Jeep Wrangler YJ 4.0 czy Nissan Patrol GR Y60 4.2

29 Lis 2009, 20:13

Witam!
Tak jak w temacie który samochód jest lepszy wg Was Jeep Wrangler xY 4.0 benzyna z 1995 czy może Nissan Patrol GR Y60 4.0 w dieslu z 1994? Mam zamiar za jakis czas sprawić sobie któryś z tych samochodów, jednak na razie podjęłam sie porównać je na moich zajęciach. Także chciałabym dowiedzieć się jakie są Wasze opinie o nich? Interesują mnie w sumie wszystkie wiadmosci:awaryjność, wady, zalety jak i osiągi w terenie, różne wyścigi off-roadowe i tak naprawde, którego sami byście wybrali i dlaczego?

Pozdawiam !
kankin
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Poznań

29 Lis 2009, 20:27

Miałem częściowo XJta w zmocie mam Y60 TD42 moge co nieco na ich temat powiedzieć :mrgreen:
aczkolwiek sprecyzuj troszkę wymagania po co ci ten samochód bo to co napisałaś to w zasadzie obejmuje wszystko :mrgreen:
do czego wyprawy, rajdy jakie? (przeprawowe, szybkościowe, przeprawowo-turystyczne)
ogólnie XJ w teren trzeba dość mocno przygotować ( choć na początek wystarczą opony)
Y60 powiedział bym łatwiej ale ma też wady główną jest masa ponad 2 tony, natomiast porównując te 2 zupełnie odmienne auta to
Oszczędność- Patrol
Awaryjność- Patrol
Osiągi- XJ
wygoda według upodobania
wielofunkcyjność - Patrol
ale jak mówie ja mam trochę skrzywiony pogląd na ten segment i jak muszę jeździć do warsztatu częściej niż raz na kwartał to mnie trochę odrzuca :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

29 Lis 2009, 20:57

No właśnie że tak naprawdę wszystko chce wiedzieć o nich zanim sie na którys zdecyduje w przyszłości:) I w sumie najbardziej mi chodzi o wyprawy przeprawowe, taplanie sie w blotku ale również jak sie prowadzi takie samochody na normalnych drogach, asfalcie którym lepiej:) To niedobrze jak Nissan jest taki awaryjny to moze dobry byłby powrót do Wranglera ?

A jest jakaś duża różnica między Wranglerem YJ a XJ roczniki 1995-1998? który lepiej sie sprawuje w wyprawach przeprawowych?
kankin
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Poznań

29 Lis 2009, 21:06

kankin napisał(a): To niedobrze jak Nissan jest taki awaryjny
opatrznie zrozumialaś :mrgreen: patrol to w porównianiu z czirukiem niezniszczalny czołg :mrgreen:
zresztą jak porównywać Patrola to z Wrangler`em właśnie najlepiej z Rubiconem gdzie masz mosty HD dana 44/266 z blokadami obu osi, reduktor Rock Track o przełożeniu 4;1, dobry motor benzynowy w zasadzie to jedyny Jeep który w seryjnym wydaniu wytrzymuje koła 35 cali zwarta i fajna budowa, jedyna wada to cena :mrgreen:
patrol w wydaniu TD42 w zasadzie oprócz wagi nie ma słabych stron, ale to auto bardziej wyprawowe niż przeprawowe
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bugatti T40 to już ponad 80-letni zabytek
    Przedwojenne Bugatti T40 Macieja Pedy. Samochody od zawsze zajmowały specjalne miejsce w sercach jego rodziny. W 1968 roku ojciec Macieja zakupił pierwsze auto zabytkowe – Studebakera, w którym zakochał się od ...
    Uważaj na czarny lód na drodze - niewidoczne zagrożenie
    Gdy temperatura powietrza w ciągu dnia wynosi kilka stopni na plusie, a nocą spada poniżej zera, są to sprzyjające warunki do powstawania tzw. czarnego lodu, czyli prawie niewidocznej, cienkiej warstwy zamarzniętej wody pokrywającej ...