Sprawny samochód do jeżdżenia bez wymyślnych bajerów do 5tys.

31 Maj 2017, 14:09

Witam.
Niestety mój pierwszy samochód po 4 miesiącach jest skazany na złomowanie.
Muszę kupić nowe auto za jakieś 4-5tys. Nie mam nikogo kto się zna na samochodach i pojechałby ze mną na oględziny- lepiej w takim wypadku kupić w komisie czy od osoby prywatnej? Oczywiście tym razem pojadę dodatkowo na stację diagnostyczną.
Jakie marki samochodów znajdę w tej cenie które nie okażą się gratami?
Jeżdżę (zależy od dnia) od 30 do 120 km na dzień. Potrzebuję samochodu 5-drzwiowego. Silnik mały taki do 1.2-1.4 max. No i oczywiście na benzynę. Gaz również wchodzi w grę o ile nie będę musiała płacić Bóg wie jakiego ubezpieczenia przez to. Teraz za matiza płacę ponad 2000zł, więc czy w gazie różnica cenowa byłaby bardzo wysoka? Mieszkam na dolnym śląsku więc interesują mnie oferty +15km od Bytomia. Liczę na wasze porady i z góry dziękuje :)
Viqex
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 20 02 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Matiz
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

31 Maj 2017, 17:06

Viqex napisał(a):Teraz za matiza płacę ponad 2000zł

Cholerne złodziejstwo ubezpieczalni.. :x . Kto to widział płacić ponad połowę wartości auta na rok.
P.S. Nie masz na kogo ubezpieczyć auta (ktoś starszy z rodziny)?
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

31 Maj 2017, 18:35

Właśnie niestety nie mam nikogo takiego. Ceny ubezpieczeń dla młodych kierowców bez zniżek to jest jakaś porażka :evil: ale jak się chce jeździć to trzeba to przełknąć :angry:
Viqex
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 20 02 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Matiz
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

31 Maj 2017, 18:39

Corsa, Polo, Ibiza, Cordoba, Punto. Szału nie będzie ale z takim OC musisz przeżyć marne silniki.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

31 Maj 2017, 19:36

Właśnie myślałam nad punciakiem, nie jest najgorsze, silnik mały a i wizualnie jest ok.
Ewentualnie myślałam jeszcze nad oplem astrą. Co prawda silnik 1.4 ale poszperałam w internecie i okazuje się, że to dosyć dobry samochód jak na swoją cenę. Tylko nie potrafię wyłapać czy bardziej opłaca się kupić model f czy g. Głównie chodzi mi o dostępność i ceny części.
Swoją drogą jak wychodzi spalanie paliwa między silnikiem 1.0 a 1.4? Dużo więcej trzeba płacić?
No i przede wszystkim, który samochód jest lepszy i które są częściej w lepszym stanie wystawione na sprzedaż?
Viqex
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 20 02 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Matiz
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

31 Maj 2017, 19:40

Spalanie po mieście będzie podobne, na wielkie różnice bym nie liczył.
Astrę G będzie problem do 5 tyś znaleźć ze zdrową podłogą i progami, znowu F to staroć i za więcej jak 3 tyś moim zdaniem nie ma sensu brać, ale znowu możesz trafić na zadbane auto. Efka wyjdzie taniej w utrzymaniu, starsze silniki, starsza technologia, części tanie.

Punto też trochę może być podgnite, ale prędzej znajdziesz niż Astrę G.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

31 Maj 2017, 20:13

Spójrz na te:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14091
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

31 Maj 2017, 22:04

Mike- dzięki za linki. Ten renault fajny tylko boję się, że jest mało części do niego i będzie mnie strasznie drogo kosztowała naprawa. Honda też wydaje się ok a do tego wizualnie mi się podoba :D ale chyba i tak punciak wychodzi najlepiej, jeśli opis nie jest wyssany z palca. Duży plus za to, że facet nie ma problemu z tym, żeby podjechać na stacje diagnostyczną. Mam nadzieję, że do przyszłego tygodnia nikt ich nie kupi, bo chcę zobaczyć tą hondę i fiata :D

A co do tego opla. Czyli rozumiem, że nie mam nawet co patrzeć na G, chyba, że faktycznie trafi się jakaś perełka? A wersja F mimo, że staroć to opłaca się ją kupować? Kusi mnie to, że jest dużo części do niej i jest dość tania w użytkowaniu (z tego co przeczytałam) no i podoba mi się wizualnie.
Ale nie zamierzam nic kupować na siłę a zwłaszcza z powodu wyglądu. Chyba póki co wygrywa punciak w tej granicy cenowej. Zwłaszcza, że w mojej okolicy jest ich pełno.
Viqex
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 20 02 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Matiz
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

31 Maj 2017, 22:16

Mam jednego opla na oku co prawda za prawie 6tys., ale zawsze można się potargować i dołożyć te kilka stówek. Wygląda obiecująco no i o dziwo silnik jest dość mały. Jakieś opinie na jakiego temat?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Mam jeszcze drugie ogłoszenie do wersji F tym razem. Niestety z komisu ale dość spoko wygląda.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Viqex
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 20 02 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Matiz
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

31 Maj 2017, 22:32

Z tego co widzę to już link do tego opla wygasł :/ chyba zdecyduje się jednak na te punto.
A myślicie, że ta honda civic będzie miała tanie części w razie naprawy czy będą raczej drogie/ trudno dostępne?
Viqex
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 20 02 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Matiz
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

31 Maj 2017, 22:34

Ponad 2k za Matiza? To gdzie Ty go masz ubezpieczonego :mrgreen:
Druga sprawa,Bytom to górny śląsk a nie dolny :wink:

Astra G jest spokojnie do ogarnięcia w Twoim budżecie ale na pewno będzie wymagać większego czy mniejszego wkładu.
F-kę w tym budżecie znajdziesz igłe ale bądzmy poważni,5k to trochę przesada za nią.
Ja mam styczność z F-ką to auto praktycznie nie do zaje... i części taniutkie,ja teraz mam Corsę B i to samo mogę o niej powiedzieć (na Corsę też możesz popatrzeć,jak chcesz to napiszę Ci na co zwracać uwagę przy niej).

Astra G z Twojego linku już nieaktualna :mrgreen:
F-ka z AAA Auto a ten "komis" nie ma dobrych opinii i poza tym za tą z linku dałbym co najwyżej 2k..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

31 Maj 2017, 23:37

Viqex napisał(a):Ten renault fajny tylko boję się, że jest mało części do niego i będzie mnie strasznie drogo kosztowała naprawa
nope. Primo, to po prostu Clio II z niezbyt ładnie doklejonym bagażnikiem. Secundo, części do Francuzów są jednymi z najtańszych na rynku (choć zdarzają się wyjątki).
Astra G jest do kupienia, ale raczej unikałbym 1.4 z łańcuchowym rozrządem (chyba, że jest papier na jego wymianę, wtedy można się zastanowić).
AAA to tak jak Barol napisał niezbyt polecany komis (tak jak większość sprzedających auta za kilka tys., wiem co mówię).

Nie pisz posta pod postem, jest opcja edycji - ołówek z kratką w danym poście
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14091
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004