Świece żarowe Stilo JTD nie świecąca kontrolka

Świece żarowe Stilo JTD nie świecąca kontrolka

29 Lis 2010, 20:15

Witam, na początek mam pytanie do innych posiadaczy Stilo JTD, mój jest z rocznika 2005 wersja 3d silnik 1.9 115KM, kupiłem go w kwietniu tego roku, od tego czasu ani razu nie zauważyłem żeby zaświeciła się kontrolka świec żarowych, ostatnio było nawet -7stC i też nic choc auto paliło zawsze po 1-2 krotnym obróceniu wału przez rozrusznik (trzeba zakręci przez ok. 0,5sek), zawsze tak pali niezależnie od temperatury. Pytanie więc przy jakich temperaturach u was świece podgrzewają i jak macie z tą kontrolką?? Może się spaliła ta kontrolka u mnie?? jak sprawdzic czy świece grzeją??
jou123
Nowicjusz

Miejscowość: Krosno

Re: Świece żarowe Stilo JTD nie świecąca kontrolka

29 Lis 2010, 20:21

Nie mam stilo ale diesle na szynie czyli common rail nie potrzebują świec do odpalania do temperatury około -10 *C. nie wiem czy powyżej tej temp. w stilo się zapala czy nie ale peugeot świeci przez około 0,5 sekundy dopiero na dużych mrozach świeci dłużej. Niepaląca się lampka może świadczyć także o spaleniu świecy ale jw. nie jestem w stilo obeznany.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zdejmij nogę z gazu i zobacz więcej... Zdejmij nogę z gazu i zobacz więcej...
    Nadmierna prędkość grozi nie tylko otrzymaniem mandatu. Warto wiedzieć, że zbyt szybka jazda daje kierowcy mniej czasu na reakcję, a także ogranicza jego pole widzenia. Statystycznie z powodu nadmiernej prędkości każdego ...
    BMW E1 i E2 (1991-1993) - samochód elektryczny BMW E1 i E2 (1991-1993) - samochód elektryczny
    Zachęcona pozytywnymi wynikami osiągniętymi przez akumulator NaS firma BMW Technik GmbH otrzymała zamówienie na opracowanie pojazdu elektrycznego od zera, przy założeniu zbadania zalet i wad napędu elektrycznego w ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50