Tanie w utrzymaniu auto do 5 tys.

23 Kwi 2014, 20:20

W Polo jest podobnie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Kwi 2014, 20:38

A jak sprawa wygląda w przypadku clio? Czy jeżeli jest np. tańsza wersja, która ma tylko wspomaganie i centralny zamek też się tak często psuje (bo podobno ma problemy duże z elektroniką)? A w clio chyba rdzy nie ma (przynajmniej nigdy nie widziałem xD)? Ogólnie chyba zostawię astrę i civica i będę właśnie wybierał między corsą i clio. Clio z tego względu, że mało pali a przynajmniej na oko wygląda w środku bardzo wygodnie :?
Sonda532
Nowicjusz
 
Posty: 25
Auto: Brak

03 Maj 2014, 16:16

Hej, ostatnio trochę się pytałem o auta i otrzymałem dosyć dużą pomoc. Pojawiła mi się jeszcze jedna opcja dotycząca kupna auta i potrzebuję jakiegoś ustosunkowania się do tego. Na początku myślałem o:

- Clio II
- Punto II
- Astra F
- Polo III
- Corsa B

Ale spodobało mi się inne auto, które chyba nie za dużo pali a mianowicie: Honda Civic VI 1.4, co sądzicie o takim aucie w kwocie do 5 tys? Jest też megane i, ale chyba niestety za dużo pali :c (szkoda bo naprawdę mi się te autko podoba), oraz astra II, której to o dziwo nikt nie polecił i właśnie nie wiem dlaczego.
Sonda532
Nowicjusz
 
Posty: 25
Auto: Brak

03 Maj 2014, 22:26

Bo na Astre II nie masz budżetu. Civic VI to tak średnio, raczej minimum na dobry egzemplarz
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Maj 2014, 08:18

Na upartego znalazłbyś przyzwoitego Civica za 5koła.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Maj 2014, 09:09

A o Renault Megane co sądzicie? Podobno to z używanych idealny konkurent dla Civica. A ponieważ dużo dziadków i rodzin nim jeździło dlatego nie będzie zajechany jak civici (przez młodych gniewnych). Ogólnie oba mi się podobają, spalanie i cena części chyba taka sama w sumie, a przynajmniej podobno. Za robocizne taniej wychodzi renault z tego co czytałem. Co o tym sądzicie?
Sonda532
Nowicjusz
 
Posty: 25
Auto: Brak

04 Maj 2014, 09:11

Okej, ale raczej przedlift. Do tego należy unikać diesli DCI.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Maj 2014, 20:49

Jedyne co mnie strasznie zniechęca do megane to artykuł, który przeczytałem, tam jest napisane :
"... Niestety, auto trapi wiele usterek - głównie związanych z elektroniką oraz awarie pompy wspomagania kierownicy. Egzemplarze sprzed modernizacji (których nie polecamy) mają również problemy z rdzą. Niskie ceny Megane znajdują więc swoje uzasadnienie w awaryjności tego modelu, ale większość usterek da się usunąć tanim kosztem, a niezłe silniki i bogate wyposażenie powinny zrekompensować wady tego modelu. "

Normalnie zaczynam się obawiać, że jak tak dalej pójdzie to nie kupię żadnego auta xD.
Sonda532
Nowicjusz
 
Posty: 25
Auto: Brak

04 Maj 2014, 21:01

Miale przed liftem z silnikiem 1.6 benzyna kompletnie bezawaryjna ,ale rdza ja lubi.Z mojej strony bardzo polecam .Części śmiesznie tanie .
dsc
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 0- 0-2001
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: scenic
Silnik: 1.6 16 v
Paliwo: Benzyna
Typ: MPV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

04 Maj 2014, 21:15

dsc: w sumie masz rację, to auto normalnie do mnie przemawia :D, a powiedz jeszcze jak się jeździ ? Bo te fotele wyglądają naprawdę na zaje.. wygodne *.*
Sonda532
Nowicjusz
 
Posty: 25
Auto: Brak

04 Maj 2014, 21:17

Renault robi wygodne samochody a co powiesz na Lagune I?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Maj 2014, 21:25

Oglądałem te auto, jest naprawdę świetne, ale to już chyba będzie za duże spalanie nie sądzisz :( ?
Sonda532
Nowicjusz
 
Posty: 25
Auto: Brak

04 Maj 2014, 21:28

Kupujesz z LPG i nawet jak 14l spali (niezle pilowanie) to wychodzi przez połowę czyli 7l Pb
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Maj 2014, 21:38

Komfort podróżowania-bajka ,przy dużych prędkościach prowadzi się niepewnie to jedyny minus.

Jak kolega wyżej napisał poszukaj tez laguny I .Kolega przez 3 lata wymienił tylko sprężynę w zawieszeniu (silnik 1.8 )
dsc
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 0- 0-2001
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: scenic
Silnik: 1.6 16 v
Paliwo: Benzyna
Typ: MPV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

04 Maj 2014, 21:39

Tak w sumie to rozejrzeć się warto :D, jeżeli znajdę jakąś fajną to na pewno nie będę narzekał, bo o tym aucie słyszałem bardzo dużo pozytywów (czego nie można powiedzieć o dwójce xD), raczej hondę sobie odpuszczę, ponieważ z tego co słyszałem od kolegi, który chciał ją kupić, naprawdę trudno znaleźć nie zajechaną i więcej się straci na paliwo, żeby je oglądać. Myślę, że będę celował w Megane I i Lagune I. A jeżeli do miesiąca nie trafie dobrej sztuki to wezmę astrę f, clio II albo corse b z mojego miasta i raczej nie będę żałował żadnego z tych aut :D.
Sonda532
Nowicjusz
 
Posty: 25
Auto: Brak