Szukam auta do 10 tysięcy z LPG

18 Gru 2020, 11:49

Zobacz sobie liczbę wyświetleń ogłoszenia i odpowiedz sobie sam na pytanie czy warto.. Jakby był ok to już by poszedł.
Poza tym jak sam mówisz wolisz stracić cały dzień na dojazd i mieć auto a chcesz jechać na drugi koniec Polski,auto okażę się trupem i co będziesz w niedziele szukał czegoś na gwałt? Bez sensu..

Skąd dokładnie jesteś to coś poszukam.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Gru 2020, 11:59

Grodziec, Koniński, Wielkopolska
Joz9543
Nowicjusz
 
Posty: 43

18 Gru 2020, 12:20

Dość ciekawe ogłoszenie,silnik po remoncie na co są papiery i widać że zadbana.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Gru 2020, 12:29

O zadzwonię dzięki nawet nie widziałem tego
Joz9543
Nowicjusz
 
Posty: 43

18 Gru 2020, 12:56

Barol napisał(a):Dość ciekawe ogłoszenie,silnik po remoncie na co są papiery i widać że zadbana.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... 8289219daa


Tia remont, papierki coś jeszcze misie potrzebują? :D i BMW za 10k bedzie tanio :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

18 Gru 2020, 13:08

No wiem tanio nie bd.. może jednak za czymś innym się rozejrzę :/
Joz9543
Nowicjusz
 
Posty: 43

18 Gru 2020, 13:34

Dopytałem o tego peugeota jeszcze no i niby wyświetleń tyle, bo cena była wyższa i faktycznie dzisiaj było zaktualizowane ogłoszenie na 8,9 a gaż wychodzi w 2021 do tego ma trochę korozji
Joz9543
Nowicjusz
 
Posty: 43

18 Gru 2020, 14:20

Peugeot 407? Od razu pierwsze skojarzenia to dość udane niektóre silniki i... wredna elektronika oraz czasem kłopoty z częściami (kompatybilność). Ja już na Twoim miejscu chyba bym wolał Astrę G.
Beemki z tego przedziału cenowego to ciężki temat, zresztą ze sporo droższymi też potrafi być trudno o ładny egzemplarz. Trzeba mieć dużo szczęścia.
Barol napisał(a):I pół Polski jechać po auto za 12k..

A to już zależy gdzie mieszka, bo zdaje się, że dopiero kilka postów temu wspomniał o tym.
hk570i
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Audi
Silnik: 2.0E
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 1993

18 Gru 2020, 15:50

Astra g tak jak mówię.. nie jest zła, ale 1.4 nie da rady w trasie.. Przerabiałem to już z 1.6 i wyło, jak jeździsz dzień w dzień, to jest to męczące.
Joz9543
Nowicjusz
 
Posty: 43

18 Gru 2020, 20:04

Barol napisał(a):,silnik po remoncie


Oj tam Remont...wymienił pierścienie na tłokach i już od razu remont...
ja to nazywam wymiana zużytych częsci na nowe...gdyby miał robić prawdziwy Remont Silnika, to kosztowałby więcej niż to całe auto.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

18 Gru 2020, 20:13

Joz9543 napisał(a):nie jest zła, ale 1.4 nie da rady w trasie..


W trasie to i 1.8 w A G szału też nie będzie
Jak na trasy to i tak wg. mnie ...diesel najlepiej się jednak sprawdza..przynajmniej piszę z własnego doświadczenia.
Jazda typu tarnów-monahium...tankujemy raz na 900KM a nie co 400km trzeba się martwić o LPG...pozatym diesel w trasie pali 5L ...ma lepszą dynamikę, przyspieszenie i moc niż praktycznie wszystkie 4-cylindrowe wolnossące silniki jakie one by nie były.
pozatym szukaj za granicą stacji LPG, jest ich jak na lekarstwo... W Szwecji i Danii gdzie jednak często bywam LPG na stacjach NIE MA.
Jazda na trasy zwykłym populusem benzynowym jak dla mnie uciążliwa, silnik pracuje na wysokich obrotach więc i jest też dużo głośniejszy.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

18 Gru 2020, 22:20

Ale to nie jest temat w stylu co lepsze benzyna czy diesel tylko szukam auta. Poza tym jak kupie autko w dieselu za 10k i mi klęknie to nie wiem, czy się zmieszczę przy naprawie w tej kwocie a do tego mało kto chce teraz naprawiać diesele.. w benzyniaku to regeneracja głowicy 2k jakby coś więcej to 1k więcej i za 3k mam dobrą jednostkę a w dieselu to trzeba cały układ czyścić, wtryski nowe to z kilka k a używek nie chcą ładować do tego, do chodzi praktycznie to, co w benzyniaku i nie pozbieram się przez auto na dojazdy do roboty.
Joz9543
Nowicjusz
 
Posty: 43

19 Gru 2020, 06:52

Joz9543 napisał(a):Astra g tak jak mówię.. nie jest zła, ale 1.4 nie da rady w trasie.. Przerabiałem to już z 1.6 i wyło, jak jeździsz dzień w dzień, to jest to męczące.

Dalej utrzymuję, że za dużo wymagasz jak na 10 tysięcy i jeszcze z gazem. To za mały budżet chyba, że chcesz ryzykować potem w inwestycjach lekką ręką przekroczyć wartość auta w przeciągu 1-1,5 roku. Wybierasz takie coś?
andrewb25 napisał(a):Oj tam Remont...wymienił pierścienie na tłokach i już od razu remont...
ja to nazywam wymiana zużytych częsci na nowe.

Ciężko ocenić jakość remontu bez znajomości wykonanych prac. Jak np. układ korbowo-tłokowy trzyma tolerancje to nie widzę sensu ruszania. Ale to już inny temat. (Nie)stety, tutaj bardzo dobrze się sprawdza zasada "najlepiej zrobić samemu lub zlecić zaufanemu". Jednakże dokładniejsze oględziny, start od zimnego, obserwacja pracy silnika mogą przybliżyć jakość takiego remontu, a do reszty to już kilometraż zweryfikuje.
hk570i
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Audi
Silnik: 2.0E
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 1993

19 Gru 2020, 17:15

hk570i napisał(a):, tutaj bardzo dobrze się sprawdza zasada "najlepiej zrobić samemu lub zlecić zaufanemu".

no to kup z padniętym motorem lub z już w stanie ..palącym np. olej i zrób po swojemu.
Są takie ofery...ale w większości za granicą.

Bo u nas na ogłoszeniach co by nie było wszystko w BDB stanie

:lol:

Ściągaliśmy dawniej w EU takie auta , na koncie mam z 20-30 remontów silnika...i 2 skrzyń automatycznych. (przeważnie rozbiórka silnika do jednej śrubki, wymiana to co zużyte, montaż, docieranie i do sprzedania.
W 4 cyl benzyniaku to faktycznie nie taki straszny koszt jeszcze

Teraz już się w to nie bawię...bo nie ma kto robić, a jak ma to ceny za robotę z kosmosu ..pozatym czas, terminy, nie będę się z autem bujał pół roku, więc wolę jakiegoś gotowca...posprzątać, odkurzyć, umyć i do zdjęć. :lol:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

19 Gru 2020, 23:42

No i tak.. Barol miał racje.. byłem dzisiaj po tego peugeota.. blacha, środek wszystko super ale po otwarciu maski pierwsze co rzuciło mi się w oczy to dziwnie poizolowane przewody później źle złożony zderzak a dalej już było tylko gorzej.. na zimnym po odpaleniu usłyszałem szuranie jakby metal o metal tarł a później stukanie, dałem mu z 2k obrotów i zrobiła się zasłona dymna.. nie kupiłem bo facet szedł do 7 tysięcy a podejrzewam że na 3 tysiącach żeby to do ładu doprowadzić by się nie skończyło jeśli w ogóle.. no cóż zrobiłem 600km, facet troszkę pościemniał ale człowiek uczy się na błędach.. teraz kupie coś do max 100km ode mnie.. znalazłem coś takiego co myślicie? 1 właściciel, VIN ok, serwis itp. Co sądzicie na temat blach w tych fordach? [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Joz9543
Nowicjusz
 
Posty: 43