Formalności przy kupnie samochodu używanego z zagranicy

Formalności przy kupnie samochodu używanego z zagranicy

07 Kwi 2009, 10:01

Witam, mam pytanie. Mam w planach kupić swój pierwszy samochód. Mam już upatrzony, dzisiaj jadę zobaczyć go w środku itd. Tyle że jest on na
niemieckich blachach. Czy orientujecie się może, na co powinnam zwrócić
szczególną uwagę kupując taki samochód? Jest on sprowadzony z Niemiec,
ale znajduje się w Polsce. Jaki czeka mnie ewentualny koszt załatwienia
wszystkich potrzebnych spraw? O jakie dokumenty pytać osobę sprzedającą?
Pozdrawiam
Kasia (kejti15_89@o2.pl)
Kasia
Katarzyna
Nowicjusz

Re: Formalności przy kupnie samochodu używanego z zagranicy

07 Kwi 2009, 13:48

Rownież dołączam się do pytania Kasi. Załóżmy, że kupuję Audi A4 z 2003 roku o pojemności 1,9 TDI. Ile muszę zaplacić urzędowi celnemu a ile skarbowemu? Słyszałem, że 3% od wartości a mój kolega twierdzi, że może to być nawet 13%? Jak to jest dokładnie? Myślicie że zarejestruje go za mniej niż 2000zł?
Thunderace
Nowicjusz

Miejscowość: Wrocław

Re: Formalności przy kupnie samochodu używanego z zagranicy

14 Kwi 2009, 17:00

Odpowiadam po kolei:
1. dokumenty od sprzedawcy z zagranicy:
1.1. umowa kupna zawarta z tym sprzedawcą (często handlarze sprzedają samochody z umową in blanco gdzie wpisane są dane osoby z zagranicy, kupując tak auto trzeba mieć świadomość, że w razie kłopotów sprzedawca może powiedzieć, że on tego auta nie sprzedał ;(
1.2. dowód rejestracyjny w przypadku Niemiec może to być mały brief zielone ramki i duży brief Fahrzeugbrief to są stare dokumenty lub obecnie obowiązujący dowód rejestracyjny cz. I i II

Te dokumenty na początek wystarczą.

Następnie (ceny zaokrąglam w górę):
2. badanie techniczne - 200 zł
3. tłumaczenia przysięgłe 100-150 zł
4. urząd celny 17 zł+ akcyza, która zależy od ceny RYNKOWEJ takiego pojazdu zarejestrowanego w Polsce i jego pojemności. wyliczamy ją CENA RYNKOWA X 3,1% (jeżeli pojemność do 2000 cm3) lub x 18,6% jeżeli pojemność powyżej 2000cm3
5. urząd skarbowy - 160 zł za wydanie zaświadczenia vat-24
6. opłata recyklingowa 500 zł jak na firmę kupiony samochód to może być taniej
7. rejestracja samochodu (dowody rejestracyjne, karta pojazdu, tablice, naklejki) - 300 zł

Całość zajmuje ok tygodnia.

Jeżeli nie chce się Wam tego załatwiać to zapraszam do skorzystania z usługi [link wygasł]

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

VII edycja Summer Cars Party 2013 VII edycja Summer Cars Party 2013
    7-8 września odbędzie się kolejna siódma już edycja największego show motoryzacyjno- muzycznego w Polsce. Niesamowita liczba fanów SCP, która w 2012 roku sparaliżowała na wiele godzin ruch w Katowicach ...
    Nie śpij za kierownicą podczas jazdy! Nie śpij za kierownicą podczas jazdy!
    Zmęczenie to prawdopodobnie najbardziej bagatelizowany czynnik wśród przyczyn wypadków drogowych, ponieważ jego rzeczywisty udział jest trudny do zmierzenia. Szacuje się, że zmęczenie ma wpływ na nawet 30% wypadków ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Autosacrum 2009
      Jaguar