Strefa zamieszkania a pierwszeństwo na skrzyżowaniu

23 Lip 2010, 21:30

Każdy przypadek będzie analizowany osobno. Może się okazać, że w tym miejscu był zakaz wyprzedzania, wobec czego winę (lub jej część) poniesie wyprzedzający. Z drugiej strony, włączając się do ruchu masz obowiązek upewnić się, czy nie spowoduje to zagrożenia.
Krzy_M
Nowicjusz
 
Posty: 43
Miejscowość: wschód zachód

23 Lip 2010, 21:46

Uścislena drodze z pierszeństwem nie ma zadnego ograniczenia oprocz 50km/h wynikajace z tego ze jest to w terenie zabudowanym w godzinach od 5-23 :D na drodze z pierszeństwem na całej długoci i w miejscu skrzyżowania jest przerywana
Adamas723
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Pyrzyce

24 Kwi 2015, 07:52

Zajmuje się oznaczeniem drogowym. Wg zasad i wymogów technicznych w Polsce, jeśli na skrzyżowaniu jakieś wloty zostały oznaczone znakami A7 to pozostałe muszą być oznaczone znakami D1. Jeśli jedziesz z drogą z pierwszeństwem a wiesz to tylko dedukując po oznaczaniu drug podporządkowanych ponieważ widzisz na nich kontur A7 to jest to błąd i zaniedbanie zarządcy drogi. Twoim obowiązkiem nie jest śledzenie i wnioskowanie przebiegu pierwszeństwa obserwując jezdni po której się nie poruszasz. Jest to zaniedbanie o którym masz prawo powiadomić zarządce drogi i domagać się uzupełnienia oznaczenia. Dochodzi do paranoi ponieważ jeśli nie masz znaku D1 przed oczami masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa wszystkim z prawej co wymaga zatrzymania co może być zaskoczeniem dla jadących za Tobą. Dlatego domagaj sie swoich praw i zgłoś to. Wszystko jest opisane w wymogach technicznych oznaczeń pionowych.
pankamyk
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 2010
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Opel
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2008

24 Kwi 2015, 07:57

Chyba sobie jaja robisz z ludzi!!! Nie mam obowiązku czytania znaków na drodzę na której nie jestem. Znaki odwrócone do mnie tyłem lub po innej stronie niż prawa strona jezdni (jeśli jadą prawą stroną) są dla mnie nieważne. Weź człowieku otwórz sobie wymogi techniczne i zobacz jak wygląda oznaczenie skrzyżowania. Każde skrzyżowanie winno mieć komplet znaków + ewentualnie tablice uzupełniające pokazujące poprowadzoną drogę z pierwszeństwem.
pankamyk
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 2010
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Opel
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2008

24 Kwi 2015, 08:07

Nie prawda! SM i Policja nie mogą wkroczyć na prywatną posesje póki nie zostanie taki patrol wezwany przez administratora-właściciela posesji lub przez jakiegoś kierowce. Jednak pierwszeństwo w rozstrzyganiu "sporów" ma tu właściciel. Chyba, że właściciel zgłosi do odpowiedniego organu zarządu dróg w mieście, że chce ustanowić drogę jako STREFĘ RUCHU. Wtedy to dostaje znak o takim napisie i SM oraz Policja mogą z biegu widząc nieprawidłowość interweniować i wystawiać mandaty, odholować pojazd, założyć blokadę.
pankamyk
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 2010
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Opel
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2008

24 Sty 2019, 11:54

W strefie zamieszkania skrzyżowanie drogi asfaltowej z drogą z kostki brukowej czy też obowiązuje zasada prawej ręki ?
marek6299
Nowicjusz
 
Posty: 8

24 Sty 2019, 12:06

marek6299 napisał(a):W strefie zamieszkania skrzyżowanie drogi asfaltowej z drogą z kostki brukowej czy też obowiązuje zasada prawej ręki ?

Nie ma znaczenia czym jest utwardzona droga, w strefie zamieszkania obowiązują normalne przepisy ruchu drogowego.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

24 Sty 2019, 12:11

czyli wyjeżdżając z drogi kostkowanej na asfaltową mam pierwszeństwo przed nadjeżdżającym z lewej strony
marek6299
Nowicjusz
 
Posty: 8

24 Sty 2019, 12:25

Klonowa jest z kostki brukowej a Brzozowa asfaltowa wcześniej jest znak strefa zamieszkania a dalej koniec strefy zamieszkania, czy na klonowej również obowiązuje strefa zamieszkania ?
marek6299
Nowicjusz
 
Posty: 8

24 Sty 2019, 13:09

Pochodziłem sobie trochę po tej Redzie i nie widziałem na Brzozowej znaku strefa zamieszkania. To normalna droga, ograniczenia do 30km/h(przy Klonowej)-w strefie zamieszkania nie jeździ się z takimi prędkościami-max 20km/h. Trzeba by sprawdzić status tej Klonowej, bo może tam nie ma żadnego skrzyżowania i wyjeżdżając z Klonowej(np. to droga prywatna) po prostu włączasz się do ruchu.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

24 Sty 2019, 13:32

Kolego znaki są ustawione od wzeszłego roku koło szkoły znak STREFA ZAMIESZKANIA i około 500 m dalej koniec strefy i po między nimi są trzy skrzyżowania
marek6299
Nowicjusz
 
Posty: 8

24 Sty 2019, 13:34

co do klonowej jest drogą publiczną nawet pługi przyjeżdżają odśnieżać
marek6299
Nowicjusz
 
Posty: 8

24 Sty 2019, 13:37

No to dlatego wujek Google jeszcze nic o tym nie wie :mrgreen:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

24 Sty 2019, 13:40

ha ha ha nie wie jeszcze widocznie go zima zaskoczyła :D
marek6299
Nowicjusz
 
Posty: 8

25 Sty 2019, 19:50

Obowiązuje zasada podstawowa - pierwszeństwo ma się na cmentarz. W mojej okolicy jest kilka skrzyżowań nie wiedzieć czemu uznawanych przez większość za drogę z pierwszeństwem. Ilekroć jestem z prawej strony i ktoś wymusza to podpuszczam delikwenta wysuwając się tuż pod jego/jej maskę. Wielokrotnie doszło by do rękoczynów, lecz wtedy mówię : ,,mnie uczyli że pierwszeńswo jest z prawej strony'', po czym następuje konsternacja i gmeranie pod nosem. A na rondach co się dzieje? Ludzie już zapomnieli do czego służy rondo i panuje zasada ,,kto szybszy''. Gdybym chciał zarabiać ,,na ubezpieczenie'' to była by najłatwiejsza praca w tym kraju :twisted:
Stefcio
Nowicjusz
 
Posty: 4