Suv/terenówka/ do 20 tys

24 Maj 2018, 13:40

Witam, obecnie posiadam Opla Signum 1.8 122km z 2005 roku. Z racji tego ze zmieniam miejsce zamieszkania potrzebuję auta "wyższego". Napiszę co musi miec a co może.

Musi:

- Wyższy prześwit, nie napisze ile mm ale wyższy od zwyklych aut, tak zebym nie przejmował sie krawężnikami i dziurami na wsi.
- Spalanie, obecnie opel miescie w korkach spala około 10-11l a mieszana droga 450km troche autostrad troche drog zwykłych kolo 7-8. Chcialbym zeby takie spalanie zostalo
- Koszty eksploatacji akceptowalne, żeby auto bylo znane mechanikom i nie mialo jakis przykrych eksploatacyjnych niespodziewanek
- Przestronne i wygodne tak jak obecny Signum
- Wyposazenie czyli klimatyzacja, komputer pokladowy, radio, poduszki, systemy bezpieczenstwa, elektryka
- Benzyna bez egr i dpf
- Jakis w miarę nowoczesny, powiedzmy od rocznika 2002


Może:

- Możliwość montażu lpg (wiadome jesli silnik bedzie do tego dobry)
- Automat, mam dosc korkow w miescie i manualu
- Naped na 4 koła, jakis prosty, bez wynalazkow i drogiego serwisu


Mam pare aut ktore mi sie podobaja ale nie bede ich teraz wymienial, poczekam na wasze typy, oprocz marek i modeli prosze o napisanie silnika
kerpalwroc
Początkujący
 
Posty: 107

24 Maj 2018, 14:21

Szczerze to nie ma takiego auta, będziesz musiał pójść na jakiś kompromis. Ogólnie SUV-y więcej palą i są droższe w utrzymaniu od "zwykłych" aut.
W takim budżecie szukałbym czegoś japońskiego lub koreańskiego np. Mitsubishi Outlander I, Honda CR-V II, Mazda Tribute, Hyundai Santa Fe, Tucson, Kia Sorento.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

24 Maj 2018, 14:28

Kia Sorento
Hyundaie Santa Fe i Tucson
Suzuki Grand Vitara


O tych Myslalem,.ale jakie silniki?
kerpalwroc
Początkujący
 
Posty: 107
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowa Dacia Duster na wyższym poziomie
    W designie zewnętrznym Nowej Dacii Duster pojawiają się zmiany podkreślające jej terenowy charakter. Zmienia się również wnętrze, w którym zobaczymy nową deskę rozdzielczą, nowe tapicerki, nowy zespół ...