Szukam pomocy przy kupnie samochodu????

22 Lip 2008, 20:58

Witam!!! Nie dawno umieściłem temat na tym forum że chce kupiś samochód i porosiłem o radę ale zamiast konkretów dostałm rózne opcje co jest dla mnie na plus. Nie stety ja jestem dalej zagubiony hmmmm może dla tego że nie sprecyzowałem co ja chcę konkretnie i nie odtałem konkretnej odpowiedzi. Hmmmm ach szalna ze mnie głowa.

Oki ale teraz do rzeczy jak wcześcniej wspomniałem już tu napisałem temat ale dla jasnosći przypomne jestem dość można powiedzieć młodym kierowcą bo mam 20l., a prawo jazdy mam 1,5 roku warto dodać że nie miałem stłuczki,wypadku ani nie mam punktów karnych (odpukać w nie malowane aby tak daej ;)). Dodać że jestem uzytkownikem samochodu Tico od 11 miesięcy na stałe i nastał peikny dla mnie czas że się pozbędę go i będe miał coś lepszego.

Zanim jednak to się wydarzy wróćmy na ziemię rodzice postanowili mi kupić samochód (za zdanie matury i dostanie się na studia) dodam że będzie uzywany bo nowy jest zadrogi i jeżli nawet by był w pakiecie nie dostanme tego co chce. Liczyłem na pomoc mego ojca ale się zawiodłem i to mocno ponieważ pokazłem co mi się podoba czyli Audi A3 i na tem rozowa o kupnie samochodu się skonczyła i wszystkim opowiad że mi to kupi ale ja nie jestem pewny tego co chcę. Dla tego zwracam się o pomco do was.

Nadeszedł czas na sprecyowanie tego co ja chcę i liczę na morze pomocy (abym tylko się nie przeliczył). Oki. Cena samochodu musi się mieścić w granicach od 20 tys. do 24 tys.. Wszytko było by fajnie gdyby nie teraz czyli morze wymagań ale konkrety:
1. Samochód będzie stał na powórku nawet w zime iwnec musi być wystrzymały na to co go czeka.
2. Jestem kierowcą który będzie jeździł po mieście czasem wypady na po za miasto ale musi mieć zawieszenie.
3.Pewnie tu u wszystkich młodych kierowców lubie poczuc energie w samochodzie.
4. Duży bagażnik poniewą będzi mi mocno potrzebny konretnie na skałdanie teczki do rysunku dla jasności foramt A3 bedzie mieć.
5. Lubie komfortową i wygodną jazdę oraz duzo przestrzeni to prioryte ponieważ woże dużo osób czesto narzekją że jest nie wygodnie ale to Tico.
6. Klimatyzacja musi być!!!!!
7. Silnik hmmmm tu jestem w gropce disel czy pb/lpg sam nie wiem ponieważ nie dyponuje własnymi piniedzmi a nie chcę obciążać finasow mojch opiekunów. Jeżeli moge cós tu wtrącić sliniz Tico był dobry pod względem tankowania ale słaby.
8. Komputer pokładowy nie wiem czy to ma dla mnie sens ale chyba nie jak dla młodego kierowcy.

ufff to wszytstko czego oczekuje po swojm "nowym samochodzie, zastanawaim się czy to nie za wygórwoane rzeczy. Sam nie wiem. Czekam na pomoc od wszytskich użytkowników.

Aha dodam że teraz wyjeżdzam wienc nie będe miał dostepu do neta wienc można pisac do woli.

Dodam na wszelki wypadek szukm coś podbnego na Audia A3 czy VW Golf może coś ciutke większego oooo!!!!!
Ostatnio edytowany przez loldawidek, 22 Lip 2008, 21:51, edytowano w sumie 1 raz
loldawidek
Nowicjusz
 
Posty: 30

22 Lip 2008, 21:29

a3 ma raczej maly bagaznik i jest bardzo sztywne, wiec komfortu tam nie ma
ja bym proponowal a4 albo passata, w tych pieniadzach znajdziesz diesle z niezlym wyposazeniem
a4 znajdziesz z 98r. , a passat 99 albo i 2000
a nie lepiej kupic garaz i tansze auto :lol: ?
mi by bylo szkoda trzymac fure za tyle pieniedzy pod "chmurka"
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

22 Lip 2008, 21:53

No zbardzo nie fajny pomysł z tym dwoma samochodam bo ja nie szukam gabloty na ktorą mnie nie bedzie stać. Chyba nie czytałeś tego dokładnie co ja chcę bo to co napisałeś to róweniż mogłem kupić Marcedesa ale ciekawe pytanie jak ja go utrzymam. Wienc dodam dla janości ba być tani w utrzymaniu!!!!
pzdr
loldawidek
Nowicjusz
 
Posty: 30

22 Lip 2008, 22:11

Trochę kłócą się Twoje wymagania ;) Duży bagażnik + duże wnętrze i A3 lub Golf? Samochód o sportowym charakterze + wygodne, komfortowe zawieszenie? Poza tym wytrzymałość w zimie - każdy samochód, który stoi na dworzu, w śniegu/deszczu/słońcu - czy to Fiat czy Mercedes - jakoś tam, mniej lub bardziej cierpi (biedny) :) Ja bym Ci radził jeszcze raz dokładnie przemyśleć czego oczekujesz od samochodu. Jeśli, jak piszesz, lubisz jeździć komfortowo i dodatkowo wozisz kilka osób, to na Twoim miejscu szukałbym czegoś większego niż w/w przez Ciebie samochody. Za taką kwotę powinieneś spokojnie trafić klimatyzację, w takim czy innym samochodzie.
Smerda_Jajeczny
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 164
Miejscowość: \/\//\\/\//\

23 Lip 2008, 06:33

No, jedyne co mi przychodzi na myśl o twouch wymaganiach, i jeszcze z tym zawieszeniem niezniszczalnym....hmmm tezx chcę taki samochód ;)
Ale mam coś dla ciebie, kup sobie statek kosmiczny.(haha)
A tak poważnie kolego, to tw twoje wymagania to o kant ..uja, tak jak kolega wcześniej pisał, jedno gryźie się z drugim. A takiego samochodu który spełnia wszystkie twoje wymagania chyba nie ma.....skoro A4 jest za duże, a nie może być mniejsze od golfa i coś innego, to ja już urwa nie wiem czego ty chcesz......chyba naprawdę statek kosmiczny sobie kup :)
Psssss.
Pozdro.
______________PRECZ Z [ *F*O*R*D*A*M*I ]_________
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 310
Miejscowość: zachodnio-pomorskie

23 Lip 2008, 07:28

Kup BORĘ VW. Większe od golfa i mniejsze od paszteta (Passata) :)
Koniecznie poszukaj sobie skrzyni 6 biegowej. To ma zajebistego kopa. Fajnie Cie wpierdala w fotel. Jeździłem takim Sharanem i musze przyznać, że wyprzedzanie to była przyjemność. :)

[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] 2.3 Benzyna
Rodri94
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Renault 5 super production
    To jedyny egzemplarz Renault 5, który w pełni zasługuje na nazwę "super production". Opracowano go w 1987 roku do startu w wyścigach. Jest napędzany 4-cylindrowym turbodoładowanym silnikiem o mocy 370 koni. W latach ...
    Chika Kako i Lexus zmieniają reguły gry
    Chika Kako należy do najbardziej inspirujących kobiet w branży motoryzacyjnej. Stanowisko głównego inżyniera zajęła jako pierwsza kobieta nie tylko w Lexusie, ale w całej Japonii. To kobieta, która zmieniła ...

23 Lip 2008, 07:29

a mają takie w sprzedaży hehehe ;P ale oki bądzmy realistami no wiem że coś się gryzie ale oki nie ważne podam marki 4 samochodów :Seat Ibiza, VW golf IV, Opel Astra II i Audi A3 oraz Honda ale nie wiem jak tu to wyglonda żaden mi sie nie podba ale może są dobre tego nie wiem. Oki tego rodzaju samochodu wchodzą w rachybe dla mnie jako młodego kierowce dodam wienc teraz można już pisać :D
P.S. Nie widziałem nigdzie statku kosmicznego hehe :P
pzdr
loldawidek
Nowicjusz
 
Posty: 30

23 Lip 2008, 16:42

Bierz Opla Astre :D
Za 24 kola to kupisz taka ze nie dolozysz na pewno do niej,
pod warunkiem ze obejrzysz z fachowcem i bez napalania sie.
Samochod oszczedny, jesli myslisz o dieslu.
1,7 DTi to dobra jednostka, moze jakiejs super mocy nie ma,
ale 75 KM mi starcza,a tez mlodym kierowca jestem.
Spalanie na poziomie 5 litrow/100km (srednie).
Za ta cene to juz w pelnej opcji mozna kupic wersje elegance.
Poza tym astra ma dosc duzy bagaznik i komfortowo pojedzie 4-5 osob nawet. Duzy rozstaw osi robi swoje, miejsca jest dosc.
Ja mam 190cm wzrostu i sie mieszcze bez problemu :)
Czsci do Opla nie sa drogie,a zalata tego samochodu w kontekscie polskich drog jest zawieszenie.
Litas
Początkujący
 
Posty: 87
Miejscowość: Cieszyn

19 Sie 2008, 19:21

witam sam mam podobny problem .... mianowicie mam do wydania max 27 tys ... myslalem o aucie z niemiec ... bo tansze ...

.auto tanie w utrzymaniu <malo>
.w miare fresh... od 2002 w gore
.diselek w kombiaczku cos na dlugie trasy
.dobre wyposarzenie <klimatyzacja>
.aha i zeby pierdo.... nieroby mi go nie ukradly <i>
.dobre blachy
.moc silnika od 100kM nie potrzebuje rakiety kosmicznej

a oto moje typy:

skoda octavia 1.9 tdi
opel vectra
opel astra
ford mondeo

co myslicie o tym zestawieniu??

potrzebne mi dobre rady pomocne informacje .....
jezeli chlopaki macie cos lepszego smialo .....

dodam jeszcze to moje pierwsze auto, potrzebna na dlugie trasy i jazde do pracy ... pakowne ale najwazniejesze zeby to nei byla skarbonka

z gory dziekuje i pozdrawiam
koddi
Nowicjusz
 
Posty: 22

19 Sie 2008, 19:30

Ja bym pomyślał o octavii, tylko daruj sobie wersje 90km, szukaj 110. ew. 130.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

19 Sie 2008, 19:33

jiGsaw napisał(a):Ja bym pomyślał o octavii, tylko daruj sobie wersje 90km, szukaj 110. ew. 130.


a cos wiecej .... sam myslalem o 110 lub 130 konnej .....ale potrzebuje uzasadnien ...
koddi
Nowicjusz
 
Posty: 22

19 Sie 2008, 19:50

octavia 19 sdi 64 kuce lub 1,9 tdi 90 bardzo ciekawe opcje - trwale - woni na kilometr vw ale ujdzie :lol:

serio ciekawa opcja z tdi

fiat stilo kombi z jtd tez ciekawe auto
liczy sie prawda, a nie plotki i stereotypy
Manfred
Aktywny
 
Posty: 391

19 Sie 2008, 19:54

Octavie jedynkę na wypasie powinieneś dostać. Uzasadnienia? Trwałość, ekonomiczność, przy 110km dobra dynamika. Jeżeli nie zależy Ci na dużym, rodzinnym samochodzie to bierz. Na pewno lepsza pod tymi względami od opla i forda.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

19 Sie 2008, 19:58

a eksploatacja awaryjnosci i rdzwienia mianowicie blach co na ten temat....
aha i co do spalania to prawda ze pali do 4.8 do 6 l ??
koddi
Nowicjusz
 
Posty: 22

19 Sie 2008, 21:14

moim zdaniem to głupie w twoim wieku kupować octavie!
to auto dla dziadków!
kup małą szybką rakiete, za 3-4 lata nie będziesz miał juz na to ani chęci, ani mozliwosci...
zupazkota
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 219
Miejscowość: GOP