Sprawne czy uszkodzone?

10 Sie 2023, 15:22

Hej,
przegladam oferty aut, szukam czegos na pierwszą furę w kwocie okolo 10k plus pakiet. w oko wpadly mi dwa egzemplarze:

[link do oferty na Olx wygasł]

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/ford-mondeo-ford-mondeo-mk4-sedan-benzyna-ID6FFaL3.html

Ten pierwszy (Passat) ma ubytki blacharskie. Zastanawiam sie ile kosztowalaby naprawa tego, a poza tym jesli to pierwszy samochod to czy by nie zostawic tak jak jest przez jakis czas, z taka mysla ze moge i tak gdzies o cos przytrzec. Pytanie czy to wtedy nie bedzie postepowac...

Ten Mondeo ma najprawdopodobniej uszkodzony silnik, pytanie ile wyniesie naprawa tego silnika. Ale wtedy jakby kupuje wiedzac ze silnik moze byc do remontu a jak wyremontuje to WIEM ze jest po remoncie i posluzy.

Swoja droga zastanawiam sie czy wspomniane auta nie beda za duze jak na pierwszy samochod.

Co myslicie?
ratagnar
Nowicjusz
 
Posty: 41
Miejscowość: Warszawa

10 Sie 2023, 15:26

Ja bym sobie darował takie wynalazki bo zawsze coś wyjdzie po drodze..
Poszukaj czegoś normalnego sprawnego.

Masz 10k na samo auto czy już z pakietem startowym? Jeśli to drugie to na auto masz max 8500zł.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Sie 2023, 15:32

ratagnar napisał(a):Ten Mondeo ma najprawdopodobniej uszkodzony silnik,

a ten passat też ma uszkodzony silnik :lol:

ratagnar napisał(a): Zastanawiam sie ile kosztowalaby naprawa tego

a popatrz sobie ile kosztowały by elementy takie jak błotnik i drzwi używane w kolor i będziesz wiedział.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

10 Sie 2023, 15:41

ratagnar napisał(a):pytanie ile wyniesie naprawa tego silnika. Ale wtedy jakby kupuje wiedzac ze silnik moze byc do remontu a jak wyremontuje to WIEM ze jest po remoncie i posluzy.


to zależy co konretnie jest uszkodzone, i nikt ci bez rozebrania silnika ostatecznie nie odpowie co jest uszkodzone
Ale zakładaj że przy tego typu pracach trzeba wymienić:
-kpl. uszczelek silnika(pod głowicę, kolektor ssący, wydechowy, uszczelniacze zaworowe, pod pokrywę zaworów, miskę olejową
-panewki do przeglądu lub wymiany
-przegląd głowicy i naprawa ewentualnych gniazd zaworowych, zawory w jakim stanie, prowadznice zaworowe,
-sprawdzenie pompy oleju
-sprawdzenie bloku czy trzyma wymiar,
oczywiście do tego trzeba wymienić wszystkie płyny
-można przy okazji rozrząd sprawdzić, wymienić,

Na moim terenie za samą taką robotę mechnicy za samą uszczelkę pod głowicę biorą śrenio 1100-1800 zł netto
Do tego kpl remont głowicy ostatnio płaciłem 800zł
no i plus części które będą do wymiany
ciężko określić to wszystko ile będzie kosztować
szykuj 5-10 tysięcy i na pewno zrobisz. :lol:
także auto 10 tys
i naprawa też 10 tys :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

10 Sie 2023, 15:44

@Barol
10k, moze troche wiecej + pakiet startowy.
Z tymi niby sprawnymi tez moze zawsze cos wyjsc po drodze, a tego passata tez bym mechanicznie sprawdzil tak czy inaczej na stacji.
ratagnar
Nowicjusz
 
Posty: 41
Miejscowość: Warszawa

10 Sie 2023, 15:49

@toyman40
po czym wnioskujesz ze ten passat ma uszkodzony silnik?
ratagnar
Nowicjusz
 
Posty: 41
Miejscowość: Warszawa

10 Sie 2023, 15:53

toyman40 napisał(a):
ratagnar napisał(a):pytanie ile wyniesie naprawa tego silnika. Ale wtedy jakby kupuje wiedzac ze silnik moze byc do remontu a jak wyremontuje to WIEM ze jest po remoncie i posluzy.


to zależy co konretnie jest uszkodzone, i nikt ci bez rozebrania silnika ostatecznie nie odpowie co jest uszkodzone
Ale zakładaj że przy tego typu pracach trzeba wymienić:
-kpl. uszczelek silnika(pod głowicę, kolektor ssący, wydechowy, uszczelniacze zaworowe, pod pokrywę zaworów, miskę olejową
-panewki do przeglądu lub wymiany
-przegląd głowicy i naprawa ewentualnych gniazd zaworowych, zawory w jakim stanie, prowadznice zaworowe,
-sprawdzenie pompy oleju
-sprawdzenie bloku czy trzyma wymiar,
oczywiście do tego trzeba wymienić wszystkie płyny
-można przy okazji rozrząd sprawdzić, wymienić,

Na moim terenie za samą taką robotę mechnicy za samą uszczelkę pod głowicę biorą śrenio 1100-1800 zł netto
Do tego kpl remont głowicy ostatnio płaciłem 800zł
no i plus części które będą do wymiany
ciężko określić to wszystko ile będzie kosztować
szykuj 5-10 tysięcy i na pewno zrobisz. :lol:
także auto 10 tys
i naprawa też 10 tys :lol:


no wlasnie pytanie, bo okolo 3k to moze i warto, wiecej to tak srednio, aczkolwiek wtedy wiadomo ze zrobione, bo mozna kupic i za 15-20k i tez moze wyjsc zaraz to samo do roboty. Zawsze jest ryzyko.
ratagnar
Nowicjusz
 
Posty: 41
Miejscowość: Warszawa

10 Sie 2023, 16:01

jak silnik bierze olej to teraz nie naprawisz tego za trzy tysiące.
5-6 lat temu można było to zrobić za tyle.

noooo chyba że sobie sam zrobisz i wymienisz tylko np. pierścienie i złożysz wszystko na połowie starych rzeczy.

Ewentualnie kupić słupek za 2 tysiące i przełozyć.

A stare TFSI to ono fabrycznie jest zepsute , beznadziejny stary silnik który swoje ma już sa sobą
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

10 Sie 2023, 16:08

toyman40 napisał(a):jak silnik bierze olej to teraz nie naprawisz tego za trzy tysiące.
5-6 lat temu można było to zrobić za tyle.

noooo chyba że sobie sam zrobisz i wymienisz tylko np. pierścienie i złożysz wszystko na połowie starych rzeczy.

Ewentualnie kupić słupek za 2 tysiące i przełozyć.

A stare TFSI to ono fabrycznie jest zepsute , beznadziejny stary silnik który swoje ma już sa sobą


Dzieki, to juz jest konkretne info. Nie wiedzialem nawet ze ten silnik jest wadliwy. Zawsze mi sie wydawalo ze VW raczej maja dobre benzynowki. Zreszta podobnie myslalem o Fordach :D
ratagnar
Nowicjusz
 
Posty: 41
Miejscowość: Warszawa

10 Sie 2023, 17:06

Nieeee no, na pierwszy samochód takiej kolubryny bym nie brał. Druga sprawa, że uszkodzonego też bym się wystrzegał. Lepiej jakiś mniejszy hatback: VW Polo, Toyota Corolla E12, Suzuki Swift. Może coś takiego: [link do oferty na Olx wygasł]
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

10 Sie 2023, 18:45

ratagnar skąd jesteś to coś się poszuka.

Henk napisał(a):Może coś takiego: [link do oferty na Olx wygasł] ... WLugG.html


Mój bracik sobie takiego sprawił na pierwsze,jeździ nim drugi rok i po mieście super auto tylko uwaga na rudą.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Sie 2023, 19:08

Henk napisał(a):Nieeee no, na pierwszy samochód takiej kolubryny bym nie brał. Druga sprawa, że uszkodzonego też bym się wystrzegał. Lepiej jakiś mniejszy hatback: VW Polo, Toyota Corolla E12, Suzuki Swift. Może coś takiego: [link do oferty na Olx wygasł]


no wlasnie tak sie zastanawiam czy lepiej na pierwszy wiekszy zeby sie lepiej nauczyc, czy lepiej mniejszy, skoro mowisz ze mniejszy, to faktycznie sie rozejrze za czyms mniejszym. Co myslisz o focusie drugiej generacji? To co podeslales juz nieaktualne :( Sporo osob poleca Avensis jeszcze, ale to tez troche wiekszy i chyba nie w tym budzecie, aczkolwiek zawsze mozna cos dolozyc. Budzet wynika z tego ze to pierwsze auto i nie chce przeinwestowac zeby potem nie bylo specjalnie żal.
ratagnar
Nowicjusz
 
Posty: 41
Miejscowość: Warszawa

10 Sie 2023, 19:22

Samochody typu Mondeo, Passat, Avensis itp. to pojazdy rodzinne, albo czasem firmowe. Jestem w podobnej sytuacji jak Ty, tylko mam już samochód od kilku miesięcy - Golfa 5 z najsłabszym silnikiem. Na pewno nie chciałbym teraz jeździć Mondeo czy Avensisem, bez sensu wozić powietrze i męczyć się przy parkowaniu.
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

10 Sie 2023, 19:52

ratagnar napisał(a):Co myslisz o focusie drugiej generacji?


Jak najbardziej ok tylko też uwaga na rdzę.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Sie 2023, 19:55

Barol napisał(a):ratagnar skąd jesteś to coś się poszuka.

Henk napisał(a):Może coś takiego: [link do oferty na Olx wygasł] ... WLugG.html


Mój bracik sobie takiego sprawił na pierwsze,jeździ nim drugi rok i po mieście super auto tylko uwaga na rudą.


Warszawa
ratagnar
Nowicjusz
 
Posty: 41
Miejscowość: Warszawa