Tarcza hamulcowa do wymiany? Jak sprawdzić czy już powinienem zmienić?

21 Kwi 2021, 23:35

Witam. Przy wymianie opon mechanik zwrócił mi uwagę na tarcze, jest prawdopodobnie do wymiany. Prawa tył, lewa jest ok. Co myślicie, wymieniać? Na razie nie czuje żadnej różnicy w hamowaniu.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

paciumek
Nowicjusz
 
Posty: 22
Zdjęcia: 0

22 Kwi 2021, 09:54

paciumek napisał(a):Prawa tył, lewa jest ok. Co myślicie, wymieniać?
Tarcze wymienia się razem z klockami i parami na jednej osi. Jeżeli jedna jest już w kiepskim stanie to wymieniasz cały komplet.

Tu warto by było sprawdzić jaką grubość ma tarcza na powierzchni po której porusza się klocek i porównać ją z powierzchnią nowej tarczy lub z tą od wewnętrznej strony gdzie będzie można zmierzyć jej oryginalną grubość lub poszukać tej wartości w internecie w sklepie gdzie sprzedają takie tarcze. Grubość tarczy po której porusza się klocek czy tam gdzie się ona ściera nie może być mniejsza niż 2mm względem grubości nowej tarczy. Jeżeli tak jest to kwalifikuje się ona do wymiany.

Na zdjęciu które załączyłeś widać już rant od wewnętrznej strony i myślę że jeżeli z drugiej strony jest podobnie to tarcza może kwalifikować się już do wymiany.
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 2873
Zdjęcia: 12
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LF-Z Electrified - najważniejsze cechy elektrycznego konceptu
    Na przełomie marca i kwietnia Lexus pokazał koncepcyjny model LF-Z Electrified. Japończycy zapowiadają, że futurystyczne auto daje wgląd w przyszłość ich marki. Stylistyka, właściwości jezdne i technologie, w które ...
    Samochody Lexusa – dzieła mistrzów
    Samochody z wyczynowej linii F Lexusa odznaczają się nie tylko wysokimi osiągami i bardzo dobrymi własnościami jezdnymi – podobnie jak wszystkie modele japońskiej marki premium słyną z niezawodności i doskonałej jakości ...

  •