes Racing LM corsa z numerem 96 będą Morio Nitta i Yuichi Nakayama.

Lexusy RC F GT3 będą także startować w barwach niezależnych zespołów. Dwa takie samochody wystawi 3GT Racing w klasie GTD amerykańskiej serii IMSA WeatherTech SportsCar Championship. Również dwie maszyny przygotowuje Emil Frey Lexus Racing do startów w klasie Pro europejskiej serii Blancpain GT. Lexus RC F GT3 ma także wystartować w klasie SP9 w wyścigu VLN Langstrecken Meisterschaft na torze Nürburgring.

źródło: Lexus
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3062
Zdjęcia: 11479
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nissan GT-R Nissan GT-R
    Choć GT-R jest w zasadzie zupełnie nowym autem, wprowadzonym na rynek w 2008 roku, wprost wywodzi się od sportowych wersji modelu Skyline o takim samym oznaczeniu. A te nigdy nie były dostępne ze zdejmowanym dachem. Nawet ...
    Drużyna Zetros - ciężko pracuje na terenie kopalni KWB Turów Drużyna Zetros - ciężko pracuje na terenie kopalni KWB Turów
    Bohaterów jest pięciu. Dwa Zetrosy 4x4 zabudowane cysternami firmy Celtech, dowożące olej napędowy pracującym w terenie maszynom i urządzeniom kopalnianym. Kolejny Zetro w konfiguracji 6x6 to pomoc techniczna z zamontowaną ...

  •