Suv [nowy, benzyna, LED, max 125tys zł]

04 Lis 2020, 17:04

Cześć.

Szukam suva, budżet jakim dysponuję to max 125tys zł. Nie mam rozeznania w temacie nowych aut więc zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze. Do żadnej z marek nie jestem uprzedzony ani żadnej nie preferuję w szczególności :)

Wymagania jakie musi spełnić nowy zakup:
- auto fabrycznie nowe
- oświetlenie full led
- silnik benzyna lub hybryda
- skrzynia automat (manual w ostateczności)
- pełna elektryka (szyby, lusterka)
- średnie spalanie +- 7-9l.
- rozsądne osiągi (>120KM, >250nm)
- czujniki parkowania przód + tył
- klimatyzacja auto dwustrefowa

Wstępnie wytypowałem Nissana Qashqai 1.3 160km automat - cena ok. 120tys.

Z góry dzięki za pomoc w temacie.
remikrmk
Nowicjusz
 
Posty: 23
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Peugeot 508sw
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

04 Lis 2020, 18:17

Wybór zależy od użytkowania auta, jeżeli większość twojej jazdy to miasto, to hybryda sprawdzi się o wiele lepiej. Podobna wielkością do QQ i w Twoim zasięgu, jest Toyota CH-R hybrid( Na Rav-4 zdecydowanie za krótka kołdra).
Jeżeli zaś głównie jeździsz trasy, to QQ jest :ok:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

04 Lis 2020, 20:19

Użytkowanie w większości krótkie jazdy/miasto dlatego benzyna i ew. hybryda. Jeśli chodzi o CH-R to jej wygląd jest jednak trochę nie w mój gust, choć auta absolutnie nie przekreślam - jutro podjadę do salonu przekonać się z bliska.

Ew. coś czego dużo jeździ i się sprzedaje - Skoda Karoq/Kamiq, VW T-Roc, Hyundai Tuscon, Kia Sportage. Dobry kierunek poszukiwań? Jest w tym segmencie SUV/Crossover coś naprawdę wartego polecenia? Jakiś czas temu dużo się mówiło o ASX, o nowej Vitarze. To tylko marketing czy jednak coś lepszego?
remikrmk
Nowicjusz
 
Posty: 23
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Peugeot 508sw
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

04 Lis 2020, 21:27

ASX, Vitara, czy SCross ok, jeżeli rozmiar odpowiada, ale raczej nie w tym budżecie. Tyle kasy nie dałbym za żadne z nich. W zasięgu jest Outlander w automacie i z napędem 4x4, ale to spore i paliwożerne w mieście auto.
Na krótkie odcinki to jednak hybryda, taki QQ, Tucson, czy Outlander na krótkich miejskich odcinkach to raczej w 10l/100km się nie zmieszczą.
Jeżeli wystarczy Ci auto wielkości Vitary, a CH-R Cię odrzuca wyglądem(nie dziwię się :mrgreen: ), to może warto poczekać na Yariskę Cross-na pewno będzie w hybrydzie i pewnie będzie tańsza(i o niebo ładniejsza) od CH-Ra.
https://antyweb.pl/toyota-yaris-cross-n ... izej-c-hr/
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

 
cron