Szybki hatchback/sedan do 100k

03 Mar 2023, 22:05

Hej,
rozglądam się za jakimś ciekawym hatchbackiem / sedanem (w USA widzę, że głównie taki temat się sprzedaje).
Myślałem wstępnie o
A3 8V lift silnik 2.0t quattro z USA
S3 8V silnik 2.0t
i ostatnio w oko wpadło mi BMW F30 340i - z tym, że jest tutaj napęd na tył, xdrive niestety rzadki temat z tym silnikiem z tego co widzę :|
Siedzę w temacie VAGA i z tego co czytałem to 2.0 tfsi z tych lat to bardzo udane silniki z dużym potencjałem modyfikacyjnym już bez wady olejowej, dobra skrzynia DSG i prosta / udana konstrukcja z świetnym napędem quattro.
Z drugiej strony BMW to świetny silnik B58 z równie rewelacyjną skrzynią ZF 8HP. Jakość wykonania podobno lepsza niż audi i jednak 3.0 a nie 2.0 - z tym, że zastanawiam się nad tylnim napędem jako daily ...
A może polecicie coś w zbliżonym budżecie alternatywę dla wyżej wymienionych samochodów?
Zależy mi na mocy 200+, jakimś przyzwoitym wyposażeniu, sportowym zacięciu - stąd planuje polować na coś z USA.
adiii3
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Nie mam

03 Mar 2023, 23:54

Chyba musisz szukać informacji o autach w innych miejscach niż grupy/fora dla ich "fanów"
Noooo chyba, że wszystkie opinie jakie przytaczasz dotyczą użytkowania przed pierwszą awarią :mrgreen:
Jakoś nie wyrażam sobie jak można napisać, że tsi+dsg+quattro to prosta konstrukcja. Choć w porównaniu z promem kosmicznym może i tak
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

04 Mar 2023, 08:03

adiii3 napisał(a):Myślałem wstępnie o
A3 8V lift silnik 2.0t quattro z USA
S3 8V silnik 2.0t
i ostatnio w oko wpadło mi BMW F30 340i - z tym, że jest tutaj napęd na tył, xdrive niestety rzadki temat z tym silnikiem z tego co widzę


Te auta nie mają za bardzo substytutu. Jak chcesz napęd Q to audi z USA jest fajną opcją.
S3 też ok. Można dołożyć golfa R niby nie Q ale na prostej ładnie jedzie.

Jakaś opcja to lancer evo10 ale to w kategorii mocniejszych doznań i innej jazdy co nie wiem czy jest Ci potrzebne.

Jak BMW b58 to rwd i można pomyśleć w klasie rwd np. o MB. Z rwd też jest Lexus isf użytkowanie wychodzi najtaniej ale zakup drogi.
Co do BMW podobno silnik b58 ale co oznacza udany przy BMW ? :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

04 Mar 2023, 13:59

@franccc
Napęd 4x4 zawsze będzie bardziej skomplikowaną konstrukcją niż na jedna oś. Automat to też trochę większe skomplikowanie niż manual, ale czytając o DSG wydaje się udaną konstrukcją i popularną na naszym rynku. 2.0tfsi też wydaje się dobrym silnikiem po tylu latach poprawek, a a3 jest stosunkowo prostą konstrukcją jeśli chodzi o zawieszenie, jedną turbinę itd. Jeśli te auta męczą jakieś wady i notoryczne usterki to chętnie się o nich dowiem. Obecnie posiadam a3 8p i jestem bardzo zadowolony.

@szybki
Tak, te A3 też można dorwać z napędem FWD z 2.0tfsi sporo taniej ale chciałem jednak zmienić FWD na coś innego.
O Lancerze coś słyszałem ale nie zagłębiałem się bardziej w temat - dzięki za sugestie poczytam o nim :D
A klasa jeśli o MB chodzi?
Lexus is-f - ten 5.0 produkowany 2007-2014? Ciężki do dorwania temat z tego co widzę. I jednak planowałem coś nowszego rocznikowo.
Generalnie zachwyt wokół B58 jak i tych 3.0 diesli, że świetna konstrukcja, możliwości, nagrody itd itp :D z kolei nagonka jest straszna na 2.0 montowane w BMW ale nie wgłębiałem się bardziej w temat.
adiii3
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Nie mam

04 Mar 2023, 16:25

adiii3 napisał(a):Tak, te A3 też można dorwać z napędem FWD z 2.0tfsi sporo taniej ale chciałem jednak zmienić FWD na coś innego.

fwd + moc + frajda = :no:
adiii3 napisał(a):A klasa jeśli o MB chodzi?

Oczywiście v8 m113 (w różnych opcjach) :ok:
adiii3 napisał(a):Lexus is-f - ten 5.0 produkowany 2007-2014? Ciężki do dorwania temat z tego co widzę. I jednak planowałem coś nowszego rocznikowo.

W porównaniu do 2,0turbo kozak w prowadzeniu, możliwościach szybkiej jazdy, skrzynia + szpera w wersjach już po małym lifcie daje super efekt.
adiii3 napisał(a):Generalnie zachwyt wokół B58 jak i tych 3.0 diesli, że świetna konstrukcja, możliwości,


Tak, ja tego się dosyć sporo nasłuchałem szczególnie przy dieslach gorzej tylko potem :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

04 Mar 2023, 23:21

Po 1) w A3/S3 jest haldex a nie stały napęd więc jest to fwd z dołączanym napędem.
Po 2) między A3 a S3 jest przepaść, jak teraz jest A3 8P to lepiej iść w "S"
Po 3) DSG już dzisiaj to świetna zaleta i jedyny sens kupowania mocniejszego auta.

Zamiast S3 może to być też Leon Cupra, będzie tańszy i młodszy.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 681
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Alfa Romeo Giulia GTA 1965 rok
    Pośród Alf Romeo z lat 60., które najbardziej zapadły w pamięć jej miłośników, pierwszoplanową rolę zajmuje Giulia Sprint GTA, niezaprzeczalna gwiazda wyścigów. Jej kształt jest prawie taki, jak ...