Suv/terenówka/ do 20 tys

Suv/terenówka/ do 20 tys

24 Maj 2018, 14:40

Witam, obecnie posiadam Opla Signum 1.8 122km z 2005 roku. Z racji tego ze zmieniam miejsce zamieszkania potrzebuję auta "wyższego". Napiszę co musi miec a co może.

Musi:

- Wyższy prześwit, nie napisze ile mm ale wyższy od zwyklych aut, tak zebym nie przejmował sie krawężnikami i dziurami na wsi.
- Spalanie, obecnie opel miescie w korkach spala około 10-11l a mieszana droga 450km troche autostrad troche drog zwykłych kolo 7-8. Chcialbym zeby takie spalanie zostalo
- Koszty eksploatacji akceptowalne, żeby auto bylo znane mechanikom i nie mialo jakis przykrych eksploatacyjnych niespodziewanek
- Przestronne i wygodne tak jak obecny Signum
- Wyposazenie czyli klimatyzacja, komputer pokladowy, radio, poduszki, systemy bezpieczenstwa, elektryka
- Benzyna bez egr i dpf
- Jakis w miarę nowoczesny, powiedzmy od rocznika 2002

Może:

- Możliwość montażu lpg (wiadome jesli silnik bedzie do tego dobry)
- Automat, mam dosc korkow w miescie i manualu
- Naped na 4 koła, jakis prosty, bez wynalazkow i drogiego serwisu

Mam pare aut ktore mi sie podobaja ale nie bede ich teraz wymienial, poczekam na wasze typy, oprocz marek i modeli prosze o napisanie silnika
kerpalwroc
Początkujący

Re: Suv/terenówka/ do 20 tys

24 Maj 2018, 15:21

Szczerze to nie ma takiego auta, będziesz musiał pójść na jakiś kompromis. Ogólnie SUV-y więcej palą i są droższe w utrzymaniu od "zwykłych" aut.
W takim budżecie szukałbym czegoś japońskiego lub koreańskiego np. Mitsubishi Outlander I, Honda CR-V II, Mazda Tribute, Hyundai Santa Fe, Tucson, Kia Sorento.
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

Re: Suv/terenówka/ do 20 tys

24 Maj 2018, 15:28

Kia Sorento
Hyundaie Santa Fe i Tucson
Suzuki Grand Vitara

O tych Myslalem,.ale jakie silniki?
kerpalwroc
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak wyczyścić odbłyśniki i przednie lampy od środka? Jak wyczyścić odbłyśniki i przednie lampy od środka?
    Przygotowałem dla Was instrukcję według której można samemu wyczyścić przednie lampy i halogeny wewnątrz razem z odbłyśnikami. Nie jest to trudne zadanie trzeba jednak uważać żeby nie uszkodzić lampy podczas rozbierania, ...
    (Nie)Bezpieczna muzyka w samochodzie i na rowerze - słuchać czy nie? (Nie)Bezpieczna muzyka w samochodzie i na rowerze - słuchać czy nie?
    Wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez słuchania radia czy własnej muzyki. Jak to wpływa na bezpieczeństwo jazdy? Wiele zależy od rodzaju muzyki czy ustawionego poziomu głośności. Słuchanie muzyki ...

•