Szarpanie przy zmianie biegów - Toyota RAV4 2.0 benzyna

09 Lis 2023, 18:59

Witam, kupiłem tydzień temu auto Rav4 2.0 158km valvematic z LPG (przebieg 215tys)
Zauważyłem, ze lekko szarpie, krztusi się (jakby miał czkawkę)przy zmianie biegów, najwiecej z 1 na 2 i z 2 na 3, na wyższych biegach nie odczuwalne- płynna zmiana.
Myślałem, że to wina nie przyzwyczajenia się do nowego auta (sprzęgła) ale już tydzień jeżdżę i cały czas to samo. Nie ma zbytniej różnicy czy jeździ na gazie czy na benzynie. Jedynie co to jak delikatnie i powoli dodaje gazu i puszczam sprzęgło to nie ma problemu, ale np. Szybsze ruszanie i (szybsza zmiana biegów) spod świateł nie stety powoduje takie szarpnięcie.
Macie jakieś pomysły?
Dodam, ze silnik pracuje równo, a gaz był zakładany w kwietniu a z nim nowe swiece (tak mówił sprzedający)
defens
Początkujący
 
Posty: 194
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 Dti 98km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999

10 Lis 2023, 10:48

Sprawdzić układ zapłonowy a także przeczyścić przepustnice jak i przepływomierz
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16192
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

10 Lis 2023, 10:53

defens napisał(a):lekko szarpie, krztusi się (jakby miał czkawkę)przy zmianie biegów
Czyli to nie jest takie pojedyncze szarpnięcie? Występuje ono po całkowitym puszczeniu sprzęgła?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

10 Lis 2023, 12:18

Rokiko napisał(a):
defens napisał(a):lekko szarpie, krztusi się (jakby miał czkawkę)przy zmianie biegów
Czyli to nie jest takie pojedyncze szarpnięcie? Występuje ono po całkowitym puszczeniu sprzęgła?


Wydaje mi się ze pojedyncze takie „lekkie zadławienie” aczkolwiek z 1na 2 wydaje mi się ze dwa takie jeden po drugim „krztuśniecia” (nie wiem jak to opisać) i po całkowitym puszczeniu sprzęgła
defens
Początkujący
 
Posty: 194
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 Dti 98km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999