Sworznie przednich zacisków 2006 Dodge Caravan - które z nich są na...

27 Lip 2020, 22:21

cześć wszystkim,,
Mam tutaj Dodge Caravan z 2006 roku (nie wielki) z tylnymi bębnami.

Niestety jestem trochę zdezorientowany. Mam rozstawione przednie hamulce i zastanawiam się, który trzpień ślizgowy zacisku ma gdzie w wsporniku zacisku?

Jest zakończony kwadratowo z tuleją uszczelniającą i zaokrąglonym końcem bez tulei i płaskownikami na drugim końcu. Który z nich zajmuje najwyższą pozycję w nawiasie, a który na dole? Obie pasują w obu miejscach. Jest to kwestia do wyjaśnienia, ponieważ jak mam go obecnie rozstawiony, kwadratowy koniec jest na dole, a zaokrąglony na górze, ale to nie pierwszy raz, kiedy je rozdzielałem, aby je nasmarować i zmienić sprzęt.

Miałem podejrzenie, że ostatnio być może błędnie je odłożyłem.

Mam problem ze znalezieniem zdjęć zespołu za pomocą mojego google-fu.

jakieś pomysły? Dzięki!
Sylus
Nowicjusz
 
Posty: 3

28 Lip 2020, 08:58

Z tego co piszesz masz różne trzpienie jeden o przekroju okrągłym, a drugi o kwadratowym więc nie mogą pasować i tu i tu. Okrągły może wejdzie w miejsce kwadratowego ale odwrotnie już na pewno nie. Sprawdź to dokładnie.
Jak nie dojdziesz to zdejmij drugi zacisk i sprawdź tak jak to jest dokładnie złożone.
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 3155
Zdjęcia: 12

30 Lip 2020, 10:11

Dziękuję, mój problem został rozwiązany.
Sylus
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Model AA – pierwszy samochód Toyoty powstał 85 lat temu
    Toyota AA, pierwszy model w historii największej japońskiej marki, jest starsza od samej firmy. Dokładnie o rok starsza. Kiichirō Toyoda uruchomił linię produkcyjną swojego pierwszego samochodu dokładnie w kwietniu 1936 roku. ...
    Skoda Superb w wersji kombi
    Pierwszy egzemplarz nowej ŠKODY Superb w wersji kombi dla Klienta z Czech, został już wyprodukowany. Zbudowany w fabryce w Kvasinach samochód posiada silnik 2.0 TDI i biały lakier nadwozia. ŠKODA Superb ...

  •