Świece żarowe

23 Paź 2010, 23:00

Witam mam od niedawna Forda Focusa 1.8tdci 2002r. Mam problem z odpalaniem nie zawsze odpala za 1 razem i przy tym wydaje dziwny dźwięk. Ale głównie chodzi mi o to jak długo powinny grzać świece żarowe, mi grzeją max 1s przy temperaturze 0C nie wiem czy mam coś z podgrzewaczem bądź z jakimś czujnikiem czy takie coś jest normalne
rayvan
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Piekary śląskie

24 Paź 2010, 09:46

To wszystko nie jest takie proste jak myślisz.Czasem nagrzewania świec steruje moduł,wszystko zależy od temperatury zewnętrznej oraz silnika.Moduły nie lubią zbyt słabego akumulatora oraz świec,które nie grzeją jednakowo szybko(np.przez zużycie ,którejś z nich,lub są różnych producentów).Masz fazę ogrzewania wstępnego oraz wtórnego(świeca grzeje przez jakiś czas ,po uruchomieniu silnika).Gdy silnik gorący świece milczą,moduł dba o to.Nie wiem jaki jest prawidłowy czas nagrzewania wstępnego,wiem tylko,że w niskich temperaturach się wydłuża.Pierwsze ,podładuj akumulator,pomyśl o wymianie świec,jeśli tego dawno nie robiłeś :!: Spotkałem się z opinią użytkowników Fordów ,że im kontrolka świec żarowych w plusowych temperaturach się w ogóle nie zapala,trzeba pamiętać,że rocznikowo producent mógł dokonywać pewnych zmian w konstrukcji układu ogrzewania świec.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

24 Paź 2010, 10:14

akumulator bede wymieniał na nowy ale nawet po naładowaniu nie zmieniał się czas grzania dodam ze przy temp 30C kontrolka z grzania świec gaśnie w takim samym czasie jak przy 0C. A co do świec ja ich nie wymieniałem nie wiem kiedy robił to poprzedni właściciel ale na pewno wszystkie grzeją nie wiem tylko czy wszystkie są tej samej marki i czy mają ten sam czas grzania
rayvan
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Piekary śląskie

24 Paź 2010, 11:28

Wcześniej, jeśli jest taka potrzeba,wymieniłbym akumulator,tutaj wszystko jest ważne,to nie stare Diesle!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW Concept X1 2008
    W przypadku BMW Concept X1 projektanci zawarli klasyczne cechy i język stylistyczny modeli BMW X w pojeździe nowej klasy. Wyrafinowanie, zwinność, wszechstronność i jakość premium – wszystko to zostało odzwierciedlone ...