Strefa ruchu, a skrzyżowanie i droga publiczna

28 Sty 2020, 10:35

Powiedzcie mi proszę czy przecięcie ( T ) drogi publicznej z droga oznaczoną znakiem strefa ruchu ( asfaltową) jest interpretowane jako skrzyżowanie. Pytam w kontekście obowiązywania znaku przy minięciu takowego "skrzyżowania".
Dziękuję i pozdrawiam.
Lukac
Obserwowany
 
Posty: 2

28 Sty 2020, 12:35

Lukac napisał(a):Powiedzcie mi proszę czy przecięcie ( T ) drogi publicznej z droga oznaczoną znakiem strefa ruchu ( asfaltową) jest interpretowane jako skrzyżowanie
Z tego co wiem tak, a jakie znaki stoją na drodze publicznej i przed skrzyżowaniem wyjeżdżając ze strefy ruchu?

Strefa ruchu oznacza drogę niepubliczną, na której obowiązują wszystkie zasady kodeksu drogowego.

Znak informacyjny D-53, ustawiany przy wyjeździe ze strefy ruchu, ma także istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Oznacza bowiem często wjazd na drogę publiczną, a zarazem konieczność ustąpienia pierwszeństwa innym pojazdom lub uczestnikom ruchu na tej drodze
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

28 Sty 2020, 13:55

Na drodze publicznej jest znak nakazu postoju w miejscach wyznaczonych. Za skrzyżowaniem nie jest powielony. Droga ze znakiem strefa ruchu ma nad sobą znak D4a slepa ulica.
Lukac
Obserwowany
 
Posty: 2

28 Sty 2020, 18:03

Lukac napisał(a):Powiedzcie mi proszę czy przecięcie ( T ) drogi publicznej z droga oznaczoną znakiem strefa ruchu ( asfaltową) jest interpretowane jako skrzyżowanie

To zależy :
ustawa Prawo o ruchu drogowym,art. 2 pkt 10:
skrzyżowanie – to przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną.
Przypomnijmy, że drogą twardą jest droga z jezdnią o nawierzchni bitumicznej, betonowej, kostkowej, klinkierowej lub brukowcowej oraz z płyt betonowych lub kamienno-betonowych, jeżeli długość jej nawierzchni przekracza 20 m. Pozostałe drogi są drogami gruntowymi.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Odśnieżarka? Zachowaj bezpieczny odstęp!
    Niskie temperatury i opady śniegu powodują, że na ulicach często pojawiają się odśnieżarki i posypywarki. Chociaż nie są pojazdami uprzywilejowanymi, zachowanie pewnych środków ostrożności przez innych uczestników ...