Stłuczka -kto zawinił?

Stłuczka -kto zawinił?

11 Cze 2016, 14:20

Witam,

Miałem stłuczkę na drodze dwupasmowej. Problem polegał na tym, że jechałem lewym pasem, a chciałem zmienić pas ruchu na prawy. Włączyłem kierunkowskaz i spojrzałem w lusterko. Było wystarczająco dużo miejsca abym się zmieścił. Zjeżdżając na prawo samochod z prawego pasa zajechał mi drogę. W związku z tym nie mogłem wjechać na prawy pas. Mój samochód był mniej więcej na środku między lewym a prawym pasem. Z kolei z lewej strony samochód rozpoczął manewr wyprzedzania. Sytuacja wyglądała następująco 3 samochody obok siebie na drodze dwupasmowej. Nieopatrznie zjechałem lekko na lewo uderzając w bok samochodu który mnie wyprzedzał. Po pytanie kto zawinił? Czy samochód powinien mnie wyprzedzać mimo, że nie zmieniłem pasa na prawy?
Janek125a
Obserwowany

Prawo jazdy od: 03 02 2000
Przebieg/rok: 17tys. km
Auto: Peugeot 207
Silnik: 1.3
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co zrobić gdy zderzenie jest nieuniknione? Co zrobić gdy zderzenie jest nieuniknione?
    Wśród wielu kierowców można spotkać się z opinią, że w przypadku sytuacji awaryjnej – uderzenia w potencjalną przeszkodę (drzewo czy inny samochód), należy uderzyć bokiem auta. Nic bardziej mylnego! ...
    Jaka jest polska motoryzacja czyli Jaka jest polska motoryzacja czyli "Made in Poland"
    W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom - ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tańczące dziewczyny
      Helikopter - loty wycieczkowe
      Ładowanie samochodu - Seat Altea XL Electric Ecomotive
      69. Rajd Polski, Esapekka Lappi, Janne Ferm, podium, SKODA Motorsport