Stłuczka, a nie przepisanie OC

Stłuczka, a nie przepisanie OC

04 Mar 2013, 21:57

Witam, przedstawię sytuację, kupiłem dwa dni temu autko z ważnymi opłatami, nie przepisałem jeszcze oc na siebie, jadąc wymusiłem pierwszeństwo kobitce która próbując mnie ominąć zarysowała sobie bok po czym wjechała delikatnie w drzewo. Nic się nikomu nie stało oczywiście. Ewidentnie moja wina, obyło się bez policji spisaliśmy orzeczenie z tym, że oc jest na innego właściciela tego co mi sprzedawał? To teraz on aby nie poniósł kosztów pewnie pokaże umowę kupna sprzedaży pojazdu, a ja jakie konsekwencje poniosę ? Czy po tej kolizji będę mógł zrezygnować z ubezpieczenia, powiedzmy wyrejestrować auto oddać na złom, nie ponosząc żadnych kosztów ?
desain
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 17 08 2010
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Volvo
Silnik: 1,7 90
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1989

Re: Stłuczka, a nie przepisanie OC

05 Mar 2013, 10:51

Ubezpieczyciel zapewne się zgłosi tak jak piszesz do poprzedniego właściciela. Chyba, że zgłosił on już sprzedaż w ubezpieczalni, więc ubezpieczyciel wtedy zwróci się od razu do ciebie. Samochód tej pani będzie naprawiony z polisy OC ale już twojej, ponieważ w dniu zakupu polisa przechodzi na ciebie. Zmiana danych na polisie ( aneks ) jest tylko formalnością dla policji - obecnie jeździsz bez OC dla policji, chyba, że masz przy sobie cąły czas umowę KS. Oprócz tego ubezpieczyciel może zarządać od ciebie dopłacenia do składki jakiejś kwoty, która może wyniknąć z różnicy składek. Ale nie musi oczywiście.
Jak chcesz, to możesz oczywiście ayto zezłomować, a potem wyrejestrować i wypowiedzieć umowę OC. Oczywiście w tej kolejności jak napiałem. Zómowanie jest płatne - nie wiem ile dokładnie.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

05 Mar 2013, 11:45

Dziękuję :) Jest wiele firm w łodzi które zajmują się też skupem, zezłomowaniem i wymawiają za mnie oc więc chyba nie będę musiał płacić za złomowanie
desain
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 17 08 2010
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Volvo
Silnik: 1,7 90
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1989

09 Mar 2013, 16:35

Zgadza się - najlepszym sposobem, to sprzedać samochód właścicielowi złomu :ok:
Wówczas zgłasza się tylko w WK i u ubezpieczyciela sprzedaż samochodu.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Fiat 500C by Gucci wyróżniony nagrodą Fiat 500C by Gucci wyróżniony nagrodą
    Fiat 500C by Gucci otrzymał nagrodę "Najlepszy mały kabriolet roku" w konkursie "Topless in Miami" zorganizowanym w czerwcu b.r. przez Southern Automotive Media Association (SAMA) − działające w USA stowarzyszenie dziennikarzy ...
    Volvo Sensus Connected Touch - system oparty na Androidzie Volvo Sensus Connected Touch - system oparty na Androidzie
    Nowy system pokładowy Volvo Sensus Connected Touch pozwala sterować funkcjami auta za pomocą dotykowego ekranu, komend głosowych lub tradycyjnych przycisków. Sensus Connected Touch bazuje na Androidzie, co ułatwia ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      S2020005