Stan zawieszenia

19 Kwi 2024, 18:45

Witam przymierzam się do kupna auta, pytanie czy amortyzator z tyłu nie jest już wylany? I czy maglownica/półoś (zdj nr 2) nie wygląda jakoś dziwnie/wymaga regeneracji? Dziękuję za wszelką pomoc
paciumek
Nowicjusz
 
Posty: 31
Zdjęcia: 0

21 Kwi 2024, 11:50

paciumek napisał(a):pytanie czy amortyzator z tyłu nie jest już wylany?
Nie wygląda jak by był wylany ale najlepiej sprawdzić sobie amory na stacji diagnostycznej i będzie wiadomo czy z nimi jest jeszcze ok.

paciumek napisał(a):I czy maglownica/półoś (zdj nr 2) nie wygląda jakoś dziwnie/wymaga regeneracji?
A coś się dzieje, czujesz jakieś niedomagania na kierownicy, czy występują jakieś stuki w układzie? Guma jest brudna ale nie widać żeby była jakoś mokra, możesz przyjrzeć się jej z dołu i zobaczyć czy nie jest gdzieś pęknięta.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

22 Kwi 2024, 14:04

Nie nie stuka i nie puka, na forum widziałem że półośie w tym modelu często pękają w różnych momentach. Cd. amortyzatora lekko jest zapocony, niestety nie mam możliwości sprawdzić go na stacji
paciumek
Nowicjusz
 
Posty: 31
Zdjęcia: 0

23 Kwi 2024, 08:21

paciumek napisał(a):na forum widziałem że półośie w tym modelu często pękają w różnych momentach.
Tego czy są już jakieś mikro pęknięcia nie sprawdzisz nawet na stacji czy podnośniku bo po prostu nie będzie takich uszkodzeń widać.

W przypadku tylnych amorów to ich ewentualną wymiana nie powinna być droga. Zbij coś z ceny na takie ewentualne naprawy i już :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus FLV
    Koncepcyjny pojazd FLV Toyota i Lexus pokazały światu w połowie lat 90. Samochód najpierw zadebiutował ze znaczkiem Toyoty na Tokyo Motor Show 1995. Następnie jako Lexus został zaprezentowany w USA na North American ...