Samochód ok. 90tyś

09 Gru 2016, 11:49

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Jak w temacie, poszukuję samochodu w cenie ok.90 tyś. Obecnie jeżdżę Mercedesem w211 3.2 cdi 2004 rok, lecz oddaję go synowi, by jeździł na uczelnię.
Od nowego samochodu oczekuję wygody nie mniejszej niż w MB, pokonuję rocznie ok. 15 tyś więc diesel raczej odpada. Co do nadwozia jestem otwarty na propzycje, byle nie kombi, napęd 4x4 mile widziany. Pojemność silnika i moc schodzi na 2 plan. Wstępnie zainteresowałem się Mazda 6 III 2,5 192km. Samochód ma bardzo ładą stylistykę tylko nie wiem jak z prowadzeniem i korozją.
Czekam na Państwa propozycje i życzę miłego dnia ^^
slepy
Nowicjusz
 
Posty: 7
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: nie mam

09 Gru 2016, 14:14

Mazda nie zaoferuje Ci takiego komfortu jak e-klasse, poza tym często je kradną :mrgreen: Co do korozji, na razie wiadomo, że poprzednie generacje mają z tym problem. Mazda daje na GJ 12 lat gwarancji na tą ewentualność, szczerze to nie mam zdania na ten temat, bezpieczniej poszukać czegoś na forach użytkowników mazd.
Jako własne propozycje dorzucam lexusa ls i volvo s80, można też zerknąć na lexusa rx i volvo xc60 (suv'y, 4x4)
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

09 Gru 2016, 14:29

Lexus LS to klasa F,bardziej pod eS klasę podejdzie,ale GSa 450h można wziąć pod uwagę albo Hondę Legend lub Infiniti M
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

09 Gru 2016, 14:38

Dziękuję za szybką odpowiedź. Właśnie małżonce podoba się bardzo volvo xc60. Tylko, który z silników wybrać, 3.2 czy może 3.0? A co do mazdy 6, to myślałem że nie da tego samego komfortu ale ta stylistyka, coś pięknego :D

Co sądzicie o tym konkretnym aucie: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Co do Infiniti M nie podchodzi mi stylistycznie, a Lexus GS IV generacji bardzo ładny ale nie chcę aż tyle wydawać na samochód :) a III generacja zbyt nie podchodzi do moich gustów.
slepy
Nowicjusz
 
Posty: 7
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: nie mam

09 Gru 2016, 15:37

Co do ogłoszenia. Auto ma licznik wyskalowany w milach = pochodzi z USA. Generalnie zakup auta w stanach jest opłacalny wyłącznie w przypadku kiedy jest ono rozbite. Jeśli interesuje Cię ten egzemplarz to skontaktuj się ze sprzedającym i niech wyśle zdjęcia sprzed naprawy i VIN. Ostatnio udało się znaleźć na aukcji w USA audi, które wg. sprzedającego miało "wymienione przednie i tylne drzwi", okazało się, że sporo więcej.
Tutaj masz link do ogłoszeń z polskiej sieci dealerskiej https://volvo.dekra.pl/index.php?aid=,,&DCO_VOLVO_SESS_ID=k3433o8r0a20l7m17o2p3483v3
Co do silnika - samochody marki volvo i silnik benzynowy to w tym kraju deficyt (z benzyniakami sprzedaje się ~10% aut). Czyli weź to na co trafisz w dobrym stanie :ok: Ze wskazaniem na 3.0, który jest bardziej nowoczesną i co za tym idzie ekonomiczniejszą konstrukcją.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

15 Gru 2016, 16:10

Przepraszam za tak długą nieobecność lecz choroba i sprawy osobiste nie pozwoliły mi na zajmowanie się samochodem.
Dziś mialem okazję przejechać się XC60 3.0 i bardzo fajnie się prowadzi i ogólnie mi się spodobało. Tylko że czułem się troszkę staro w tym samochodzie :D chyba choroba wieku średniego się odzywa :D Mam również okazję kupić od znajomego Mitsubishi Lancer Evo X (tak, wiem że w 1 poście podałem inne kryteria) ale żyje się tylko raz, a więcej okazji pojeździć takim cudem mogę nie mieć okazji :D Tak więc drodzy forumowicze prosiłbym o jakąś radę :D
slepy
Nowicjusz
 
Posty: 7
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: nie mam

15 Gru 2016, 17:02

Kupuj Evo jak pewne :)
szybki wyjaśni Ci szczegóły techniczne dlaczego je musisz mieć.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

15 Gru 2016, 19:49

Evo pewne, I właściciel do tego dbane wręcz pedantycznie. Chyba warto zaryzykować, w końcu raz się żyje :D Dziekuję wszsytkim za pomoc :)
slepy
Nowicjusz
 
Posty: 7
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: nie mam

15 Gru 2016, 19:55

oczywiście pochwal się zdjęciami jakbyś się stał jego właścicielem :unsure:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

15 Gru 2016, 19:57

Jeżeli dojdzie do zakupu to nieomieszkam :)
slepy
Nowicjusz
 
Posty: 7
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: nie mam

16 Gru 2016, 08:02

Jak miałbym kaskę to byłby fajnie mieć 9kę i 10kę :D .
Jeżeli dokonasz zakupu i będziesz chciał troszku info z ewentualnymi namiarami na małą poprawę osiągów :twisted: to daj sygnał.
Ogólnie 10ka bardzo fajne auto dające frajdę z jazdy za przyzwoitą kasę.
To czekamy na finalizację zakupu.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe