Sprowadzenie auta, a możliwości rodzinnych możliwosci zakupu

06 Lut 2018, 05:05

Witam wszystkich,
Chcialabym za kupic Dla bliskiej osoby autko najchetniej typu sedan badz coupe do kwoty okolo 65tyz zl. Mam mozliwosc zakupu samochodow w usa bezwypadkowych , z wyborem malego przebiegu (20tys km np)oraz odpowiednim serwisowaniem, takze sa To mozna powiedziec niemalze nowe autka, po przeliczeniu kosztow niestety nadmiernych - podatkow, akcyza plus wysylki, wybor padl na mazde 3 rocznik 2016-2015, zastanawialam sie nad mazda 3, dodgem dart i Chrysler 200, Chevrolet Cruze , mniej wiecej te pozostaly po malych kalkulacjach, odrzucilam hyundai dlatego ze gorzej wychodzi na crash testach- autko ma byc Dla mlodej osoby. Zdaje sobie sprawe z tego iz dodge darta i chryslera juz nie ma w produkcji, wiec mam klopot z tym czy w razie awari nie bedzie zbytnio duzego problemu z naprawa. Nie znam tych samochodow w dluzszym uzytkowaniu, probowalam mazde 3 i dodga, gdzie do gustu przypadl mi dodge bardziej( pewnikiem przez mocniejszy nieco silnik) ale mial tez cos co powodowalo ze weselej sie go prowadzilo. Nie wiem co jeszcze moglabym brac pod uwage. Bardzo chetnie wyslucham wszelakich wskazowek!;) byc moze inne autko, tyle ze nie wiem jakie;)
Anowi
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 0
Auto: Mini Cooper s
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2015

06 Lut 2018, 09:38

Hmmm, sam kupujesz auto w USA? Jesteś pewny jego historii, bezwypadkowości/zalania itp.? Z tego co się orientuję to dość słabo wychodzi sprowadzanie aut nieuszkodzonych i sprawnych technicznie. Badałem sprawę na podstawie Volvo XC60 i się to nie kalkuluje w żaden sposób. Samo auto jest trochę tańsze niż w PL ale koszty transportu, cła, VAT, opłat portowo-celnych, transportu drogowego w EU, akcyzy, przeróbki na standard EU są bardzo wysokie. Z moich wyliczeń wychodzi że auto kupione na aukcji we wschodniej części USA o wartości 10000$, po sprowadzeniu do kraju i wszelkich opłatach wychodzi do 2 litrów około 60tys a powyżej 2.0 66tys., do tego dolicz koszty przeróbek.
Opłaca się to w momencie zakupu auta uszkodzonego, można je kupić w atrakcyjnych cenach.

Fajną opcją w tym budżecie było by Volvo V40 lub S60.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

06 Lut 2018, 10:02

Sama zamierzam kupic znajdujac jakis dobry deal na miejscu, jestem w stanach wiec moge kazde sprawdzic osobiscie, autko jest dla bliskiej osoby w polsce , ktora jest tam niezbyt dlugo, dlatego zalezy mi aby bylo w jak najlepszym stanie, wiem ze roznice po doliczeniu koszmarnych kosztow cel I w sumie nielegalnych akcyz sa niemalze takie same, ale kupujac tutaj mam pewnosc ze samochod mial jednego wlasciciela, jezdzil np do kosciola I spowrotem, itd itd, zakupy na aukcje typu copart nie wchodza w gre, chcialam uproscic sprawe I kupic np sprowadzony, ale pare spraedzilam I mialy tytuly salvage- czyli wrak, wystawiane przez insurance firmy, takze zdziwienie moje bylo spore, a aut europejskich poprostu nie znam bo tu nie jezdza auta francuskie np mam klopot. kwota ktora chcielismy wydac jest rzedu 65 Ty’s zl, wiec moge cos w polsce za To kupic , badz tutaj szukac samochodu w okolicach 10-13 tysiecy dolarow ile wlasnie kosztuje wyzej wymienione przezemnie samochody z rocznika 2016 z pzekazdem do 15 tysiecy mil do tego jesli doliczymy koszt oplat i transports To wychodzi mniej wiecej cena do wydania. Smutno ze za ta kwoty mozna tu kupic juz o wielu lepszy samochod no ale niestety koszty dolicZone robia swoje.
Anowi
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 0
Auto: Mini Cooper s
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2015

06 Lut 2018, 10:49

Dziekuje za odpowiedz, sprawdze te autka.
Mam prosbe, prosze mi powiedziec jak mozna bezpiecznie kupic auto w polsce, czy istnieje cos na zasadzie carfaxu gdzie widac niemalze kazde kichniecie samochodu.
Zetknelam sie juz z ogloszeniami I stanem licznika podawanego I widocznego na zdjeciach, dziesiec razy mniejszym Niz w raporcie uzyskanym ze sprawdzenia numer VIN w carfaxie,
Anowi
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 0
Auto: Mini Cooper s
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2015

06 Lut 2018, 11:19

Jest w PL autoDNA czy inne bazy danych ale czasem nie pokrywają się z rzeczywistością. Najlepszym sposobem w tym przypadku będzie kupno używanego auta z sieci dealerskiej danej marki.
To że jesteś w USA zmienia trochę sprawę bo część kosztów odchodzi (aukcja, prowizje itp.) Nie orientuję się za bardzo w temacie ale może sprawdź sobie warunki sprowadzenia auta jako mienie przesiedleńcze, wtedy chyba sporo opłat odpada.

Tutaj linki poglądowe do stron na auta z sieci dealerskiej. Inne marki mają swoje stronki a każdy dealer prowadzi sprzedaż aut używanych zostawianych w rozliczeniu i nie raz daje na nie gwarancję.
https://volvo.dekra.pl/index.php?aid=,,&DCO_VOLVO_SESS_ID=kdq1e6b9omke2e0j7s254tl3p2
https://www.autoboss.com.pl/bielsko/samochody-uzywane/
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

06 Lut 2018, 13:34

Za taka kwotę można w Polsce u dilera kupić nową Mazdę 3. Oczywiście po rabatach i podstawową wersję silnikową, wyposażeniową.
azzurro
Aktywny
 
Posty: 340
Auto: Jeansowe kombi

06 Lut 2018, 15:23

Dziekuje za pomoc, mienie przesiedlencze nie wchodzi w gre, mazdy w tych cenach nie znalazlam u dealera, wprawdzie dzwonilam do dwoch tylko wiec wszystko przedemna
Anowi
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 0
Auto: Mini Cooper s
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2015

06 Lut 2018, 16:06

Oficjalny cennik zaczyna się od 68900,- za hatchbacka, więc na wyprzedaży rocznika znajdzie się coś taniej. Odmiana sedan rzeczywiście jest droższa (74900,-) ale ma wyższy pakiet wyposażenia i mocniejszy silnik.
azzurro
Aktywny
 
Posty: 340
Auto: Jeansowe kombi

06 Lut 2018, 16:44

musze Gdzies lepiej poszukac, badz pozostanie zabawa ze sprowadzaniem, moze jakies inne marki?
Anowi
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 0
Auto: Mini Cooper s
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2015

06 Lut 2018, 16:57

Może Ford Focus?
https://dobreuzywane.pl/oferta-dnia/for ... do-12-2019
https://dobreuzywane.pl/oferta-dnia/for ... i-przebieg
https://dobreuzywane.pl/oferta-dnia/for ... grzana-szy
https://dobreuzywane.pl/oferta-dnia/for ... on-pakiety
https://dobreuzywane.pl/oferta-dnia/for ... czna-do-23

Auta od dealera, większość jeździła u niego jako auto zastępcze w Centrum Usuwania Szkód lub po prostu samochody demonstracyjne, jak widać niskie przebiegi i gwarancja. Ogłoszenia tylko poglądowe, nie reklamowe
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008