Szukam auta do 11-14 tys. max 5 lat. Proszę o pomoc

28 Kwi 2014, 14:20

Wydaje mi się, że np. Ibiza jest bardziej trwałym samochodem. nie orientuję się jak teraz fiat stoi z lakierem i jakie silniki są najlepsze ;/ A na forach różne rzeczy ludzie piszą...

Niby w Vectrze 1.9 miałem silnik fiatowski i była to bardzo udana konstrukcja i byłem z niego bardzo zadowolony, a czepiam się Fiatów przez tego UNO ;0
Ostin
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 24 12 1991
Auto: nie mam

28 Kwi 2014, 14:32

Ostin napisał(a):Wydaje mi się, że np. Ibiza jest bardziej trwałym samochodem. nie orientuję się jak teraz fiat stoi z lakierem i jakie silniki są najlepsze ;/


Myślę, że z trwałością jest podobnie. Ibiza również ma kiepski lakier, a plastiki to już szczyt tandety :) Mi to osobiście zupełnie nie przeszkadza, ale wiem, że niektórzy są wrażliwi na tym punkcie.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

28 Kwi 2014, 14:54

''również'' ;) Mam dylemat:

Clio III vs Ibiza vs Fabia vs Punto

Clio III - elektronika często pada niby
Ibiza - Diesle się psują, 1.2 benzyna - nie są ekonomiczne, 1.4 - jako tako silnik
Fabia - plastiki, samochód ogólnie bez fajerwerków
Punto - ciąży na nim brzemię dawnego koncernu FIATA, gdzie lakier nie był najlepszej jakości

Zostaje jeszcze Swift i Colt, ehhh. Colt chyba trochę za mały, Swift fajnie się prezentuje. m,uszę poczytać o tych autach jeszcze...
Ostin
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 24 12 1991
Auto: nie mam

28 Kwi 2014, 15:16

Nie ma idealnych samochodów, tym bardziej w Twoim budżecie. Jeśli nie przeszkadzają Ci kiepsko spasowane plastiki marnej jakości, słabe wyciszenie kabiny, bardzo podatny na zarysowania lakier, bardzo twarde zawieszenie czy też dosyć wysokie jak na auto miejskie spalanie przy nieszczególnej dynamice bierz przedliftową Ibizkę 1.4 16v 75KM, przy Twoim budżecie spokojnie znajdziesz niezajeżdżony egzemplarz. Mechanicznie to bardzo udane autko, od kiedy je mam ani razu mnie nie zawiodło, ale nie da się ukryć, że każdy Seat (podobnie zresztą jak inne podane przez Ciebie marki) to propozycja budżetowa, z której mankamentami należy się po prostu pogodzić.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

28 Kwi 2014, 15:19

Rozumiem, ale po prostu chodzi mi o to, żeby to nie była swoista skarbonka bez dna. Podstawowym kryterium dla mnie jest dobry silnik i w miarę trwała karoseria.

Chyba lepiej wybrać w tym przypadku samochód do 7 lat, niż celować w auta 10 letnie+...
Ostin
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 24 12 1991
Auto: nie mam

28 Kwi 2014, 15:25

Ostin napisał(a):Wydaje mi się, że np. Ibiza jest bardziej trwałym samochodem. nie orientuję się jak teraz fiat stoi z lakierem i jakie silniki są najlepsze ;/ A na forach różne rzeczy ludzie piszą...

akurat ta Ibiza pochodzi z czasów obniżenia lotów przez koncern VW więc różowo nie jest. Silnik minimum 1,4 benzyna, bo te 1,2 mają nierozbieralne silniki jak w przypadku Fabii

Ostin napisał(a):czepiam się Fiatów przez tego UNO

niesłusznie - oceniamy auto po modelu i wersji, a nie po marce

Ostin napisał(a):Clio III - elektronika często pada niby

nie pada, bo tam nie masz elektronicznego wyposażenia zbytnio. To taka głupia opinia zasięgnięta z marnych pod tym względem Laguny II, Megane II i Scenika II

Ostin napisał(a):Colt chyba trochę za mały, Swift fajnie się prezentuje

tutaj masz złudzenie optyczne, bo Colt jest przestronny bardzo w środku z racji wysokości karoserii, a Swift jest mały (bagażnik 200l) i bliżej mu do segmentu A niż do największego z konkurentów czyli Grande Punto

Zaproponowałbym Corsę D czyli lepiej wykończonego Grande Punto ale słaby budżet na nią masz.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

28 Kwi 2014, 15:26

Ostin napisał(a):Chyba lepiej wybrać w tym przypadku samochód do 7 lat, niż celować w auta 10 letnie+...


Z takim podejściem odpuść Ibizę i faktycznie zainteresuj się Grande Punto, to też całkiem fajne miejskie autko.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

28 Kwi 2014, 15:34

Rozumiem, niestety mam tyle kasy, nie więcej nie mniej. Gdzie najlepiej sprawdzać awaryjność aut. Testy DEKRY ?

Punto bardzo ładne jest, podobnie jak wspomniany wcześniej seat i te auta wydają się większe...

Przy Grande Punto dobrym rozwiązaniem chyba będzie silnik benzynowy 1,4l 77 bądź 95 KM ? Nie chcę znowu wymieniać tego filtru cząstek stałych wystepujących w diesel'ach...
Ostin
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 24 12 1991
Auto: nie mam

28 Kwi 2014, 16:38

rankingi niezawodności są nic nie warte, bo nie określają jaki rodzaj usterki wypada w samochodzie i jaki jest jej koszt.
Ciekawy jest ranking Warranty Direct gdzie masz średni koszt naprawy usterki w danym aucie ale też w pełni nie warto się nim sugerować.

W Punciaku najlepszy jest 1,4/77KM, bo się nie psuje i dobrze chodzi na LPG więc jak Ty nie założysz to ktoś po Tobie będzie szukał tej wersji silnikowej więc nie będzie problemu ze sprzedażą
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

28 Kwi 2014, 16:45

Czyli te Corsy:

[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]

to nie są w stylu: ''Niemiec płakał jak sprzedawał''? :)
Ostin
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 24 12 1991
Auto: nie mam

28 Kwi 2014, 16:55

1. wygląda ok ale od handlarza więc kto wie gdzie jest haczyk
2. nie ma klimy stąd ta cena
3. za słaby silnik
4. tak jak 1sza
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

28 Kwi 2014, 17:01

Jakiś haczyk być musi, skoro średnie ceny Corsy w Polsce z roczników 2007-2008 są wyższe o ok. 6-8 tys. zł. Za darmo nikt Ci nie odda sprawnego samochodu :!:
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

28 Kwi 2014, 17:08

Kolego, szukasz normalnego auta czy złoma? Skup się na tym co Ci podaliśmy bo budżet bez fajerwerków a oczekiwania jakby był 5x większy :wink: Rocznikiem się nie jeździ i przebiegiem też nie, patrz na stan :!:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

28 Kwi 2014, 17:13

Hehe, właśnie patrze na oto moto i tablicę i ogólnie tego jest bardzo dużo. Dziesiątki stron samochodów różnych marek z zaniżoną ceną...
Ostin
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 24 12 1991
Auto: nie mam

28 Kwi 2014, 17:16

Bo handlarzyny szukają jelenia..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra