Świece żarowe

Świece żarowe

23 Paź 2010, 23:00

Witam mam od niedawna Forda Focusa 1.8tdci 2002r. Mam problem z odpalaniem nie zawsze odpala za 1 razem i przy tym wydaje dziwny dźwięk. Ale głównie chodzi mi o to jak długo powinny grzać świece żarowe, mi grzeją max 1s przy temperaturze 0C nie wiem czy mam coś z podgrzewaczem bądź z jakimś czujnikiem czy takie coś jest normalne
rayvan
Nowicjusz

Miejscowość: Piekary śląskie

Re: Świece żarowe

24 Paź 2010, 09:46

To wszystko nie jest takie proste jak myślisz.Czasem nagrzewania świec steruje moduł,wszystko zależy od temperatury zewnętrznej oraz silnika.Moduły nie lubią zbyt słabego akumulatora oraz świec,które nie grzeją jednakowo szybko(np.przez zużycie ,którejś z nich,lub są różnych producentów).Masz fazę ogrzewania wstępnego oraz wtórnego(świeca grzeje przez jakiś czas ,po uruchomieniu silnika).Gdy silnik gorący świece milczą,moduł dba o to.Nie wiem jaki jest prawidłowy czas nagrzewania wstępnego,wiem tylko,że w niskich temperaturach się wydłuża.Pierwsze ,podładuj akumulator,pomyśl o wymianie świec,jeśli tego dawno nie robiłeś :!: Spotkałem się z opinią użytkowników Fordów ,że im kontrolka świec żarowych w plusowych temperaturach się w ogóle nie zapala,trzeba pamiętać,że rocznikowo producent mógł dokonywać pewnych zmian w konstrukcji układu ogrzewania świec.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

24 Paź 2010, 10:14

akumulator bede wymieniał na nowy ale nawet po naładowaniu nie zmieniał się czas grzania dodam ze przy temp 30C kontrolka z grzania świec gaśnie w takim samym czasie jak przy 0C. A co do świec ja ich nie wymieniałem nie wiem kiedy robił to poprzedni właściciel ale na pewno wszystkie grzeją nie wiem tylko czy wszystkie są tej samej marki i czy mają ten sam czas grzania
rayvan
Nowicjusz

Miejscowość: Piekary śląskie

24 Paź 2010, 11:28

Wcześniej, jeśli jest taka potrzeba,wymieniłbym akumulator,tutaj wszystko jest ważne,to nie stare Diesle!
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus LC luksusowe coupe otrzymało pakiet tuningowy TOM’S Racing Lexus LC luksusowe coupe otrzymało pakiet tuningowy TOM’S Racing
    Japońska firma tuningowa TOM’S Racing opracowała zestaw akcesoriów do tuningu luksusowego coupé Lexus LC. Jak można zauważyć na zdjęciach opublikowanych na oficjalnym profilu firmy, dodatki aerodynamiczne ...
    Ekologiczne taksówki elektryczne Nissan LEAF w Zurychu Ekologiczne taksówki elektryczne Nissan LEAF w Zurychu
    Po Amsterdamie, Nowym Jorku, Tokio, Meksyku i Sao Paulo także Zurych będzie dysponował flotą stuprocentowo elektrycznych taksówek Nissan LEAF oferujących przewozy w największym mieście Szwajcarii. Elektryczne taksówki ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005