Sprzęgło alfa 146

14 Sty 2013, 21:30

Witam,
Ok pól roku temu w mojej alfie zerwało się cięgiełko zmiany biegów, auto zostało na pierwszym biegu i tak było holowane z wciśniętym sprzęgłem ok 15 km (oczywiście auto zgaszone) Teraz padło mi sprzęgło, jak do tej pory nic się z nim nie działo, stało się to nagle. Czy holowanie sprzed pół roku mogło mieć na to wpływ? Prosze o poważne odpowiedzi. :)
terex7
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 09 01 1995
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Alfa Romeo 146
Silnik: 1.6 Boxer
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

14 Sty 2013, 22:19

terex7 napisał(a):Ok pól roku temu w mojej alfie zerwało się cięgiełko zmiany biegów, auto zostało na pierwszym biegu i tak było holowane z wciśniętym sprzęgłem ok 15 km (oczywiście auto zgaszone)


Można było zanurkować pod maskę i ręką przestawić na luz . Być może jest tam trudny dostęp ale nie wierzę że niemożliwe .
terex7 napisał(a):Teraz padło mi sprzęgło, jak do tej pory nic się z nim nie działo, stało się to nagle. Czy holowanie sprzed pół roku mogło mieć na to wpływ? Prosze o poważne odpowiedzi.


Poważnie ? nie ..........
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

14 Sty 2013, 22:44

Silnik boxer + instalacja lpg, dzieki tej mieszance nie mam możliwości włożenia ręki głębiej, a auto musiało być jak najszybciej holowane z miejsca w którym to się zdarzyło więc nawet się nie zastanawiałem. Też mi się wydawało że nie miało to nic wspólnego ale wolę zapytać bardziej doswiadczone osoby. dzięki,. :D
terex7
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 09 01 1995
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Alfa Romeo 146
Silnik: 1.6 Boxer
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

15 Sty 2013, 10:21

Myślę, że nie miało to żadnego wpływu. Sprzęgło po prostu Ci się skończyło i masz pecha...
W 156 Alfie brata ostatnio posypało się sprzęgło z dwumasą i zabolało nieco po kieszeni...
ale u Ciebie nie powinno być tragedii z ceną.
I jest zadowolony :mrgreen:
Strimi
Początkujący
 
Posty: 79
Prawo jazdy: 04 05 1985
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford S-MAX
Silnik: 2,5
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: MPV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007