Sportowy samochód 60-90tys.

06 Maj 2010, 18:00

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum i proszę o pomoc w wyborze samochodu.
Mieszkam w mieście i do pracy mam 2km wiec spalanie mnie nie interesuje ale ceny części itp.
Na samochód odkładałem więc proszę nie pisać że ma tyle pieniędzy a pyta o ceny.
Oto te samochody:
Audi tt , s3 , s4
Vw golf, scirocco

tu będzie mnie stać na utrzymanie ale chciałem żebyście coś z tego doradzili

ale problem tu czy utrzymam takie samochody:
Subrau impreza wrx
Focus st
Mustang gt
Ile miesięcznie trzeba wydać na takie samochody pokonując średnio 600km? Z góry dzięki za pomoc!
kornackidwr
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Bielany Wrocławskie

06 Maj 2010, 21:15

Powiem Ci że na MUSTANGA GT dość sporo :) , sąsiad ma Audi TT i sobie bardzo chwali ten samochód :) a może jak byś popatrzał na GOLFA VI GTI ? Nie jestem pewien czy się zmieścisz w 90tys za nowego Golfa VI GTI ale warto poszukać :)
wiechuuu
Początkujący
 
Posty: 60
Miejscowość: Rybnik

07 Maj 2010, 13:45

Mówisz o Audi TT 1 czy 2 generacji? 1 generacji sobie odpuść, ze sportowego samochodu to ono ma tylko silnik (najmniejszy 180 koni) i to jest jedyna zaleta. 2 generacja to co innego, całkiem dobre autko.

Mamy na forum niejakiego MajkPZM który ma Imprezę, więc jego się spytaj o koszty, na pewno powie co dość dokładnie.
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

07 Maj 2010, 14:11

Scirocco 2.0tsi , focus st 2.5 , subaru wrx audi tt 2.0tfsi nissan 350z civic type r.
MajkPZM jak możesz to napisz o cenach części itp.?
kornackidwr
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Bielany Wrocławskie

07 Maj 2010, 19:56

Jeśli się bawić, to tylko dobrze - Subaru Impreza STI, EVO oraz Mazda RX-8. W tej kwocie bym celował w te właśnie auta.
pawelMX6
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 375
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Gdynia
Auto: Nie mam

07 Maj 2010, 21:15

II generacja :) , 08r chyba , nie jestem pewien a i zapomnialem o mazdzie RX-8 , 1.3 silnik ale za to jaka moc z niego :) , za nowsza mazde dasz ok 40-50 tys a potem tylko do niej lać i się delektować :)
wiechuuu
Początkujący
 
Posty: 60
Miejscowość: Rybnik

07 Maj 2010, 21:38

[link do oferty na Allegro wygasł]

A taka Vectra C OPC?
Auto na prawdę godne polecenia. Niby z pozoru wcale nie jest sportowe. Ale jest sztywne i znakomicie się prowadzi.
200 konny seryjny WRX 2.0 zrobił 1:23.50 na Rozecie a Viki C 2.0T miała 1:23.97.
A wiemy, że Subaru ma 4x4 i co jak co... Ale Subaru prowadzi się znakomicie. Więc widać, że i Vectra musi ładnie się prowadzić. Autko ma 6,3s do "setki", więc dość dobry wynik jak na sportowego sedana. Póki co w PL nie mamy takich autostrad jak w Niemczech, więc do sprawnego przemieszczania Viki jest świetna. A i na trasie pewnie da radę zejść poniżej 8L na 100km :mrgreen: .
Auto bardzo komfortowe, niezawodne no i części też nie mają wygórowanych cen.
Więc jak dla mnie Vectra C OPC :wink:
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

07 Maj 2010, 21:49

Głupie forum! Rozpisałem długiego posta a forum kazało się znowu zalogowac i posta porwało!


Daro20VT, niestety ale Vectra C OPC to porażka, strasznie podsterowna!

Polecam oglądnąc filmik o Vectrze OPC.

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


, o vectrze mówią od 4:30min filmiku.

To, że na rozecie kręciła minimalnie gorsze czasy od WRXa o niczym nie swiadczy, moze był słaby kierownik w WRXie? Pozatym Takie OPC ma duzo mocniejszy silnik od WRXa.


Co do Subaru psotaram się wypowiedzieć jutro bo już nie mam siły pisać drugi raz tego co napisałem chwile temu ale znikło przez głupie forum
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

08 Maj 2010, 07:45

Przechyły? Nie w tym samochodzie, Vectra dosłownie "pływa" po szosie.
Prowadzi się jak przyklejona. Po za tym jest bardzo komfortowa tak jak pisałem wcześniej...Chyba, że ktoś szuka wrażeń akustycznych to niech bierze Subaru bo w Viki jest cichutko.
A co do Rozeta... To Subaru również prowadził Wróbel. A Testowa Vectra miała slinik 2.0T 175KM i okazała się minimalnie gorsza.
Mów co chcesz... Ja jeździłem tylko Vectrą 2.2 DTI i wiem, że jeździ jak przyklejona. Układ kierowniczy jest doskonały.
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

08 Maj 2010, 07:49

dzięki za pomoc! MajkPZM czekam na odpowiedz.
kornackidwr
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Bielany Wrocławskie

08 Maj 2010, 08:13

Daro20VT napisał(a):Przechyły? Nie w tym samochodzie, Vectra dosłownie "pływa" po szosie.
Prowadzi się jak przyklejona. Po za tym jest bardzo komfortowa tak jak pisałem wcześniej...Chyba, że ktoś szuka wrażeń akustycznych to niech bierze Subaru bo w Viki jest cichutko.
A co do Rozeta... To Subaru również prowadził Wróbel. A Testowa Vectra miała slinik 2.0T 175KM i okazała się minimalnie gorsza.
Mów co chcesz... Ja jeździłem tylko Vectrą 2.2 DTI i wiem, że jeździ jak przyklejona. Układ kierowniczy jest doskonały.

Daro, w takim razie musiał byc d..a kierownik. Vectra na samym starcie traci 3-4sec do SUbaru. Opel ma elektryczne wspomaganie, jesli mówisz ze się swietnie prowadzi swiadczy to o tym, że poprostu nie masz zadnego sensownego odniesienia, strach pomyslec jak w takim razie musi się prowadzić FC.


Kornackidwrd, wieczorem cos napisze o Subaru.
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

28 Maj 2010, 21:37

kornackidwr napisał(a):Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum i proszę o pomoc w wyborze samochodu.
Mieszkam w mieście i do pracy mam 2km wiec spalanie mnie nie interesuje ale ceny części itp.
Na samochód odkładałem więc proszę nie pisać że ma tyle pieniędzy a pyta o ceny.
Oto te samochody:
Audi tt , s3 , s4
Vw golf, scirocco

tu będzie mnie stać na utrzymanie ale chciałem żebyście coś z tego doradzili

ale problem tu czy utrzymam takie samochody:
Subrau impreza wrx
Focus st
Mustang gt
Ile miesięcznie trzeba wydać na takie samochody pokonując średnio 600km? Z góry dzięki za pomoc!
rozumiem że chcesz kupić w miarę nowy samochód - to po co Ci ceny części ? Aha i uwierz robiąc 2 km do pracy spalanie zacznie Cię interesować nawet w aucie 2,0 - będziesz wiecznie jeździł na niedogrzanym silniku a w takich warunkach nawet 1,6 dużo spali :wink:
Pozdrawiam
Tomek
alfatech
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3
Miejscowość: Koło