Tico wyładowuje się

Tico wyładowuje się

12 Lip 2014, 15:44

Kupiłem Tico 98r z nieco uszkodzonym rozrusznikiem - ciężko kręcił, czasem zamiast kręcenia słychać było głośny nieprzyjemny dźwięk, coś jak trzeszczenie starych drzwi czy coś, pewnie wiadomo o co chodzi. Ale odpalał najpóźniej za 3 razem. Aż do środy - godzinę słuchałem radia (bez włączonego silnika) i nie ruszył. Każda kolejna próba odpalenia jeszcze bardziej dobijała aku. Pchnąłem, działał. Nastepnego dnia rano ruszył, wieczorem już nie. Znowu pchnięty. Ładowany prostownikiem 24 godziny - kręcił dobrze (jak na uszkodzony rozrusznik), odpaliłem 2 razy ale nie jechałem. Po 3 godzinach wsiadam, 3 próby odpalenia (uszkodzony rozrusznik) i już wyładowany. Pchnąłem, pojechałem 20km, odpalił tylko raz po zatrzymaniu. Pchnąłem, zaparkowałem, nie odpalał. Z nerwów kręciłem nim kilkanaście razy. Po godzinie stania zapalił od pierwszego... Teraz nie rusza i nie chce mi się już pchać. Myślę, czy to akumulator, czy jakieś zwarcia, czy nie mam pojęcia. Jak słuchałem tego radia godzinę to przy głośniejszej muzyce przygasały klawisze na radiu. W czasie jazdy jak mocniej walnęło "basem" to wyłączało się radio. Co to może być? I czy jest na to jakiś tymczasowy darmowy sposób poza pchaniem?

Dodam, że cała elektryka daje radę poza rozrusznikiem.
keniger
Początkujący

Auto: Nie mam

Re: Tico wyładowuje się

12 Lip 2014, 17:36

Należy pomierzyć napięcie ładowania z wyłączonymi wszystkimi odbiornikami, a następnie z włączonymi światłami mijania.
Następnie należy zmierzyć jaki jest pobierany prąd z aku przy wyłączonym silniku i wyłączonych wszystkich odbiornikach, łącznie z oświetleniem wnętrza.
Następnie należałoby naładować aku do pełna, odczekać dwie godziny ( po odłączeniu prostownika ) i zmierzyć napięcie akumulatora oraz gęstośc elektrolitu. Pomiar powtórzyć po całej nocy stania.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Lip 2014, 18:28

keniger napisał(a):Kupiłem Tico 98r z nieco uszkodzonym rozrusznikiem - ciężko kręcił, czasem zamiast kręcenia słychać było głośny nieprzyjemny dźwięk, coś jak trzeszczenie starych drzwi czy coś
Myślę ze właśnie od naprawy rozrusznika musisz zacząć a dopiero pózniej będziesz wiedział co dalej....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

12 Lip 2014, 19:53

keniger napisał(a):czasem zamiast kręcenia słychać było głośny nieprzyjemny dźwięk, coś jak trzeszczenie starych drzwi czy coś, pewnie wiadomo o co chodzi.
Tak dalej a będzie planowa naprawa rozrusznika i w gratisie wieniec na kole zamachowym do wymiany . :mrgreen:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Hilux Tonka – nowy monster truck powstanie w Australii Toyota Hilux Tonka – nowy monster truck powstanie w Australii
    W zeszłym roku projektanci Toyota Australia zyskali światowy rozgłos dzięki koncepcyjnej Toyocie 86 Shooting Brake. Teraz zespół poszedł za ciosem i rozpoczął prace nad samochodem, który w każdym Australijczyku ...
    Prowadzenie samochodu na głodzie Prowadzenie samochodu na głodzie
    Wielu kierowcom zdarza się prowadzić samochód, odczuwając głód, co skutkuje zmęczeniem oraz obniżoną koncentracją. Żeby tego uniknąć, część osób decyduje się na jedzenie w samochodzie, co jest równie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda