Straszne plamy na siedzeniu kierowcy

19 Wrz 2017, 07:55

Witam
Ostatnio zauwazylem że pojawily mi się brzudkie plamy na przednim siedzeniu.
Wyglądają jakby wylal mi sie2 rosół na to siedzenie - takie tłuste. Problem w tym ze nic tam nie kladlem na to siedzenie. Jedynie co to kilka dni temu lał deszczs w momencie jak otworzylem drzwi zeby wyjsc z samochodu to mi nakropilo na to siedzenie. Być moze to po tym ale zeby to tak paskusnie wyglądało ?...
Czy sa domowe sposoby na to takie zeby sobie nir zniszczyć siedzenia czy lepiej oddac do jakiegoś fachmana ?
W załączeniu foto siedzenia choć zdjęcie tego tak nie oddaje.
Kordyt
Początkujący
 
Posty: 196
Zdjęcia: 12
Auto: Brak

19 Wrz 2017, 08:08

Mogło tak się stać od deszczu. Widać że siedzisko nie jest najczystsze poza tym ono najbardziej się brudzi. Czy domowym sposobem to usuniesz? Jeżeli masz odkurzacz który może odsysać na mokro to tak, a jak nie to nie polecam wcierania w siedzenie żadnych środków na sucho (są takie do czyszczenia dywanów rozsypujesz wcierasz i odkurzasz, zabójcze dla tapicerki).

Możesz też podjechać tam gdzie piorą tapicerki i takie samo siedzisko na pewno by ci przeprali na miejscu od ręki jak byś się umówił i koszt byłby nie wielki. Miałbyś problem z głowy.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

19 Wrz 2017, 09:23

Możesz sprobowac rozrobić wode z waniszem i szorować firanką. . Jak nie pomoże to zostaje tradycyjne pranie odkurzaczem.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

19 Wrz 2017, 11:28

Kao napisał(a):Możesz sprobowac rozrobić wode z waniszem i szorować firanką.
Tylko wypłukać musisz dobrze po takiej operacji bo jak tego nie zrobisz to za dwa, trzy lata materiał się zacznie rozpadać i wcześniej mogą też pojawiać się na nim jasne przebarwienia.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

19 Wrz 2017, 11:34

Kacper napisał(a):Tylko wypłukać musisz dobrze po takiej operacji bo jak tego nie zrobisz to za dwa, trzy lata materiał się zacznie rozpadać i wcześniej mogą też pojawiać się na nim jasne przebarwienia.
dlatego napisałem o firance bo jak wiadomo nie chlonie ona wody wiec nie moczymy siedzenia a firanka zbiera tylko powierzchowne zabrudzenia. Piorę wnetrza od lat wiec temat w małym palcu :naughty:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

19 Wrz 2017, 12:34

:) niech zatem autor napisze jak sobie poradził z tym problemem.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy SUV-y zdetronizują kombi?
    Rynek samochodowy w Polsce od kilku lat przechodzi prawdziwą transformację. Istotny staje się nie tylko rodzaj silnika poszukiwanego auta, zmieniają się także preferencje dotyczące jego typu. Jak wynika z raportu serwisu ...

20 Wrz 2017, 11:58

Kao napisał(a):dlatego napisałem o firance bo jak wiadomo nie chlonie ona wody wiec nie moczymy siedzenia


Dobra opcja z tą firanką pierwszy raz słyszę o takim sposobie, trzeba będzie może spróbować bo u mnie też siedzenia wołają o pranie, ale brak odkurzacza :(
zielonek
Aktywny
 
Posty: 490
Auto: P 206

20 Wrz 2017, 12:54

Firanka najlepiej sprawdza sie przy podsufitkach, nie ma ryzyka ze opadnie i brud schodzi idealnie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

23 Wrz 2017, 08:56

Skoro firanka nie chłonie zabrudzenia, to jak je usuwa ? Bo rozumiem, że puchata mikrofibra chłonie i wiąże bród, to jest on usunięty. Ale co daje mazanie materiałem niechłonnym ?
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

23 Wrz 2017, 10:30

Anjin nie będę w chodził w dyskusje na jakiej zasadzie teoretycznie ma działać. Ważne że działa w praktyce. Najlepiej bedzie jak sam wyprobujesz. Czy mam nagrać film instruktażowy?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

23 Wrz 2017, 12:00

Nie trzeba - jest ich pod dostatkiem na YouTube. Pytałem z ciekawości, bo jak świat długi i szeroki używają do tego chłonnych fibr, a nie poliestru, który nie ma jak zebrać brudu tylko go przegania z miejsca na miejsce.
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

23 Wrz 2017, 12:22

Jest wiele rożnych trików ktorych ludzie sobie nawet nie wyobrażaja jak można coś zrobić łatwym sposobem
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4