Studia

24 Maj 2016, 00:28

Czy Waszym zdaniem studia w dzisiejszych czasach ułatwiają znalezienie pracy?? Osobiście studiowaliście?
mazi88
Początkujący
 
Posty: 73
Miejscowość: Kuźnia

24 Maj 2016, 01:28

mazi88 napisał(a):Czy Waszym zdaniem studia w dzisiejszych czasach ułatwiają znalezienie pracy??
Tak, na pewno jest dużo łatwiej.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

24 Maj 2016, 13:49

Żadne studia nie zagwarantują Ci zdobycia zatrudnienia, dlatego jeśli chcesz iść na studia to tylko na takie, które są zgodne z Twoimi zainteresowaniami.
olasen
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Opel Astra

24 Maj 2016, 16:35

Studia na pewno w jakiś sposób zawsze pomagają zbudować korzystny obraz w oczach przyszłego pracodawcy ale jest tyle ofert pracy, że dyplom nie jest determinującym czynnikiem. Studia bardziej pomagają w rozwoju kariery, kiedy chce się awansować i np. taki dyplom jest z automatu wymagany :yes:
Pozdrawiam
Maciek
porównywarka OC i AC
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

24 Maj 2016, 19:21

Powiem na swoim przykładzie.
Po technikum poszedłem na dzienne studia licencjackie (Logistyka i spedycja), zajęcia trwały 3 dni w tygodniu. W pozostałe "zbijałem bąki". W trakcie studiów wykładowczyni (a zarazem dyrektor zarządzająca w jednej z największych firm w północnej Polsce) powiedziała, że dobrym wyjściem byłoby po licencjacie znaleźć pracę i przenieść się na zaoczne bo Ona z pozycji rekrutera patrzy przede wszystkim na to czy dana osoba ma jakieś doświadczenie w pracy (gdziekolwiek, ważne że osoba jest pracowita). A na papierku nie masz wyszczególnione jakim trybem studiowałeś.

Po zakończeniu studiów licencjackich załapałem się jako kierowca w międzynarodowych przewozach osób (jeździłem w wakacje). Dodatkowo zapisałem się na studia magisterskie (Ekonomia, specjalizacja Ekonomika Transportu i Logistyka). Po wakacjach zacząłem pracę w biurze (koordynator ds. transportu) i choć ciężko jest czasami to lubię to co robię. Obecnie w tym roku kończę magisterkę i bronię pracę (takie są plany ;) ).

Co będę robić w przyszłości? Prawdopodobnie po obronie będę dalej pracował tu gdzie pracuję (mogę nawet do emerytury - ważne by był popyt na nasze usługi) i wybiorę się na "podyplomówkę" z BHP. Trzeba się rozwijać. A kto wie co będzie dalej...

Z moim obecnym szefem rozmawiałem i dzięki temu, że się rozwijam to On to docenia (finansowo także :D ) oraz mam elastyczny czas pracy. Nie ma problemu także jakbym chciał rozwinąć dodatkowy biznes.
Było: '02 Laguna IIphI 2.2dCi, '99 Astra F 1.6 8V, '05 Vel Satis 2.0T, '02 Laguna IIphI V6 24V, '06 Laguna IIphII 2.0dCi
Jest: '06 Vel Satis 2.0T, '06 Laguna 2.0dCi 173KM GT
Roadkiller
Aktywny
 
Posty: 436
Zdjęcia: 4
Miejscowość: GCH
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Laguna IIphII
Silnik: 2.0dCi 173KM GT
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

09 Cze 2016, 16:17

to fajnego masz szefa jak Cię wspiera w zdobywaniu wiedzy.
A jaką uczelnie kończyłeś bo znajomy właśnie chce iść na logistykę na WSB.
mazi88
Początkujący
 
Posty: 73
Miejscowość: Kuźnia
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Silnik F20C - Honda
    Honda słynie z bardzo dobrych silników oraz słynnego systemu zmiennych faz rozrządu VTEC. Jednym z najciekawszych motorów stworzonych przez japońskiego producenta jest ten zastosowany w Hondzie S2000. Wykonana ...

09 Cze 2016, 19:32

Licencjat kończyłem w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku - Logistyka a specjalizacja Logistyka i spedycja.
Było: '02 Laguna IIphI 2.2dCi, '99 Astra F 1.6 8V, '05 Vel Satis 2.0T, '02 Laguna IIphI V6 24V, '06 Laguna IIphII 2.0dCi
Jest: '06 Vel Satis 2.0T, '06 Laguna 2.0dCi 173KM GT
Roadkiller
Aktywny
 
Posty: 436
Zdjęcia: 4
Miejscowość: GCH
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Laguna IIphII
Silnik: 2.0dCi 173KM GT
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

18 Cze 2016, 13:23

jakbyś miał drugi raz wybierać poszedłbyś na tą samą uczelnie?? Jak wspominasz?
mazi88
Początkujący
 
Posty: 73
Miejscowość: Kuźnia

22 Wrz 2016, 15:42

w tej chwili wg mnie najważniejsze jest doświadczenie, a nie studia. Osobiście nie skończyłem studiów, ale wcześnie zacząłem kariere
carlosan
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: ford mondeo

27 Wrz 2016, 21:26

Niezależnie czy studia ułatwiają pracę czy nie, żeby ją znaleźć studia trzeba mieć, jest niewiele zawodów, w których wystarczy dobry warsztat
maciek898
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Nissan Juke

02 Paź 2016, 22:34

Studia są konieczne, a do tego zdobyte doświadczenie.
Pistolecik
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 88

04 Paź 2016, 08:34

Według mnie studia jak najbardziej pomagają w znalezieniu pracy, z resztą widzę to po sobie.
motii
Nowicjusz
 
Posty: 28
Auto: Mercedes 250

04 Paź 2016, 08:46

A ja powiem lepszy szczęśliwy drwal niż nieszczęśliwy filolog. Mieszkam w niespełna 400 tys mieście w którym jest 14 uczelni wyższych łącznie z WSFK (wyższa szkoła fryzjerstwa i kosmetologii). I jeżeli ktoś twierdzi że mu studia pozwolą znaleźć pracę i zarobić to się myli. Nie zmienia to faktu że studia umożliwią to pracę urozmaicić i być może awansować. Bez nich będzie trudno. Jednak nie studia a Twoje podejście do pracy i szczęście do przełożonych będą podstawowym czynnikiem w twojej ścieżce kariery. Więc kończąc - lepiej mieć niż nie mieć ale ile one będą warte zależy wyłącznie od Ciebie i trochę twojego szefa.
diddy79
Zaawansowany
 
Posty: 524
Prawo jazdy: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Talisman
Silnik: 1,6 dCi 160 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018

09 Paź 2016, 00:21

W dzisiejszych czasach bez dobrych studiow raczej nie zdobedziemy pracy. Oczywiscie jesli interesuje nas zwykla praca fizyczna, to nie beda one potrzebne .. tylko malo kto tak naprawde sie do tego nadaje. Wiekszosc ludzi chcialabym dostawac pieniadze za prace intelektualna, jednak do tego potrzeba sie troche wysilic. Mojej znajomej corka postawila na rozwoj w kierunku rachunkowosci i udala sie na Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu gdzie wlasnie idzie na drugi rok. Osobiscie uwazam, ze to dobry wybor i nie powinna miec problemu ze znalezieniem dobrego stanowiska na poczatek. Niestety w zyciu nie ma nic pewnego.
Alfred79
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 04 05 1979
Auto: Audi A4
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

20 Paź 2016, 11:56

doświadczenie jest niesamowicie ważne, ale studia, czyli tzw. papier mają duży wpływa na to jak patrzy na nas potencjalny pracodawca
miros
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Opel Astra