Tanie w utrzymaniu auto do 5 tys.

21 Kwi 2014, 21:55

Potrzebne mi autko do 5 tys. Staram się, żeby nie wyszło drożej. Chodzi o małe spalanie i benzynę. Na razie moimi faworytami są : polo iii, corsa b i clio II.
Sonda532
Nowicjusz
 
Posty: 25
Auto: Brak

22 Kwi 2014, 05:09

Ode mnie Astra I.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Kwi 2014, 07:57

A ile taka astra może palić w mieście? Ja średnio jeżdżę 30km dziennie + jakieś wypady do sklepu itd. Kolega ma astre I z silnikiem bodaj 1.6, przyznam, że taka smutna w środku, ale jeździ się bardzo fajnie, z tym że właśnie ten kolega bardzo ubolewa nad spalaniem jego astry.
Sonda532
Nowicjusz
 
Posty: 25
Auto: Brak

22 Kwi 2014, 08:09

Sonda532 napisał(a):A ile taka astra może palić w mieście?


Tylko że wybierając auta za około 5k. z mega szczęśliwymi benzynowymi silnikami produkcji EU musisz sie liczyc ze sporym spalaniem.

Polo3 1,4 paliło mi około 7,5-8l pb w mieście....
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10398
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

22 Kwi 2014, 08:21

Sonda532 to napisz jakie dla Ciebie jest małe spalanie, bo dla mnie np do 10l to mało, a poniżej 6l to jak jazda za darmo:) Wtedy będzie łatwiej coś zaproponować.
grzegorzd92
Aktywny
 
Posty: 311
Miejscowość: Małopolskie
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 82
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

22 Kwi 2014, 08:25

Kurcze nie wiem xD do 8l. Kolega, który miał clio paliło mu po mieście jakoś tak 6,4-7,4l. Szybki a co możesz powiedzieć o tym polo? Fajne to autko czy raczej drogie w utrzymaniu? I o ogólny komfort :)? Kolega nie wiem czy coś mu w tej astrze się zepsuło, ale podobno z tego co mówił jego spalanie w mieście sięga 11-12l a to już dosyć spora kasa xD.
Sonda532
Nowicjusz
 
Posty: 25
Auto: Brak
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak wyprzedzać rowerzystę?
    Wyższe temperatury powietrza sprawiają, że na drogach pojawia się coraz więcej rowerzystów. Dlatego kierowcy powinni przypomnieć sobie, co zrobić, by w bezpieczny sposób dzielić jezdnię z rowerzystami, a przede ...

22 Kwi 2014, 08:48

Sonda532 napisał(a):a co możesz powiedzieć o tym polo? Fajne to autko czy raczej drogie w utrzymaniu?


Polo jest tanie w utrzymaniu o ile nie bedziesz brał pod uwagę spalania... a co do psucia sie to bidy nie ma chociaż kilka mankamentów było.

Napiszesz czemu się czepiam spalania? Ponieważ sporo jeździłem małym autami japońskimi i zetkniecie z polo3 było trochę wycieczka do muzeum i tak jak nie patrzyłem na wygląd deski rozdzielczej tak już to co jest pod maską denerwowało mnie...
Wiec kupujesz polo które pali jakieś 1,5l pb więcej niz np: Micra/starlet/colt auto masz za 5k., liczmy że zrobisz 15tyś.km.rocznie więc w ciagu 2lat połowę wartości tego auta tracisz na samym paliwie...
Pomyślisz sobie no to kupie polo 1,0 tu dopiero sie zdźwisz bo nie blokując ruchu spokojnie 8l pb spali Ci to autko.

Sonda532 napisał(a):Kolega nie wiem czy coś mu w tej astrze się zepsuło, ale podobno z tego co mówił jego spalanie w mieście sięga 11-12l

Nie wiem jak jeździ Twój kolega i nie znam stanu technicznego auta ale jeżeli astra mu pali takie ilosci paliwa to musi być już mocno zaniedbana albo kierowca d..a...

Ogólnie:

Polo jest o tyle fajny że jest ich dużo mozna przebierać i wybierać, niestety technicznie wersje 1,0/1,4/1,6 to wersje muzealne które może są i mało problematyczne ale na CPNku przy dystrybutorku można się zdenerwować.
Natomiast jak dorwiesz wersje 16V to niestety jest to tylko imitacja 16V znana z Golfa/Fabii która w mieście spalaniem może dorównać astrze kolegi :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10398
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

22 Kwi 2014, 08:59

Możliwe, że on tak po prostu jeździ xD, trudno mi stwierdzić. No, ale nic. A jakie ogólnie byś auta mógł od siebie polecić?
Sonda532
Nowicjusz
 
Posty: 25
Auto: Brak

22 Kwi 2014, 10:01

Kup Toyote Starlet. Spokojnie za tą kwotę znajdziesz nawet rocznik 98-99. Spalała Ci będzie pewno po mieście koło 7 pb.
grzegorzd92
Aktywny
 
Posty: 311
Miejscowość: Małopolskie
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 82
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

22 Kwi 2014, 10:04

Akurat Polo 1.0 dużo pali.. Jak chcesz coś ekonomicznego to właśnie Astra 1.6 z LPG.. albo jakiś Civic 1.4 90KM
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

22 Kwi 2014, 10:09

Sonda532 napisał(a):A jakie ogólnie byś auta mógł od siebie polecić?

Civic 75/90KM 1,4
Starlet 1,4
Micra 1,0/1,3
colt 1,3

Wszystkie te auta są lepsze od polo bo mniej sie psują i jadą oszczędniej. Micra trzeba uważać na rdzę w hance civic mogą rdzewieć tylne błotniki chociaż jest to bardzo proste do zweryfikowania.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10398
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

22 Kwi 2014, 10:40

A to jeszcze jedno pytanko. Co sądzicie o clio 1.2 75km i corsie 1.2? Bo jeszcze jestem ciekaw co do tych aut, co prawda bardziej o clio ;).

I jeszcze pytanie co do tego Civica VI, to byłby dobry wybór? Od zewnątrz niby nie specjalnie, ale jak oglądam w środku zarąbiste autko. Dużo będzie palił? I ogólnie czy trudno będzie dostać? Na otomoto jest dosyć mało tych aut, bo zaledwie 80.
Sonda532
Nowicjusz
 
Posty: 25
Auto: Brak

22 Kwi 2014, 15:32

Corsa 1.2 okej ale 1.2 16v 65KM...
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

22 Kwi 2014, 19:44

Ja czasami śmigam Astrą I 1.4 60KM i po mieście wychodzi około 8l pb.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Kwi 2014, 19:51

To chyba będę wybierał między astrą I, civic VI i Clio 2. Ogólnie corsa strasznie odstrasza swoim wnętrzem, wszystko wygląda jak z tektury i jakby się złamać miało xD, taka jakaś nie fajnie smutna w środku, nawet gorzej niż astra, która moim zdaniem jest już strasznie sztywna :p. A z zestawienia tych 3 aut które byście wzieli?
Sonda532
Nowicjusz
 
Posty: 25
Auto: Brak