SUV używane do 140tys na dziurawe drogi

01 Paź 2023, 18:47

Witam. Jak w temacie szukam SUVa używanego do 140 tys, a dokładnie się rozglądałem pomiędzy specyficznymi modelami, ale oczywiście na sugestie jestem jak najbardziej otwarty. Więc, mieszkam za granicą, a tutaj drogi są tak strasznie dziurawe że już nie wytrzymuje psychicznie z moimi aktualnymi samochodami (Audi A7 I Merc CLS) bo co parę miesięcy muszę prostować felgi lub zmieniać opony (i to przy uważnej jeździe próbując omijać oto te dziury), a do tego niedługo będę tatą więc przydałoby się coś wyższego na prostsze ładowanie i więc wybór rozsądniejszy na moje potrzeby wygląda SUV. Więc, rozglądałem się pomiędzy BMW X5 25d, Audi Q7 i Porsche Cayenne (958) 3.0, Mercedes ML i GLE 250, roczniki pomiędzy 2014/2017. Jestem ciekaw który z tych modeli będzie najmniej awaryjny, czy brać pod uwagę pneumatykę czy nie, i jakościowo które będzie lepiej zbudowany w środku (jakość materiałów itd).
Z góry dziękuję za pomoc.
kamilt91
Nowicjusz
 
Posty: 3

02 Paź 2023, 08:54

kamilt91 napisał(a):mieszkam za granicą, a tutaj drogi są tak strasznie dziurawe że już nie wytrzymuje psychicznie z moimi aktualnymi samochodami (Audi A7 I Merc CLS) bo co parę miesięcy muszę prostować felgi lub zmieniać opony (i to przy uważnej jeździe próbując omijać oto te dziury)
Kupując SUVa weź pod uwagę to żeby opony były o wysokim profilu, wtedy powinieneś uniknąć większości takich problemów. SUVy które wymieniłeś to takie bardziej mieszczuchy z wielkimi kołami i niskoprofilowymi oponami :wink: może w twoim przypadku warto by było spojrzeć w stronę Jeep Grand Cherokee?

kamilt91 napisał(a):czy brać pod uwagę pneumatykę czy nie
Jazda to inna bajka, taki samochód zupełnie inaczej wybiera nierówności ale to trzeba się przejechać żeby zobaczyć.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

02 Paź 2023, 10:38

Grand Cherokee miałem okazję oglądać ale mi nie przypadła do gustu, zwłaszcza w środku. A pneumatyki mnie martwi eksploatacjia, są ci co mówią że wszystko extra a inni co mówią że koszmar i trzeba cały czas naprawiać i właśnie nie wiem jak to faktycznie wygląda. Jeździ się z nią fajnie, ale nie chcę też płacić po ileś tam tysięcy rocznie w naprawach :no:
kamilt91
Nowicjusz
 
Posty: 3