SUZUKI SAMURAJ wasze opinie na temat tego auta

14 Lis 2007, 14:48

Chciałbym kupic SUZUKI SAMURAJ,i prosze o wasze opinie na temat tego auta.Jego wady,zalety i naco zwracac szczególną uwage przy zakupie i podczas eksploatacji.
TOM
KOŁO
Nowicjusz
 
Posty: 3

14 Lis 2007, 17:17

Miałem niedawno takie Suzuki z silnikem 1,9 Turbo Diesel.Palił w terenie 7 l/100.Nie było z nim żadnych problemów.Ale jest to autko na mały i lekki teren,ponieważ jest za lekkie(waży zaledwie 1t) i przy ostrzejszych wzniesieniach mimo mocy,były trudności z podjazdem.Tak samo w błocie - jak było jakieś rozleglejsze lun głębsze,to były problemy z wyjechaniem,ponieważ koła się ślizgały.Przedewszytkim brakuje w nim wciągarki.Ale na początek,żeby się obeznać z jazda w terenie,to jest to dobre autko,a tym bardziej,że części nie są drogie.Można tez kupić z silnikiem benzynowym 1,3.Jak to się sprawuje niestety nie wiem.
A na co zwracać uwagę przy kupnie?Na to co przy kupnie zwykłego samochodu + dokładnie sprawdzić obie skrzynie i napędy.Ważny też jest stan opon.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

14 Lis 2007, 17:52

Samuraj? Jeden z najlepszych aut terenowych. Bardzo dzielny, znakomicie sprawdza się w ciężkim terenie (mała masa to ogromny plus Albercie), tanie części, mała awaryjność.
Minusem jest zawieszenie - resory, czyli słaby, a w zasadzie brak komfortu podczas jazdy po asfalcie.
Po wyklepaniu resorów i zmianie wieszaków na dłuższe, oraz zmianie opon na MT będzie śmigał w terenie nie gorzej od Patroli, Toyot czy Uazów. Aby na długich i stromych podjazdach nie brakowało mu mocy wymienia się reduktor na ten z modelu z silnikiem 1.0
Polecam zakup Samuraja lub SJ z silnikiem 1.3
Zresztą... aktualny zwycięzca Pucharu Polski upala właśnie Samuraja. :wink:

Spalanie... hmm... spali tyle ile wlejesz. :mrgreen:
A tak na serio - od 8-10 do 15-20. Wszystko zależy od ilości zmian w zawieszeniu, wielkości i rodzaju opon, głębokości błota i... dynamice jazdy.

Ogólnie rzecz biorąc.... polecam!
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

14 Lis 2007, 22:15

No co do wagi tego autka to mam zastrzeżenia.Pod bardziej stromą górke to wyjechac za bardzo nie chciał,mimo,że siedziały w nim 2 osoby.Poprostu nie dawał rady.Tak samo nie bardzo chciał wyjechac z błora,które było do wysokości połowy kół.Nie chciał tez zabardzo wyjechać pod bardziej stromą górkę w górach jak była ona błotnista po deszczu.Ale ogólnie byłem zadowolony z tego autka.
Obecnie mam Hammerka H3 :D Nie będę nic porównywał...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

14 Lis 2007, 22:45

Albert... w terenie jeździ się na terenowych oponach. :wink:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

14 Lis 2007, 23:02

Mowa.... :)
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW xActivity 2003
    BMW xActivity, ten koncepcyjny SAV demonstruje połączenie w konstrukcji jednego pojazdu sportowej dynamiki jezdnej oraz przyjemności z podróżowania z otwartym dachem. BMW xActivity, zaprojektowane jako "kabriolet o ...

15 Lis 2007, 09:16

Bardzo fajne autko do zabawy w terenie. Można je kupić dość tanio, a i wdzięczne jest do wszelkich przeróbek. Po wyliftowaniu i założeniu oponek 31" BFG Mud Terrain wygląda i robi w terenie naprawdę szcunkowo :) Przykładowe zdjęcie - galeria
warstat
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Warszawa

15 Lis 2007, 16:21

Samuraj na zdjęciu ma opony o rozmiarze 33/12,5R15 MT i zmienione mosty na Patrol albo cuś w tym stylu. :wink: No i SPOA oczywiście.
Z wyglądu pomnik ale... w terenie ponoć robi super.
Natomiast bałbym się nim jeździć po czarnym. :mrgreen:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

15 Lis 2007, 22:52

Witam:)

Oto moja opinia:)

Jak ktoś potrzebuje auta na zakupy i do kościoła, to niech lepiej omija szerokim łukiem, ale jak ktoś chce bawić się w terenie, to jest to doskonały wybór.Autko ma sporo zalet UAZ-a (mosty, reduktor, prostota) i dodatkowo jest dużo lżejsze i zwinniejsze, bardzo dobrze się prowadzi nawet przy 90 km/godz.
A w terenie jest naprawdę niesamowite !
Tylko komfort zerowy-porównywalny do Ursusa C-360.
Samochód posiada doskonałe właściwości terenowe, bez specjalnych przeróbek można pozwolić sobie na poważne eskapady. Silnik jest dynamiczny i cechuje się nie najgorszym spalaniem. W mieście sprawdza się wyśmienicie jeśli chodzi o parkowanie, gorzej jest z zawieszeniem, które przy krótkim rozstawie osi nie zapewnia odpowiedniego komfortu. Wysoka pozycja, dobra widoczność i skuteczne hamulce ułatwiają jeżdżenie osobom mniej doświadczonym.

Myślę, że pomogłem:)

.::Pozdrawiam::.
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

16 Lis 2007, 23:54

DZIĘKUJE wszystkim za odpowiedzi.Własnie już nabyłem takie Suzuki Samuraj,tylko że mam problem.Głośno szumi tylne most i przy włączeniu napędu na cztery koła,auto podczas jazdy wpada w silne wibracje a po rozłączeniu wibracje zanikają.Bez różnicy czy jade na biegu czy na luzie. Co to może byc?? I czy to coś poważnego. :cry: :cry:
TOM
KOŁO
Nowicjusz
 
Posty: 3

17 Lis 2007, 11:05

Posypany krzyżak przedniego wału, nic poważnego. :wink:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

17 Lis 2007, 13:04

I albo za mały poziom albo całkowity brak oleju.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

17 Lis 2007, 13:58

Dzięki za pomoc,bo już się bałem że coś gorszego uszkodziłem.I jeszcze jedno pytanie.Czy po zdięciu wału przedniego napędu mogę dalej jezdzic tylko na tylnym napędzie? Czy czasem wtedy się coś ni spierniczy w aucie?
TOM
KOŁO
Nowicjusz
 
Posty: 3

17 Lis 2007, 23:32

Podczas jazdy na 2H ciągnie tylko tylni most (i wał). Przedni jest nieruchomy. Więc jego zdjęcie nic nie zmienia. :wink:

A na przyszłość.. żebyś nie wpadł na pomysł jazdy po asfalcie na 4H!
Samuraj nie ma centralnego mechanizmu różnicowego, więc na 4x4 jeździmy tylko gdy jest ślisko lub w terenie.
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

18 Lis 2007, 12:32

I to jest taki mały ból w tym autku.Ale ogólnie jest dobre i tanie w naprawie,więc co się nie zepsuje,to nie musisz się martwić.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000