Sprowadzony samochód - problem vat 24

Sprowadzony samochód - problem vat 24

07 Sie 2010, 20:19

Witem, mam pewien problem a mianowicie kupiłem auto już w Polsce. Auto jest z Francji dostałem razem z nim Francuski dowód rejestracyjny. Jednak umowa jest niemiecka i podpisana z Niemcem. Akcyzę opłaciłem, zrobiłem tłumaczenia i nie mogę teraz złożyć wniosku VAT 24. Pani w urzędzie skarbowym mówi że ten VAT musi opłacić osoba która te auto sprowadziła... Mogę skłamać i powiedzieć że ja byłem po te auto w Niemczech? można to jakoś sprawdzić? Z góry dziękuje i pozdrawiam
polo
0stap
Nowicjusz

Miejscowość: Zabrze

Re: Sprowadzony samochód - problem vat 24

08 Sie 2010, 16:08

0stap napisał(a):Akcyzę opłaciłem

Jak to opłaciłeś?.To umowe masz juz wypisana w takim razie.Coś nie jestes szczery do konca.US raczej ma małe mozliwości i środki na sprawdzenie tego za granicą.Jak już to predzej sprawdza ciebie w kraju(np.czy miałeś wolne w pracy w dniu zakupu).pozdro
mimi
milutki5
Aktywny

Miejscowość: małopolska

Re: Sprowadzony samochód - problem vat 24

08 Sie 2010, 18:20

Tak tak umowa jest podpisana lecz, jestem w tym już zupełnie pogubiony... Auto jest z Francji.. umowa jest z Berlina polsko niemiecka i ja ją podpisałem w Polsce.. czyli jedna osoba jest w tym wszystkim pominięta.. ale wychodzi z tego że tak jakbym sam po te auto pojechał tak? a teraz pytanie auto nie było rejestrowane w Niemczech to jest sprowadzone z Francji czy z Niemiec?...
polo
0stap
Nowicjusz

Miejscowość: Zabrze
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa generacja Lexusa IS pierwsze oficjalne zdjęcia Nowa generacja Lexusa IS pierwsze oficjalne zdjęcia
    Światowa premiera całkowicie nowego Lexusa IS będzie miała miejsce 15 stycznia 2013 roku na Salonie Motoryzacyjnym w Detroit. Na rynku europejskim nowy model dostępny będzie między innymi w wersji IS 250 oraz w wersji IS ...
    Master Truck 2013 - najpiękniejsze ciężarówki z Finnlandii Master Truck 2013 - najpiękniejsze ciężarówki z Finnlandii
    Firma Finnlines znowu wesprze swoją pomocą Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych MASTER TRUCK, który odbędzie się już po raz dziewiąty w Opolu. Tym razem impreza zaplanowana jest w dniach 19-20-21 ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      passat b5 german style
      Autosacrum 2009