Subaru XV / Peugeot 3008 / Skoda Karoq?

03 Lip 2018, 11:54

Witam Wszystkich, potrzebuje małej porady odnosnie wyboru samochodu. Mam wybrane trzy marki:

Subaru XV:
Automat CVT - dla duzej liczby oaob to minus ale mi sie jezdzi dobrze no i najmniej zawodna. Silnik 2.0 165km Benzyna. Minus za maly bagaznik

Peugeot 3008
Automat klasyczny. Silnik troche maly 1.2 benzyna 130km, jezdzilem, nie ma tragedii. Auto piekne z zewnatrz jak i wewnatrz

Skoda Karoq
1.5 benzyna 150km DSG - i tu sie boje tego DSG bo pisza ze potrafi sie sYbko poskladac... a chcialbym zeby samocjod mi posluzyl troche. Brzydkie nie jest ale szaly tez nie ma. Za to najtansze, pojemne.

Doradzcie mi prosze pod katem awaryjnosci, kosztow eksploatacji i co Wam tam jeaCze przyjdzie do glowy.

Dzieki
MariuszGd
Obserwowany
 
Posty: 1

03 Lip 2018, 13:59

MariuszGd napisał(a):Doradzcie mi prosze pod katem awaryjnosci, kosztow eksploatacji i co Wam tam jeaCze przyjdzie do glowy.

Możesz jeszcze sprawdzić Outlandera, w automacie będzie podobnie jak w Subaru napęd 4x4, a bagażnik i samo auto o wiele większe. Prosty wolnossący silnik + CVT rakietą nie jest, ale przecież SUVy nie służą do sportowej jazdy.
Co do Twoich propozycji, to nie wiem jak jest z serwisem Subaru, ale ja jako zwolennik japońszczyzny poszedłbym jednak w markę z pod znaku Plejad :ok:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3677
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

03 Lip 2018, 18:42

Idziesz do salonów, jeździsz tym co bierzesz pod uwagę i kupujesz to co najbardziej Ci się spodobało.
O awaryjności nie ma co mówić bo kupujesz nowe auto a większość awarii to skutek nieprawidłowej eksploatacji. Silnik subaru sprawdzony, peugeoty jakoś jeżdżą na 1.2 (chociaż producent przyznaje, że silnik jest obliczony na 300kkm). 1.5 w skodzie to zagadka, nowa konstrukcja a biorąc pod uwagę dokonania vag w temacie silników z ostatnich kilkunastu lat to może być różnie.

Zerknąłbym na Kugę i X-trail'a
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Zmęczony kierowca - mikrosen i zaśnięcie za kierownicą
    Pomimo tego, że zmęczenie lub zaśnięcie za kierownicą zajmuje w statystykach policyjnych w Polsce i na świecie dalekie miejsca w klasyfikacji przyczyn wypadków, to szacuje się, że w rzeczywistości stanowi istotną przyczynę ...