SUV 7os - porównanie modeli

24 Kwi 2023, 14:27

Cześć,

Zdecydowałem, że czas zainwestować w auto (SUV) na dłuższe wyjazdy z opcją przespania się w bagażniku po złożeniu foteli. Budżet do +/- 150k, rocznik jak najświeższy, przedcovidowy (2019/2020). Silnik wyłącznie benzyna. Auta z klasy 'premium' raczej odpuszczam.

Po dłuższej inwestygacji typuję 3 modele, wraz z najważniejszymi wadami:

Dodge Durango 3.6 Pentastar - Poza tym, że auto najmniej mi się podoba, to jest to najniższy komfort jazdy oraz według dostępnych statystyk - największa awaryjność. Z plusów najchętniej współpracuje z gazem.

Kia Sorento III 3.3L USA - auto spełnia wszystkie moje oczekiwania, jednak da się znaleźć informacje, że jest znaczny problem z kompatybilnością z systemami europejskimi.

Volvo XC90 - konstrukcja 2.0T, nawet bez napędu elektrycznego, wydaje się najbardziej zaawansowana technicznie z listy, koszty utrzymania oraz zakupu najwyższe z całego zestawienia. Plusem jest wysoki komfort jazdy.



Jakie są wasze doświadczenia? Które auto z listy wybralibyście wy?
Może macie jeszcze inne, sensowne typy?

Czy problem z sorento faktycznie jest aż tak niebotyczny?

Będę dozgonnie wdzięczny za każdy pozostawiony komentarz!
Marel
Obserwowany
 
Posty: 2

24 Kwi 2023, 16:28

młoda używka z usa , to na 100% po szkodzie całkowitej z usa, jeżeli ci to nie przeszkadza to brać. tylko że zależy jak bardzo walone i jak naprawione,
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

24 Kwi 2023, 16:38

toyman40 napisał(a):młoda używka z usa , to na 100% po szkodzie całkowitej z usa,

Trzeba sprawdzić tak samo ja auto z eu. Tam przynajmniej łatwo jest o foty z aukcji i często wyceny.

Przy tym budżecie aut z usa polecę Sienne Toyota inny poziom auta w stosunku do proponowanych.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

24 Kwi 2023, 17:01

szybki napisał(a):Ja polecę Sienne Toyota.
Bardzo fajne auto tyle, że to VAN ale do spania najwygodniejszy i do jazdy na długie wypady też. Komfortem raczej żaden SUV nie podchodzi w tym budżecie.

Co do wymienionych SUVów w pierwszym poście uważam że najciekawszy będzie Dodge Durango 3.6 Pentastar no i można śmiało pakować mu gaz co znacznie zmniejsza koszty eksploatacji.
Marel napisał(a):najniższy komfort jazdy oraz według dostępnych statystyk - największa awaryjność
Nie wiem czemu tak jest ale ma jeden z lepszych niewysilonych silników, sam komfort nie jest zły jechałem parę razy wersją 5.7 i nie zauważyłem żeby źle się go prowadziło. Powinieneś sam się przejechać i zobaczyć czy Ci odpowiada.

Najbardziej komfortowy powinien być XC90 choć tu zdania są podzielone.

Co do Kii to dla mnie taki przeciętniak w tym zestawieniu :wink: i mając te trzy samochody do wyboru pewnie bym jej nie wybrał.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

24 Kwi 2023, 17:07

Rokiko napisał(a):Bardzo fajne auto tyle, że to VAN ale do spania najwygodniejszy i do jazdy na długie wypady też. Komfortem raczej żaden SUV nie podchodzi w tym budżecie.


Są opcje awd wtedy jedyna różnica do prestiż a komfort i ekonomia będą po stronie sienny.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

24 Kwi 2023, 17:15

Zgadza się, faktycznie są też i AWD, a dla siedmiu osób nie ma lepszej opcji jak VAN. Nawet i hybryda jest :mrgreen: no ale nie w tym budżecie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

24 Kwi 2023, 19:21

szybki napisał(a):Tam przynajmniej łatwo jest o foty z aukcji i często wyceny.


Wszystko fajnie tylko fotki to tylko fotki, na fotkach dużo nie widać czasami, i też nie oznacza że auto nie było jakimś np. flipperem , czy nie miało więcej szkód, pozatym jakość przeprowadzonej naprawy, może być tak że niby jest naprawione ale i tak trzeba np. poprawić bo ktoś spartolił.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

24 Kwi 2023, 20:10

toyman40 napisał(a):Wszystko fajnie tylko fotki to tylko fotki, na fotkach dużo nie widać czasami, i też nie oznacza że auto nie było jakimś np. flipperem , czy nie miało więcej szkód, pozatym jakość przeprowadzonej naprawy, może być tak że niby jest naprawione ale i tak trzeba np. poprawić bo ktoś spartolił.


Eetam :D
Są stronki od fliperów a kupując z głową można kupić auto przy których europejskie wydmuszki są dosyć zabawne :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

26 Kwi 2023, 13:24

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :) Sienna niestety odpada ze względu na aparycję oraz tandetne wnętrze
Marel
Obserwowany
 
Posty: 2

26 Kwi 2023, 13:28

Marel napisał(a):Sienna niestety odpada ze względu na aparycję oraz tandetne wnętrze

Spoko tylko dwa z trzech Twoich typów mają jeszcze gorsze wnętrze niż sienna :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

27 Kwi 2023, 09:31

Xc90 jest mocno udawane, na pierwszy rzut oka super ale bardzo dużo elementów jest imitacją czegoś, najgorsza jest imitacja skóry, poza tym te plasticzki są bardzo cienkie. Wnętrze jak to w volvo, trąca dziadkowowem, zobacz np na fotele, taki sam styl był prezentowany 20 lat wcześniej, Lakier cieniutki. Części równie drogie jak do premium, brak dostępu do systemu operacyjnego dla zwykłych mechaników, nawet na wymianę klocków musisz jechać na serwis lub do specjalistów od volvo.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

27 Kwi 2023, 09:37

Kao napisał(a):zobacz np na fotele, taki sam styl był prezentowany 20 lat wcześniej


Nie to że się czepiam ale serio ktoś miałby zmieniać świetnie sprawdzające się od lat rozwiązanie tylko dlatego, że jego pierwowzór powstał w latach 90 tych?
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2430
Przebieg/rok: >50tys. km

27 Kwi 2023, 12:42

No skoro już się czepiasz.... no tak bo auto ogólnie jest fajne ładne, nowoczesne bo ledy, tablety (a tablet właśnie, później dopowiem) technologia itd a tu stołek z volvo s60 z 2004r brak tu odczucia luksusu, wszystko czarno szare (chyba ze trafisz jasne z drewnem)ale to tylko moja subiektywna opinia, jako fan marki nie musisz się z tym zgadzać.
Co do tabletu to jest tam już zainstalowany fabrycznie android i np nawigacja jest już na mapie z satelity więc jak szukasz jakiegoś adresu czy coś może być to bardzo pomocne ale tablet ma też swoje ciemne strony, obsługę wszystkiego musisz sobie wklepać na pamięć bo jeżeli to twoje jedyne auto to jeszcze spoko ale jak masz któreś tam to sporo czasu podczas jazdy będziesz spędzać na tym tablecie żeby coś znaleźć a to trochę niebezpieczne.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

08 Maj 2023, 20:16

Hmmm... ktoś chyba nie siedział w Volvo nowej generacji skoro mówi o fotelach montowanychw autach sprzed 20 lat. Przede wszystkim są krótsze z innym profilem oraz dużą możliwością ustawień.

Do autora tematu, też rozważałem Durango vs XC90 i mimo że pasjonuję się Volvo byłem mocno przekonany do Dodga. Czar prysł po jeździe testowej, niestety to typowy amerykański samochód, dużym promieniem skrętu i zachowaniem na drodze przegrał z Volvo. XC90 prowadzi się znakomicie, moim zdaniem najbardziej komfortowo z wszystkich modeli ale ma dwie "wady", spore spalanie jak na 2.0 benzyna oraz praktycznie brak na rynku benzyn z Europy. W twoim budżecie spokojnie znajdziesz w USA, sprowadzisz, opłacisz i odbudujesz lekko uszkodzone, świetnie wyposażone auto z 2018-2020 T5/T6.
Ja już wybrałem i jutro dojeżdża do mnie XC90 T6 2.0 2018r
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008