Tanie w utrzymaniu auto do 5 tys.

Re: Tanie w utrzymaniu auto do 5 tys.

23 Kwi 2014, 20:20

W Polo jest podobnie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

23 Kwi 2014, 20:38

A jak sprawa wygląda w przypadku clio? Czy jeżeli jest np. tańsza wersja, która ma tylko wspomaganie i centralny zamek też się tak często psuje (bo podobno ma problemy duże z elektroniką)? A w clio chyba rdzy nie ma (przynajmniej nigdy nie widziałem xD)? Ogólnie chyba zostawię astrę i civica i będę właśnie wybierał między corsą i clio. Clio z tego względu, że mało pali a przynajmniej na oko wygląda w środku bardzo wygodnie :?
Sonda532
Nowicjusz

Auto: Brak

03 Maj 2014, 16:16

Hej, ostatnio trochę się pytałem o auta i otrzymałem dosyć dużą pomoc. Pojawiła mi się jeszcze jedna opcja dotycząca kupna auta i potrzebuję jakiegoś ustosunkowania się do tego. Na początku myślałem o:

- Clio II
- Punto II
- Astra F
- Polo III
- Corsa B

Ale spodobało mi się inne auto, które chyba nie za dużo pali a mianowicie: Honda Civic VI 1.4, co sądzicie o takim aucie w kwocie do 5 tys? Jest też megane i, ale chyba niestety za dużo pali :c (szkoda bo naprawdę mi się te autko podoba), oraz astra II, której to o dziwo nikt nie polecił i właśnie nie wiem dlaczego.
Sonda532
Nowicjusz

03 Maj 2014, 22:26

Bo na Astre II nie masz budżetu. Civic VI to tak średnio, raczej minimum na dobry egzemplarz
Koniu
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Maj 2014, 08:18

Na upartego znalazłbyś przyzwoitego Civica za 5koła.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km

04 Maj 2014, 09:09

A o Renault Megane co sądzicie? Podobno to z używanych idealny konkurent dla Civica. A ponieważ dużo dziadków i rodzin nim jeździło dlatego nie będzie zajechany jak civici (przez młodych gniewnych). Ogólnie oba mi się podobają, spalanie i cena części chyba taka sama w sumie, a przynajmniej podobno. Za robocizne taniej wychodzi renault z tego co czytałem. Co o tym sądzicie?
Sonda532
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

ALPINE A450 ALPINE A450
    Będąca bezpośrednim następcą modeli Alpine z okresu "niebieskiego", Alpine A450 nie musi już walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej wyścigu 24H Le Mans. Jej nazwa jest nawiązaniem do dorobku modeli A441, A442 ...
    Mitsubishi na Pikes Peak International Hill Climb Mitsubishi na Pikes Peak International Hill Climb
    Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC), wystawi w legendarnym wyścigu górskim Pikes Peak International Hill Climb dwa samochody z napędem elektrycznym (EV). MMC spróbuje wygrać wyścig w kategorii samochodów ...

• Re: Tanie w utrzymaniu auto do 5 tys.

04 Maj 2014, 09:11

Okej, ale raczej przedlift. Do tego należy unikać diesli DCI.
    Koniu
    Awatar użytkownika

04 Maj 2014, 20:49

Jedyne co mnie strasznie zniechęca do megane to artykuł, który przeczytałem, tam jest napisane :
    "... Niestety, auto trapi wiele usterek - głównie związanych z elektroniką oraz awarie pompy wspomagania kierownicy. Egzemplarze sprzed modernizacji (których nie polecamy) mają również problemy z rdzą. Niskie ceny Megane znajdują więc swoje uzasadnienie w awaryjności tego modelu, ale większość usterek da się usunąć tanim kosztem, a niezłe silniki i bogate wyposażenie powinny zrekompensować wady tego modelu. "

Normalnie zaczynam się obawiać, że jak tak dalej pójdzie to nie kupię żadnego auta xD.
    Sonda532
    Nowicjusz

04 Maj 2014, 21:01

Miale przed liftem z silnikiem 1.6 benzyna kompletnie bezawaryjna ,ale rdza ja lubi.Z mojej strony bardzo polecam .Części śmiesznie tanie .
    dsc
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-2001
    Przebieg/rok: 10tys. km
    Auto: scenic
    Silnik: 1.6 16 v
    Typ: MPV
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2007

04 Maj 2014, 21:15

dsc: w sumie masz rację, to auto normalnie do mnie przemawia :D, a powiedz jeszcze jak się jeździ ? Bo te fotele wyglądają naprawdę na zaje.. wygodne *.*
    Sonda532
    Nowicjusz

04 Maj 2014, 21:17

Renault robi wygodne samochody a co powiesz na Lagune I?
    Koniu
    Awatar użytkownika

04 Maj 2014, 21:25

Oglądałem te auto, jest naprawdę świetne, ale to już chyba będzie za duże spalanie nie sądzisz :( ?
    Sonda532
    Nowicjusz

04 Maj 2014, 21:28

Kupujesz z LPG i nawet jak 14l spali (niezle pilowanie) to wychodzi przez połowę czyli 7l Pb
    Koniu
    Awatar użytkownika

04 Maj 2014, 21:38

Komfort podróżowania-bajka ,przy dużych prędkościach prowadzi się niepewnie to jedyny minus.

Jak kolega wyżej napisał poszukaj tez laguny I .Kolega przez 3 lata wymienił tylko sprężynę w zawieszeniu (silnik 1.8 )
    dsc
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-2001
    Przebieg/rok: 10tys. km
    Auto: scenic
    Silnik: 1.6 16 v
    Typ: MPV
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2007

04 Maj 2014, 21:39

Tak w sumie to rozejrzeć się warto :D, jeżeli znajdę jakąś fajną to na pewno nie będę narzekał, bo o tym aucie słyszałem bardzo dużo pozytywów (czego nie można powiedzieć o dwójce xD), raczej hondę sobie odpuszczę, ponieważ z tego co słyszałem od kolegi, który chciał ją kupić, naprawdę trudno znaleźć nie zajechaną i więcej się straci na paliwo, żeby je oglądać. Myślę, że będę celował w Megane I i Lagune I. A jeżeli do miesiąca nie trafie dobrej sztuki to wezmę astrę f, clio II albo corse b z mojego miasta i raczej nie będę żałował żadnego z tych aut :D.
    Sonda532
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI