Renault Megane 3 coupe 2009 1.5dci 110km opinie na temat tego silnika

31 Paź 2023, 16:43

Mechanik zapytany co sądzi o moim zakupie powiedział, żebym jak najszybciej się pozbył tego samochodu z powodu wadliwego silnika. Opinie w internecie mnie już mieszają, gdyż co strona to mówi co innego raz, że jeden z mniej wadliwych, raz że jeden z najbardziej wadliwych. Owy mechanik stwierdził, że padają głównie wtryski, ale czy to prawda? Może ktoś coś powie na ten temat z własnego doświadczenia, bo nie ukrywam, że szkoda mi pozbywać się tego auta, gdyż posiada wszystko to czego od auta oczekuję.
riiri
Obserwowany
 
Posty: 1

31 Paź 2023, 19:18

Dość wadliwe były pierwsze generacje 1.5 dci, później to się zrównał z resztą konkurencji na rynku, nie ma czego się bać.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16196
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

31 Paź 2023, 20:29

Psuje sie tak jak każde inne auto. I jak przy każdym innym aucie loteria - może coś się zepsuje, a może nie. Pocieszające jest to, że części nie są takie drogie, w porównaniu do innych aut.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

01 Lis 2023, 09:51

MotoAlbercik napisał(a):Pocieszające jest to, że części nie są takie drogie, w porównaniu do innych aut.
Czyli z czym porównujesz? Bo w mojej opinii renault funduje nam wyższa półkę cenową porównując podobne auta. Nie mam pomysłu co możesz tańsze.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16196
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

01 Lis 2023, 12:06

Kao napisał(a):Czyli z czym porównujesz?

Np. z Ferrai :happy:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

02 Lis 2023, 19:10

nie jest to taki zły silnik, oczywiscie te pierwsze były bardziej problematyczne, ale później były poprawione
standardowo czasami padały wtryski w nich,ale i tak nie jest to taki zły silnik.
Zabijać go zabijał serwis co 30 000km
JA ich przywoziłem dzisiątki w qashqajach i czasami po 250 000km i pracował bdb, kilka sprzedanych w okolicy gdziewiduję je do dzisiaj i auta i ich właściciele jeżdżą dalej.
w razie nawet obróconych panewek , dół silnika kupisz za grosze..od kangoo chyba to pasuje P&P
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

06 Lis 2023, 08:30

Złą renomę miały przez panewki i serwis olejowy co 30kkm. Zmniejszenie interwału i poprawienie silnika wyeliminowały największe bolączki. Oczywiście to dalej nowoczesny diesel, więc będzie się psuł :ok:
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

06 Lis 2023, 20:20

będzie się psuł...ale tanio można go naprawić. nawet gruba napawa nie powinna zaboleć. pozatym najpierw musi się jeszcze zepsuć,a do zepsucia może być daleko
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

07 Lis 2023, 12:13

toyman40 napisał(a):będzie się psuł...ale tanio można go naprawić. nawet gruba napawa nie powinna zaboleć.

Dokłądnie. Będzie sie psuło tak jak każde inne auto jakie byś nie kupił. A części nie są drogie wbrew temu co pisze Kao. Np. kompletny, oryginalny rozrząd do tego Renault kosztuje 600 zł z pompą. Czy to dużo? Myślę, że nie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

08 Lis 2023, 09:35

A co nam po rozrządzie? Renault nie ma tanich części, zwłaszcza blacharskich czy duperele pokroju zamki. Swoją drogą możesz kupić zamek klapy bagażnika, niby pasuje, a potem się okazuje że działa odwrotnie i zamiast zamykać to otwiera.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

08 Lis 2023, 10:45

galakty napisał(a):A co nam po rozrządzie?

Ano to, że po zakupie, to rozrząd jest pierwszą największą inwestycją w samochód....Zresztą to tylko przykład.
galakty napisał(a):Renault nie ma tanich części, zwłaszcza blacharskich czy duperele pokroju zamki. Swoją drogą możesz kupić zamek klapy bagażnika, niby pasuje, a potem się okazuje że działa odwrotnie i zamiast zamykać to otwiera.

Kupując auto od razu mam kalkulować koszta blacharki? Od razu mam brać pod uwagę, ze to auto gdzieś rozwalę ? Serio??? No ale ok - jaka marka ma tańszą blacharkę? Oczywiście bierzemy pod uwagę rocznik i segment.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

08 Lis 2023, 11:13

MotoAlbercik napisał(a):Kupując auto od razu mam kalkulować koszta blacharki? Od razu mam brać pod uwagę, ze to auto gdzieś rozwalę ? Serio???
No oczywiście że tak, dla mnie by było dziwne nie patrzeć z tej perspektywy, to takie same ryzyko jak trafic na silnik który zaraz się rozpadnie, rzadko się to zdarza ale jednak.
MotoAlbercik napisał(a):No ale ok - jaka marka ma tańszą blacharkę?
chyba każda popularna, koszt części do aut francuskich z niskiego segmentu często nawet premium biją na głowę, wczoraj lusterko do c3 musiałem kupić, 440 euro, w salonach sprzedają Ci wszystko parami, chcesz zaślepkę halogenu czy mocowanie zderzaka to nie da się kupić pojedynczo, tylko parami, zobacz sobie jak wymyślili w peugeotach 1.6 hdi filtr paliwa, kilka lat temu dało sie ten sam filtr to była tylko wkładką za kilkanaście zł ale trzeba było zmienić system i teraz trzeba kupić całość w plastikowej obudowie cena x4, a obsługa? Ile weźmiesz za wymianę filtra paliwa w renowce? Tyle samo co w focusie np? Wątpię.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16196
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

08 Lis 2023, 14:48

MotoAlbercik napisał(a): jaka marka ma tańszą blacharkę? Oczywiście bierzemy pod uwagę rocznik i segment.

Kao napisał(a):chyba każda popularna, koszt części do aut francuskich z niskiego segmentu często nawet premium biją na głowę

Każda popularna...No to może podaj przykład.
Kao napisał(a):wczoraj lusterko do c3 musiałem kupić, 440 euro

Nie napisałeś do jakiego C3. I zapominasz, ze my mieszkamy w Polsce i nie kupujemy części do aut w euro.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Lis 2023, 09:50

MotoAlbercik napisał(a):Ano to, że po zakupie, to rozrząd jest pierwszą największą inwestycją w samochód....Zresztą to tylko przykład.


Rozrządy do większości silników na pasku są w zbliżonych cenach. Dopóki nie kupujesz jakiegoś ultra skomplikowanego silnika czy marki premium to taki koszt jest pomijalny, robisz raz jak napisałeś i zapominasz. Czy to 600 zł, czy 1200 zł... Co za różnica w perspektywie kilku lat? Żadna.

Natomiast awaryjność takich czujników we francuskich autach i ich cena potrafią zrobić różnicę. Albo duperele typu zamki, cięgna do szyb itp, tarcze kotwiczne, latanie po szrotach. Zespolone łozyska z piastami i tarczą.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

10 Lis 2023, 15:57

Zgadzam sie z tym co pisza poprzednicy. Ten poprawiony silnik psuje sie jak kazdy inny, ale mechanicy maja w pamieci co bylo. :D A czesci nawet nowe da sie kupic w niewygorowanych cenach, online jest bardzo duzy wybor, ja bym szukal w duzych sklepach intrnetowych typu iParts
Tadeusz57
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 02 04 1970
Auto: Audi A3