Światła do jazdy dziennej

18 Sie 2009, 14:08

Myślę zamontować sobie światła do jazdy dziennej do Alfy. Na początku myślałem żeby robić dziury w zderzaku ale to raczej było raczej wymuszone i zrezygnowałem z tego pomysłu bo nie chcę psuć zderzaka. Pomyślałem nad takim czymś [link do oferty na Allegro wygasł] i podwieszeniem ich pod zderzakiem. Nie psuł bym zderzaka, zawsze można je odkręcić tylko czy przepisy nie określają jakiś specjalnych odległości od ziemi itp.
Drugim rozwiązanie to znalazłem na allegro lampy montowane zamiast halogenów.
Kamilp
Początkujący
 
Posty: 158
Prawo jazdy: 01 01 2001

18 Sie 2009, 15:03

kup sobie Auto Swiat z tego tygodnia tam jest akurat artykul o tym
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Sie 2009, 21:18

Tak bardzo przeszkadza Ci to, ze jeżdżąc na światłach mijania jesteś dobrze widoczny na drodze?
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

18 Sie 2009, 21:24

Kubuch napisał(a):Tak bardzo przeszkadza Ci to, ze jeżdżąc na światłach mijania jesteś dobrze widoczny na drodze?


Racja, choć nie do końca . . . ;D
Ostatnio edytowany przez Austin_Boy, 19 Sie 2009, 01:21, edytowano w sumie 1 raz
I love my little gray coupé
for a long time I collecting the cash for it
and MANAGED TO . !
Austin_Boy
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 186
Miejscowość: PTB / NYC

19 Sie 2009, 00:00

Kubuch napisał(a):Tak bardzo przeszkadza Ci to, ze jeżdżąc na światłach mijania jesteś dobrze widoczny na drodze?

nie rozumiem:/ nie chodzi mi o to żeby jeździć bez świateł tylko o zamontowanie świateł do jazdy dziennej. Chyba do tego zostały stworzone aby nie używać ciągle świateł mijania i jeżeli posiadają wszystkie homologacje to powinny być dobrze widoczne i nie będą oślepiały innych. Coraz częściej widzę samochody z zamontowanymi takimi światłami.
Kamilp
Początkujący
 
Posty: 158
Prawo jazdy: 01 01 2001

19 Sie 2009, 01:45

Chłopie, zostaw Alfe w spokoju. Ja też coraz więcej widzę aut ze światłami dziennymi ale są to polonezy, maluchy bądź Golfy I. Kup sobie Philipsy H7 do mijania i przy Twoich przebiegach starczą Ci na 2 lata co najmniej. Nie bądźmy aż tak "oszczędni".. Dzienne w Alfie to profanacja - jeszcze takie dorabiane w zderzaku czy też montowane w halogenach.
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    ART DRIVE! Kolekcja BMW Art Car 1975-2010
    Instytut Sztuki Współczesnej (ICA) we współpracy z BMW, Burmistrzem Miasta Londyn oraz organizatorami London 2012 Festival na dwa tygodnie przejmuje kontrolę nad parkingiem w Shoreditch, aby w dniach od 21 lipca ...

19 Sie 2009, 09:02

Ustawa Ministra Infrastruktury określa,gdzie mają być zamontowane te światła.Nie można ich zamontować tam,gdzie się nam podoba.
Wystarczyło tylko wstukać w Google i od razu masz wszystko o tych światłach - http://dadrl.pl/?page=dzienne
Zwróć uwagę na to,że oprócz Homologacji Europejskiej,muszą mieć znak RL.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Sie 2009, 09:56

Kamilp napisał(a):jeżeli posiadają wszystkie homologacje to powinny być dobrze widoczne i nie będą oślepiały innych


Folie do przyciemniania szyb też mają homologacje i co z tego? Oślepiać na pewno nie będą bo świecą ledwo co. Świała mijania są widoczne w słoneczny dzień a te pseudo lampki choinkowe na pewno nie... Pomijam kwestie wyglądu.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

19 Sie 2009, 14:03

no i tu Cie zdziwie a mianowicie zacytuje slowa mechanika samochodowego z Auto Swiat z tego tygodnia bo akurat jest tam o tym artykul tak jak pisalem wczesniej.
"Diodowe światła do jazdy dziennej to jedne z niewielu rzeczywiście sensownych gadzetów tuningowych.Samochod staje sie dzieki nim lepiej widoczny na drodze,a przy okazji nieco mniej pali.Samodzielny montaz nie przekracza mozliwosci doswiadczonych majsterkowiczow." I to bylo podsumowanie tych wlasnie swiatel a jeszcze slowa z artykulu: "w czasie jazdy w ciągu dnia nie musimy używać świateł mijania-zgodnie z przepisami wystarczą światła do jazdy dziennej.Wuposazone w nie auta sa lepeij widoczne i zuzywaja mniej paliwa." Podsumowujac kupcie sobie Auto Swiat i tam macie wszystko na ten temat :wink: pozdrawiam :smile:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

27 Sie 2009, 13:15

qki007 napisał(a):Chłopie, zostaw Alfe w spokoju. Ja też coraz więcej widzę aut ze światłami dziennymi ale są to polonezy, maluchy bądź Golfy I. Kup sobie Philipsy H7 do mijania i przy Twoich przebiegach starczą Ci na 2 lata co najmniej. Nie bądźmy aż tak "oszczędni".. Dzienne w Alfie to profanacja - jeszcze takie dorabiane w zderzaku czy też montowane w halogenach.
A te philipsy są dobre, naprawdę działają około dwóch lat? Bo straszą mnie tutaj, że wszystkie żarówki szybko padają, a nie chcę tak.
ollza
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Warszawa

28 Sie 2009, 23:54

Zależy ile jeździsz. Dobre są - świecą bardzo ładnie, robią dobrą widoczność i kolor światła jest biały (albo bielszy dużo bardziej niż standard). Co do żywotności to jak mi się spalą dam znać. Niektórzy mówią że 15-20k km to max. i może być to prawdą, jednak moim zdaniem warto wydać tą stówkę nawet na ten przebieg.
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

29 Sie 2009, 18:46

Też zostawiłbym Alfę w spokoju ale do mego kanciastego staruszka mógłbym sobie coś takiego założyć ,odmładza auto o kilka lat to jeden z plusów ,nie pasuje do każdej bryły samochodu! Mnie śmieszą te żaróweczki w najnowszych przepięknych modelach AUDI ,gdyby były to kosteczki prostokątno-podłużne,to było by to! :!:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

31 Sie 2009, 15:17

qki007 napisał(a):Zależy ile jeździsz. Dobre są - świecą bardzo ładnie, robią dobrą widoczność i kolor światła jest biały (albo bielszy dużo bardziej niż standard). Co do żywotności to jak mi się spalą dam znać. Niektórzy mówią że 15-20k km to max. i może być to prawdą, jednak moim zdaniem warto wydać tą stówkę nawet na ten przebieg.
Bardzo ucieszyła mnie ta informacja, dziękuję!
ollza
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Warszawa

31 Sie 2009, 21:21

Musiałem dotrzeć do testu najlepszych żarówek H7,wygrał bezapelacyjnie BOSCH z modelem po prostu nazwanym H7 ,na drugim miejscu PHILIPS NightGuide,na trzecim nie wymienię nazwy bo brzydko brzmi .Co ciekawe ten BOSCH kosztuje ok.30 zł a gorszy PHILIPS 60 zŁ :shock: ,najgorszy UNITEC :grin: to ten z Reala o którym wspominałem :???: Trwałość dobrych żarówek H7 to ok.15 tyś .km.Jeszcze jedna cenna uwaga,żarówek H7 nie powinno się wozić (zapasowych)gdyż pod wpływem wstrząsów uszkadza się żarnik i żarówka potrafi się przepalić natychmiast po założeniu :!:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

03 Wrz 2009, 12:39

Dzięki, pewnie wybiorę coś z pierwszej dwójki.
ollza
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Warszawa