Telefon podpięty pod OBD1

20 Gru 2015, 18:33

Witam może najpierw pytanie a potem uzasadnienie ;)
Chciałbym kupić adapter bluetooth OBD2 tak żeby podpiąć pod niego telefon z androidem i mieć podgląd parametrów silnika. Jednak mój samochód twingo 94 ma złącze OBD1 12 pin. Na allegro jest przejściówka z OBD1 na OBD2. I teraz czy taka konfiguracja by działała oraz czy programy do diagnostyki na androida będą "widziały" tak stary silnik. Czyli w skrócie co chcę OBD1 -> OBD2 -> Adapter Bluetooth -> telefon z androidem

Dlaczego chcę tak kombinować? Ponieważ ten samochód nie posiada oryginalnie ani obrotomierza ani wskaźnika temperatury. Chciałem dokupić i domontować ale problem jest taki gdzie to zamontować, itp. Koszt cyfrowego wskaźnika temperatury to jakieś 100zł + 60zł za obrotomierz i jeszcze muszę to jakoś ładnie zamontować. Natomiast nie jest to coś na co się patrzy cały czas. A że i tak jeżdżę zawsze z telefonem na szybie to może mi posłużyć jako wyświetlacz danych. Łączny koszt byłby też mniejszy bo przejściówka 12zł + adapter bluetooth za 30zł + 20zł za aplikację na androida. No i najważniejsze że nie musiał bym ciągnąć kabli i wiercić dziur w samochodzie na kable. Zależy mi na tym czy jest możliwość odczytania tych dwóch parametrów.
KamilTwin
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Renault Twingo
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994