Tanie 4x4

12 Maj 2015, 01:30

Witam.
Piszę z prośbą o doradzenie w sprawie kupna taniego auta z napędem 4x4.
Od czasu do czasu lubię pojechać na polowanie tudzież na ryby w trudno dostępne miejsca a jako iż nie mam zamiaru ryzykować uszkodzenia mojego auta "na codzień" proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego auta.

Ogólnie to piszę z tego względu iż mój poprzedni samochód do takich wojaży tj. Fiat Panda 4x4 musiał z pewnych przyczyn odejść przez co szukam czegoś innego.

Na ten cel chcę wydać maksymalnie 12-15 tys. złotych. Ale chętnie przyjrzę się także tańszym opcjom.

Oglądałem (nie jeździłem) tylko dwa samochody:
Łada Niva i Suzuki Samurai... Oba wydają się ciekawe tylko czy są w stanie przetrzymać co najmniej 5 lat? Nie mam żadnego obycia ani z Suzuki ani (co pewnie nie dziwi) z Ładą :P

Czy macie jeszcze jakieś pomysły? Może Dacia Duster? :lol: Nie no żartuję z tą Dacią... :P
RemekWen
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 07 10 1994
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Audi A8 D4
Silnik: 4.2 TDI 385KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014

12 Maj 2015, 06:30

Może Subaru Forester?
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Maj 2015, 08:54

Łada dobre auto gniotsa nie łamiotsa :naughty: za 15k kupisz prawie nowy egzemplarz, któremu obcy będzie największy problem modelu czyli korozja. Części śmiesznie tanie, wybitne możliwości terenowe. Szukaj wersji z ABS :D
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14104
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

12 Maj 2015, 11:15

niwa rdzewieje już na taśmie produkcyjnej :naughty:
to juz lepiej poszukać starego XJ-ta 4.0 w automacie z LPG ;)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

15 Maj 2015, 12:28

Przepraszam że nie odpisywałem, ale od razu jak przeczytałem Forester to zacząłem o nim myśleć.
Okazało się że żona jednego z moich pracowników jeździ właśnie foresterem nie takim jak w linku Barola tylko chyba przed liftem, tyłek miała inny.
Nawet się nim przejechałem, ogólnie to wszystko w porządku. Silnik całkiem fajny, 120km chyba miał.

Bardzo mi się podoba ten Forester tylko czy jest sens kupować 15 letnie auto.... Bo ja nie mam zamiaru za 3 lata szukać następnego, to auto ma wytrzymać jakieś 6 lat co najmniej. Chociaż jak patrzę na te Łady... 2008 rocznik za 9 tysięcy i drzwi zgnite jak kanapka w plecaku mojego najmłodszego syna...

Myślę że zdecyduję się na Forestera z wolnossącym 2.0.
Na tle Rav4 z 1999, a6 c5 allroad, Suzuki Samuraia oraz Nissana Patrola moich kolegów nie będę chyba wypadał blado :naughty:
RemekWen
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 07 10 1994
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Audi A8 D4
Silnik: 4.2 TDI 385KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014

16 Maj 2015, 10:24

No niestety 4x4 trzymają ceny mimo wieku.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Obowiązkowy przegląd pojazdu, a koronawirus?
    Co zrobić w sytuacji jak niebawem kończy nam się przegląd naszego samochodu? W normalnych warunkach umawiamy się na niego kilka dni wcześniej lub po prostu jedziemy wykonać ścieżkę diagnostyczną. Nie inaczej jest obecnie ...

26 Maj 2015, 11:30

wady forka
jest niski
brak blokady międzyosiówki
plastiki odpadające
a ponoć "ma jeździć w trudno dostępne miejsca"
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)