Suzuki Swift 1.3 (95r) - Auto szarpie i gaśnie

26 Sty 2015, 13:06

Witam
Ostatnio pojawił się problem z moim samochodem - Suzuki Swift 1.3 rocznik 1995, sedan.
Mianowicie pewnego dnia gdy go odpaliłem, szarpnął silnikiem 2 razy, a następnie zgasł. Gdy zwykle był zmarznięty zdarzało się takie coś, ale w międzyczasie dodawałem trochę gazu i po kilku sekundach było już ok, natomiast tym razem gazu nie mogłem dodać - obroty w ogóle nie wzrastały. Auto więc zgasło i tego dnia już się nie odpaliło.
Wymieniłem w nim świece oraz kable, a także przeczyściłem wydech. Teraz gdy jest zmarznięty bardzo ciężko pali, trzeba dodać gazu żeby nie zgasł, przy takim zapaleniu z wydechu czuć swąd paliwa. Gdy już silnik trochę się nagrzeje, słychać tzw. strzelanie w gaźnik. Gdy próbuję nim jeździć, co chwilę szarpie podczas jazdy, jakby się krztusił.
Dodam że mimo swojego wieku, auto przez długie lata eksploatacji było raczej bezawaryjne.
Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki, co dalej należy zrobić z autem.
Pozdrawiam
LukiSacz
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Suzuki Swift
Silnik: 1.3 68KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

27 Sty 2015, 11:01

Moim zdaniem to auto nie ma gaźnika więc nie strzela w gaźnik. O ile pamiętam to jest tam jednopunktowy wtrysk i może szwankować wtryskiwacz. Może warto sprawdzić czujnik temperatury powietrza oraz czujnik położenia wałka rozrządu. Generalnie warto sprawdzić ciśnienie na pompie i wymienić filtr paliwa. Rzucenie okiem na zasyfiona odmę też nie zaszkodzi. Poza tym wszystkim trzeba dokładnie centymetr po centymetrze obejrzeć przewody gumowe i podciśnienia wokół silnika ,czy któryś nie ma dziurki czy napęknięcia na króćcach na które są nasuwane. Pozginać je w różnych kierunkach i może będzie dziurka. Możesz też przeczyścić przepustnicę.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Master Truck 2013 / relacja
    Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanyh MASTER TRUCK 2013, odbył się już po raz dziewiąty na Autodromie Delta mieszczącym się na terenie lotniska Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. ...