SUV do 60 tysięcy

10 Gru 2023, 21:50

Witam. Poszukuję SUV'a do 60 tysięcy. Ostatnio zainteresowała mnie taka oferta dla Forda Kugi https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/f ... FLP9T.html
W związku z nią mam pytanie czy to dobra oferta? I czy ten model Kugi jest wart pieniędzy? I czy silniki są dobre?
Pozdrawiam.
Shymon93
Obserwowany
 
Posty: 1

10 Gru 2023, 23:48

Shymon93 napisał(a):I czy silniki są dobre?


nie są dobre...zapomnij

Era dobrych silników się juz dawno skończyła.

A ostatnie dobre silniki benzynowe to
1. japonia
2. USA
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

11 Gru 2023, 13:58

Shymon93 napisał(a):W związku z nią mam pytanie czy to dobra oferta? I czy ten model Kugi jest wart pieniędzy? I czy silniki są dobre?
Ja nie mam przekonania do tych samochodów i pewnie bym nie kupił. Jeżeli chodzi o silnik 1.6 EcoBoost to tam był źle zaprojektowany układ chłodzenia który potrafił doprowadzać do przegrzania silnika, a w konsekwencji nawet do pęknięcia aluminiowego bloku silnika (żeliwny blok miały 1.0 EcoBoost). Najczęściej tak przypadłość na początku objawia się ubywaniem nieznacznym płynu chłodzącego z układu chłodzenia. Był też jakiś problem z wyciekiem oleju który potrafił doprowadzić nawet do pożaru ale to były jakieś sporadyczne przypadki nie mniej jednak potwierdzone że przyczyną był wyciekający olej. Inna sprawa to turbosprężarki które też potrafiły kierowcy dać w kość z zacierającym się wirnikiem.

Generalnie ciężko dzisiaj o dobrego SUVa w podanym budżecie który nie będzie drenował portfela :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

11 Gru 2023, 15:19

Mitsu do 2020r oferowało stare sprawdzone wolne ssaki :lol:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna