Sprawne czy uszkodzone?

12 Sie 2023, 09:22

Alfe 159 sprowadziłem raz ...i więcej tego badziewia nie chcę...
Piękna 159 1.9 JTD 150KM w wesji TI iiii.....po 30 km od przywiezienia miałem pecha bo urwała się klapa gasząca i wpadła do cylidra i silnik stracił mmoc, zaczął klepać....ok po rozebraniu i naprawia...2 zawory się tylko pokrzywiły...ok mechanik złożył....po czym może 10km zrobiłem i na tym cylindrze obróciło panewkę :lol: więc kupiłem cały kpl używany silnik za 2500zł ...i pogodniłem ze stratą pewnie kilku tysiecy złotych...i mówię od tego czasu nigdy więcej Alfa :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

12 Sie 2023, 09:23

toyman40 napisał(a):Alfe 159 sprowadziłem raz ...i więcej tego badziewia nie chcę...
Piękna 159 1.9 JTD 150KM w wesji TI iiii.....po 30 km od przywiezienia miałem pecha bo urwała się klapa gasząca i wpadła do cylidra i silnik stracił mmoc, zaczął klepać....ok po rozebraniu i naprawia...2 zawory się tylko pokrzywiły...ok mechanik złożył....po czym może 10km zrobiłem i na tym cylindrze obróciło panewkę więc kupiłem cały kpl używany silnik za 2500zł ...i pogodniłem ze stratą pewnie kilku tysiecy złotych...i mówię od tego czasu nigdy więcej Alfa


Mówisz wybiórczo a jest to ogólnie śmieć tylko tyle że ładny.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10350
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

12 Sie 2023, 11:16

ładna jest to fakt, to moja EX :lol: ale nie chciał bym tego więcej
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

12 Sie 2023, 11:47

Wiadomo, jakbyś miał opla z tym samym silnikiem to na pewno byłoby super, to od znaczka alfy "się psuje"
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

12 Sie 2023, 11:52

Opla bym też nie chciał bo to ten sam silnik, ja może miałem pecha, a może dobrze że mi się to stało a nie klientowi bo klient by winił oczywiście sprzedawcę że zataił wadę...ale...urywające się klapki gaszące zniszczyły nie jeden silnik.
Alfa jak dla mnie plus za wygląd, reszta jak to we włoskim samochodzie, psuje sięna potęgę, z resztą nawet super bolify typu lambo czy ferrari to też mega psuje , tyko juz za jakieś grube setki tysięcy zlotych.
Dziwnym trafem kupione z 50 toyot, kilkanaście mazd, hond czy mitsu wszystkie benzyniaki i .....zero problemów, totalnie zero.
Kupisz jakiś wynalazek typu alfa to milon rzeczy zepsutych :lol:
Przypadek ?
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286