Sprowadzony samochód - akcyza

25 Maj 2021, 13:18

Witam

Mam zamiar kupić samochód sprowadzony z Niemiec. Obecny właściciel, czyli handlarz, twierdzi, że kupił go dla siebie. Samochód nie jest przerejestrowany, jeździ na niemieckich blachach.
Kiedy spytałem czy dostanę komplet dokumentów potrzebnych do rejestracji powiedział, że po sprzedaży dostanę fakturę, zabiorę samochód i mam mu dać dzień/ dwa i przygotuje wszystkie dokumenty, czyli w domyśle opłaci akcyzę.
Czy warto ładować się w taki interes? Wygląda mi to na jakiś przewał.
Czy ktoś z Was miał podobną sytuację?
Pozdrawiam
Tfn
Obserwowany
 
Posty: 2

25 Maj 2021, 13:25

Daj mu zaliczkę spisz umowę i jak będzie miał dokumenty to zapłacisz resztę i odbierzesz auto. Ja bym nie zapłacił całości przy braku wszystkich dokumentów potrzebnych do rejestracji auta.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

25 Maj 2021, 13:50

Też nad tym myślałem. Trochę mi to skomplikowało sprawę. Nie chcę się bujać dwa razy z pieniędzmi.
Ale trudno, nie chcę ryzykować sytuacją, w której to obowiązek zapłacenia akcyzy spadnie na mnie.
Tfn
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ryzykowne rozmowy podczas jazdy
    Rozmowa przez telefon, pisanie SMS-ów podczas jazdy czy manipulowanie przy innych urządzeniach elektronicznych sprzyja dekoncentracji i roztargnieniu kierowców. Kiedy kierowca pisze SMS-a w trakcie jazdy, ryzyko ...
    Jeszcze bardziej zwrotne: zawieszenie - Audi RS 6 Avant
    Zarówno przednia, jak i tylna oś nowego Audi RS 6 Avant to konstrukcje pięciowahaczowe, osobno pochłaniające siły wzdłużne i poprzeczne. Połączenia i ramy pomocnicze wykonane są głównie z aluminium. Rozstaw ...